بهره‌مندی ۵۱ هزار دانش آموز سیستان و بلوچستانی از فضای آموزشی استاندارد

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس سیستان و بلوچستان گفت: به همت دولت سیزدهم سال گذشته ۴۲۹ مدرسه در استان به بهره برداری رسید.

میثم لکزایی  مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس سیستان و بلوچستان گفت: به همت دولت سیزدهم سال گذشته ۵۱ هزار دانش آموز این استان با افتتاح یک‌هزار و ۷۲۱ کلاس درس در قالب ۴۲۹ مدرسه از فضای استاندارد آموزشی بهره‌مند شدند.

وی از افزایش سرانه فضای آموزشی سیستان و بلوچستان از ۳.۳ مترمربع سال۱۴۰۰ به ۳.۸ مترمربع در سال گذشته خبر داد و افزود: با توسعه ساخت و ساز کلاس‌های درس و جهش اعتبارات دولتی و خیری سرانه فضا‌های آموزشی در استان امسال به ۳.۸ مترمربع رسیده است.

وی ادامه داد: برای بهره برداری از ۴۲۹ طرح آموزشی در سال گذشته در سیستان و بلوچستان ۹۶۶ میلیارد تومان اعتبار از محل اعتبارات دولتی و خیری هزینه شده است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس سیستان و بلوچستان گفت: همچنین از مجموع طرح‌های سال گذشته ۹۷ درصد آموزشی و تنها سه درصد ورزشی بوده است.

وی ادامه داد: بیشترین مدارس ساخته شده سال گذشته در سیستان و بلوچستان یعنی ۷۶ درصد مربوط به مقطع ابتدایی بوده و همچنین ۷۵ درصد این مدارس در نقاط روستایی این استان ساخته شده است.

لکزایی مدرسه سازی را از ارکان مهم توسعه و اولین گام برای تحول آموزشی به عنوان زیربنای توسعه فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی هر جامعه دانست و اظهارداشت: خیران مدرسه ساز در تحقق این تحول نقش بسزایی ایفا می‌کنند و مشارکت مردم و خیران مکمل تلاش دولت در حوزه مدرسه سازی است.

وی بیان کرد: سیستان و بلوچستان کانون توجه مردم و مسوولان قرار گرفته و جای جای آن به کارگاه ساخت و ساز فضا‌های آموزشی تبدیل شده است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس سیستان و بلوچستان با بیان اینکه مدرسه دانش آموزان را برای ایفای نقش‌های کارسازتر تربیت می‌کند، اظهاردشت: از این رو احداث مدرسه یک انتخاب بسیار هوشمندانه است و همه افرادیکه در این کار مهم مشارکت می‌کنند، کار بزرگی را انجام می‌دهند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار