واکنش آب و فاضلاب به بالازدگی آب‌های زیرسطحی در زنجان/ شهرداری مقصر است

مدیرعامل آب و فاضلاب استان زنجان گفت: هرکجا در زنجان در محلات مختلف، آب‌های زیرسطحی بیرون می‌زند مطمئن باشید که در آن اطراف راه قنات‌ها به خاطر ساخت و ساز مسدود شده است.

علیرضا جزقاسمی مدیرعامل آب و فاضلاب استان زنجان  اظهار داشت: متأسفانه به خاطر عدم مطالعه درست مسئولان وقت شهرداری در خصوص وضعیت قنات‌های شهر زنجان، به دلیل ساخت و ساز‌های مختلف، امروزه شاهد مسدود شدن قنات‌های شهر زنجان هستیم و آب‌ها به دلیل مسدودیت همین قنات‌ها چاره‌ای جز بالا زدن از نقاط مختلف شهر از جمله ضلع جنوبی رختشویخانه ندارند.

وی افزود: این مشکل از زمانی حادتر شد که طرح "خیابان زینبیه" در زنجان اجرا شد و با کشیدن خیابان جدید زینبیه شرقی و غربی، قنات‌های قدیمی شهر زنجان توسط پیمانکاران این طرح مسدود شدند و آب‌های زیر سطحی برای جاری شدن راهی پیدا نمی‌کنند.

مدیرعامل آب و فاضلاب استان زنجان با اشاره به اینکه اگر مسئولان وقت شهرداری در خصوص اهمیت این قنات‌ها در زیر شهر زنجان شناخت داشتند امروزه هیچ کدام از این مشکلات پیش نمی‌آمد، مطرح کرد: هرکجا در زنجان در محلات مختلف، آب‌های زیرسطحی بیرون می‌زند مطمئن باشید که در آن اطراف راه قنات‌ها به خاطر ساخت و ساز مسدود شده است.

وی با اشاره به مشکل بیرون زدگی آب زیرسطحی در ضلع جنوبی رخشتویخانه گفت: این مشکل چندی پیش هم تکرار شده بود و وظیفه شهرداری است که این مشکل را سامان دهد؛ در حال حاضر شهرداری با پمپ به‌شکل دائمی مشغول تخلیه آب و هدایت به پایین دست است.

جزقاسمی اضافه کرد: شرکت آب و فاضلاب هم اعتبار حدود ۱۰ میلیارد تومانی را برای هدایت این آب به پایین دست از طریق شبکه آب و فاضلاب در نظر گرفته است و امیدواریم هرچه سریعتر این مشکل حل شود.

گفتنی است؛ مشکل بیرون‌زدگی آب‌های زیرسطحی چند سالی است که گریبانگیر مردم شهر زنجان خصوصاً قسمت‌های جنوبی این شهر شده است که با گذشت چند سال از مشکل بالا آمدن آب‌های زیر سطحی و اعتراض شهروندان هنوز اقدام جدی در این زمینه انجام نگرفته است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.