استاندار خبر داد:

رشد ۲۸ درصدی صادرات از مرز‌های آذربایجان غربی

استاندار آذربایحان غربی گفت: در سال ۱۴۰۱ شاهد افزایش ۲۸ درصدی صادرات از پایانه‌ها و گمرکات آذربایجان غربی بودیم.

محمد صادق معتمدیان در حاشیه بازدید از پایانه مرزی پلدشت اظهار کرد: در طول یک سال گذشته روند صادرات از مرز‌های استانی رشد چشمگیری داشته و نسبت افزایش ۲۸ درصدی را ثبت کرده است.

وی با تاکید بر موفقیت در اجرا برنامه‌های پایانه‌های مرزی گفت: در پایانه مرزی پلدشت نیز شاهد رشد ۱۰ درصدی صادرات نسبت به سال ۱۴۰۰ هستیم.

معتمدیان افزود: خوشبختانه با توجه به رویکرد دولت سیزدهم در ساماندهی پایانه‌های مرزی در سال ۱۴۰۱ شاهد توفیقات خوبی درسطح استان بودیم.

وی گفت: در مجموع پایانه‌های کل استان ۲۹ درصد افزایش صادرات ثبت شده است که این نسبت در بازارچه‌ها رشد ۴۰ درصدی را نشان می‌دهد.

معتمدیان با اشاره به روند کار در بازارچه‌های مرزی نیز گفت: در طول یک سال اخیر در بازارچه‌های مرزی نیز شاهد افزایش ۳۶درصدی صادرات هستیم.

استاندار آذربایجان غربی با بیان اینکه تمام تلاش دولت بر رفع موانع صادرات است افزود: با توجه به اختیاراتی که در سفر ریاست جمهوری به استان تنفیذ شد جلسات متعددی در شورای ساماندهی برگزار شده است که از این طریق پس از شناسایی موانع تصمیمات مهمی در رفع آن‌ها صورت گرفت.

معتمدیان با اشاره به استقرار شبانه روزی دستگاه‌های اجرایی در مرز‌ها و پایانه‌ها گفت: در سال ۱۴۰۲ نیز با تمام توان صادرات مشتقات نفتی را از طریق مرز پلدشت و دیگر پایانه‌ها ادامه خواهیم داد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.