بازدید پنج هزار نفر از شهرستان سرپل ذهاب

فرماندار سرپل ذهاب گفت : با شروع تعطیلات نوروزی تاکنون پنج هزار نفر از این شهرستان با داشتن آب و هوایی مطبوع و طبیعتی دلنواز و جاذبه‌های گردشگری و تاریخی فراوان دیدن کرده اند.

صدراله بابلی فرماندار سرپل ذهاب از آمادگی کامل ستاد استقبال شهرستان برای میزبانی شایسته از مسافرین و گردشگران نوروزی شهرستان خبرداد و گفت : ستاد استقبال از مسافرین نوروزی از روز‌های قبل برگزار و کمیته‌های ۱۲ گانه برای میزبانی از مسافرین نوروزی تشکیل شده و تقسیم کار انجام گرفته است.

وی اظهار کرد: ۹ باب مدرسه برای اسکان میهمانان و مسافران نوروزی تجهیز شده و برنامه ریزی برای افزایش این تعداد محل اسکان در صورت افزایش مسافران نوروزی انجام گرفته است.

نماینده عالی دولت در سرپل ذهاب تصریح کرد: پارک‌ها و فضا‌های سبز شهرستان آماده پذیرایی از مسافرین است و ستاد استقبال شهرستان نیز متشکل جمعیت هلال احمر و نیروی انتظامی نیز در ورودی شهرستان مستقر شده اند و سیاه چادر‌هایی نیز در پارک‌ها برپا شده و نان و شیرینی‌های محلی در آن‌ها برای ارائه به مسافران تهیه و عرضه می‌شود.

بابلی اذعان کرد: برای کمک به برپا کنندگان سیاه چادر‌ها از سوی فرمانداری شهرستان آرد یارانه‌ای برای آن‌ها تامین شد تا به صورت شایسته با شیرینی‌های محلی از میهمانان نوروزی پذیرایی شود.

وی ادامه داد: نمایشگاه عرضه کالا‌های تنظیم بازار و نمایشگاه نوروزی از ۲۲ اسفند در شهرستان دایر شده و استقبال خوبی از آن انجام گرفت و تاکید شده که این نمایشگاه‌ها تا پایان تعطیلات نوروز فعال باشد.

فرماندار سرپل ذهاب تصریح کرد: نمایشگاه صنایع دستی نیز در چند نقطه از شهرستان دایر شده تا علاقمندان مشتاق صنایع دستی شهرستان بتوانند به سهولت آن را تهیه کنند.

بابلی با اشاره به اجرای برنامه‌های فرهنگی افزود: در کنار نمایشگاه‌ها و پارک‌ها و فضای سبز شهرستان برنامه ریزی برای اجرای برنامه‌های فرهنگی و هنری شاد نیز انجام شده که مورد تأکید مسئولان استان و شهرستان نیز بوده است.

او ادامه داد: برنامه سال نو با شهدا یک روز قبل از تحویل سال نو در جوار بقعه احمد ابن اسحاق (ره) و گلزار شهدا با حضور مسئولان و خانواده‌های معظم شهدا برگزار شد.

نماینده عالی دولت در سرپل ذهاب گفت: اجرای برنامه‌های فرهنگی و هنری در طاق گرا، آنو با نی نی و دخمه داوود نیز برگزار شد که مورد استقبال مردم قرار گرفت و این برنامه‌ها تا پایان تعطیلات نوروزی ادامه دارد.

بابلی افزود: شهرستان آمادگی کافی برای استقبال از میهمانان نوروزی را دارد، نیروی انتظامی هم آماده ایجاد نظم و امنیت مسافران است ضمن اینکه راهداری و پلیس راه و امداد و نجات جاده‌ای در محور‌های شهرستان استقرار یافته و آماده خدمات دهی به مهمانان نوروزی هستند .

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.