رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای:

سفرهای جاده‌ای نوروز هفت درصد افزایش یافت

امانی گفت: از ابتدای تعطیلات نوروزی تا امروز (ششم فروردین ماه)، جابه‌جایی مسافر در جاده‌های کشور، رشدی هفت درصدی را نسبت به مدت مشابه پارسال داشته است.

 داریوش امانی روز یکشنبه با حضور در استودیو مرکز مدیریت راه های اداره کل راهداری خراسان رضوی در جمع خبرنگاران گفت: در این تعطیلات نوروزی تاکنون در مجموع حدود ۲۰۰ میلیون و روزانه حدود ۱۹ میلیون تردد در جاده های کشور ثبت شده است.

وی ادامه داد: هم‌اینک سازمان راهداری با استفاده از ۹۰۰ دوربین نظارتی، ۲۱۰۰ سامانه پلاک خوان و ۲ هزار و ۶۰۰ دستگاه ترددشمار در جاده های کشور به مردم خدمات می دهد.

رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور اظهار داشت: به رانندگان توصیه می‌کنیم حتما قبل از سفر وضعیت ترافیک و شرایط جوی مسیر را از سامانه ۱۴۱ راهداری استعلام کنند.

امانی به وجود مراکز متعدد خدمات بین راهی و نمازخانه در طول راه های کشور اشاره کرد و گفت: راه اندازی این ایستگاه ها بدین معناست که رانندگان و مسافران مسیر سفر را جزو برنامه و زمان سفر حساب کرده و از آن لذت ببرند و با توجه به توصیه های ایمنی برای رفع خستگی، استراحت ۱۵ دقیقه ای به ازای هر ۲ ساعت سفر را مد نظر داشته باشند.

وی بیان داشت: با توجه به عملکرد سامانه های پلاک خوان، بیشترین مبداء حرکت خودروها به ترتیب با پلاک تهران، البرز، خراسان رضوی و فارس بوده است و مقصد این سفرها نیز به ترتیب استانهای شمالی مازندران و گیلان، سپس بندرعباس و بوشهر در جنوب و خراسان رضوی بوده است.

رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای گفت: با تلاش همه عوامل خدمت رسان جاده ای از جمله راهداری، هلال احمر و پلیس راه و با وجود افزایش ۱۱ درصدی ورود مسافر جاده ای به خراسان رضوی، در نوروز ۱۴۰۲ تاکنون شمار فوتی های جاده ای ۱۳.۵ درصد و کل تصادفات جاده ای ۴۰ درصد کاهش داشته است.

امانی افزود: از ابتدای سفرهای نوروزی تا امروز ۳.۵ میلیون جابه جایی مسافر با ناوگان حمل و نقل جاده ای عمومی داشته ایم که فقط نیم میلیون سفر از این تعداد از مبداء مشهد و خراسان رضوی بوده است.

وی میزان رشد سفر نوروزی با ناوگان اتوبوسی در خراسان رضوی را ۲.۵ درصد در مقایسه با سال قبل عنوان کرد و گفت: با وجود کاهش ظرفیت و تعداد ناوگان حمل و نقل عمومی جاده ای، شاهد رشد مسافر بوده ایم، که نشان دهنده بهره وری در حمل و نقل جاده ای عمومی است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار