سفرای کشور‌های اکو برای رویداد ۲۰۲۳ به اردبیل سفر می‌کنند

استاندار اردبیل از آغاز جدی برنامه‌های رویداد اردبیل ۲۰۲۳ در سال جاری خبر داد و گفت: سفرای کشور‌های اکو برای رویداد ۲۰۲۳ به این شهر سفر می‌کنند.

سیدحامد عاملی گفت: با توجه به این‌که روز‌های ابتدایی رویداد اردبیل ۲۰۲۳ در فصل زمستان قرار داشت، برنامه اصلی و محوری برای این رویداد از آغاز سال جدید در نظر گرفته شده بود و در سال ۱۴۰۲، کمیته‌های ۶گانه به برگزاری برنامه‌ها در حوزه‌های مربوط اقدام خواهند کرد.

استاندار اردبیل در نشست هماهنگی رویداد اردبیل ۲۰۲۳ پایتخت گردشگری کشور‌های عضو اکو بیان کرد: در یکی از اصلی‌ترین برنامه این رویدادی بین‌المللی نیز استان اردبیل میزبان سفرای کشور‌های عضو اکو خواهد بود تا در حوزه‌های مختلفی از جمله سرمایه‌گذاری نسبت به تعامل و هماهنگی اقدامات لازم صورت گیرد.

عاملی تعریف برنامه‌هایی با ماهیت استانی، ملی و بین‌المللی از سوی دستگاه‌ها و کمیته‌های مربوط رویداد اردبیل ۲۰۲۳ را لازم دانست و ادامه داد: در همین راستا باید روز‌های شاخص برای اجرای برنامه‌ها انتخاب شود.

او افزود: برگزاری برنامه‌هایی در کشور‌های عضو اکو نیز همزمان با روز اردبیل و معرفی ظرفیت‌ها و توانمندی‌های استان حائز اهمیت است.

استاندار اردبیل گفت: اعلام جزییات برنامه‌های تعیین‌شده برای افتتاحیه رویداد اردبیل ۲۰۲۳ در ششم، هفتم و هشتم اردیبهشت و همکاری صدا و سیما در پوشش رسانه‌ای آن در سطح ملی مورد تاکید است.

عاملی همچنین با بیان این که استان اردبیل در نوروز امسال ۴۵ درصد بیشتر از نوروز سال گذشته میزبان گردشگران بوده، اظهار کرد: از نظر رشد حضور گردشگران اردبیل جزو پنج استان اول کشور است.

او افزود: از ۱۶ اسفند تا ۶ فروردین ماه امسال ۵۵۱ هزار تردد در مبادی ورودی استان اردبیل ثبت شد.

وزیران گردشگری کشور‌های عضو اکو در نشستی که در مهر ماه ۱۳۹۸ در خجند تاجیکستان برای توسعه گردشگری مشترک بین این کشور‌ها برگزار شد، شهر اردبیل را برای سال ۲۰۲۳ به عنوان پایتخت گردشگری این کشور‌ها انتخاب و تصویب کردند.

بر این اساس، برنامه‌های رویداد "اردبیل ۲۰۲۳ پایتخت گردشگری کشور‌های عضو اکو" با آغاز سال نو میلادی آغاز شده و تا یک سال آینده ادامه خواهد داشت.

 

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.