۴۶۹ میلیارد ریال سهام هفته آخر سال گذشته در بورس آذربایجان‌غربی معامله شد

مدیر بورس منطقه‌ای آذربایجان‌غربی با اشاره به معامله ۸۱ میلیون و ۲۱۴ هزار سهم و حق تقدم سهام شرکت‌های بورسی و فرابورسی در این استان طی هفته منتهی به ۲۸ اسفند، گفت: ارزش معامله‌های انجام شده در این مدت به ۴۶۸ میلیارد و ۹۱۰ میلیون ریال رسید.

وحید جوادی گفت: شاخص کل بورس آذربایجان‌غربی طی هفته پایانی اسفندماه با ۱۳۹ هزار و ۴۷۰ واحد افزایش به یک میلیون و ۹۶۰ هزار و ۴۵۷ واحد رسید.

وی با اشاره به اینکه طی همین مدت بازار فرابورس نیز افزایش یک هزار و ۳۱۰ واحدی را تجربه کرد، افزود: این شاخص نیز تا پایان هفته آخر سال ۱۴۰۱ به ۲۴ هزار و ۳۹۴ واحد رسیده بود.

مدیر بورس منطقه‌ای آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه طی هفته آخر اسفند در بورس استان، ۱۲ کارگزار از ۱۵ ایستگاه معاملاتی، سهام و حق تقدم بیش از ۱۲۲ شرکت‌های بورسی و فرابورسی را معامله کردند، ادامه داد: در این مدت نمایندگی شرکت کارگزاری «توانا» بیشترین ارزش ریالی معاملات منطقه را با ۳۶ درصد به خود اختصاص داد.

جوادی اضافه کرد: در این مدت، سهام شرکت پالایش نفت بندر عباس با ۱۱ درصد، بیشترین ارزش کل معامله‌ها را به خود اختصاص داد و در رده نخست معاملات بورس منطقه‌ای قرار گرفت.

بورس منطقه‌ای آذربایجان‌غربی در ۲۲ اسفند سال ۱۳۸۳ و با همت سازمان بورس و اوراق بهادار و استانداری آذربایجان غربی راه‌اندازی شد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.