۵.۹ میلی‌متر بارش باران در قم به ثبت رسید

کارشناس اداره کل هواشناسی قم گفت: در شهر قم، ۵.۹ میلی‌متر بارش حاصل از فعالیت سامانه بارشی اخیر به ثبت رسید و بیشترین مقدار نیز مربوط به روستای کرمجگان این استان با ۱۶.۱ است.

سعید اسماعیلی گفت: میزان بارش در ایستگاه‌های جعفریه، جمکران، دستجرد، سلفچگان، کهک، کوشک نصرت و کوه سفید به ترتیب ۵.۸، ۹، ۰.۲، ۴، ۹.۴، ۵ و ۵ ثبت شده‌است.

کارشناس اداره کل هواشناسی قم اضافه کرد: همچنین بیشترین بارش مربوط به کرمجگان، شریف‌آباد، کوشک نصرت، مهر زمین، فردو، ساریه خاتون و نایه به ترتیب با ۱۶.۱، ۱۱.۲، ۱۰.۶، ۱۰.۴، ۱۰.۱، ۱۰ و ۵.۹ بوده است.

اسماعیلی با بیان این‌که شب گذشته کم‌ترین دما مربوط به وسف با ۳.۴ درجه سانتی‌گراد زیر صفر بود، ادامه داد: کرمجگان با منفی یک درجه، کهندان ۰.۱، سلفچگان ۰.۹، دستجرد ۱.۲ و قاهان ۳.۲ به ترتیب سردترین مناطق قم بودند.

کارشناس اداره کل هواشناسی قم با اشاره به این‌که حداکثر دمای امروز ۲۰ درجه سانتی‌گراد است، گفت: بر اساس تحلیل نقشه‌های پیش‌بینی و پیش‌یابی هواشناسی امروز آسمان صاف و در برخی ساعات وزش باد و روز جمعه نیز آسمان قسمتی ابری در برخی ساعات با افزایش ابر پیش‌بینی می‌شود.

او افزود: شنبه آسمان صاف تا قسمتی ابری خواهد بود، اما از اواخر وقت شنبه موج بارشی دیگری به استان نفوذ خواهد کرد که سبب رگبار‌های پراکنده به‌خصوص در ارتفاعات می‌شود.

کارشناس اداره کل هواشناسی قم اضافه کرد: این موج روز‌های یکشنبه و دوشنبه گسترش خواهد یافت و سبب بارش‌های بهاری گاهی با رعدوبرق و وزش باد شدید در استان خواهد شد.

در استان قم ۱۳ ایستگاه هواشناسی شامل ۱۱ ایستگاه سینوپتیک خودکار و ۲ ایستگاه جاده‌ای، ۵۲ ایستگاه باران‌سنج خودکار، ۳۵ ایستگاه باران‌سنج سنتی و هشت ایستگاه سطح‌سنج که وضعیت سطح و دبی رودخانه‌ها را اندازه می‌گیرد، فعال است.

شهروندان برای کسب آخرین اطلاعات هواشناسی کشور می‌توانند با سامانه گویای هواگو با شماره تلفن ۱۳۴ تماس بگیرند و یا به تارنمای اداره کل هواشناسی استان قم به نشانی اینترنتی www.ghommet.ir مراجعه کنند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار