نماینده ولی فقیه تاکید کرد:

لزوم توجه جدی به توسعه گردشگری در آذربایجان غربی

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی بر لزوم توجه جدی به توسعه گردشگری در استان و جذب سرمایه گذاری در این حوزه تاکید کرد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی در دیدار با مدیران ادراه کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان ضمن تبریک فرا رسیدن ماه رمضان و سال نو به ظرفیت‌های گردشگری استان اشاره کرد و گفت: متاسفانه تاکنون از این ظرفیت‌های گردشگری استان  استفاده نشده است و باید از تجربیات استان‌های دیگر در جذب سرمایه و توسعه گردشگری استفاده کرد چرا که با سرمایه‌گذاری‌های کوچک در این حوزه می‌توان به درآمد زیادی دست یافت.

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی با تاکید بر لزوم همکاری دستگاه‌های دیگر برای توسعه گردشگری در استان افزود: در این راستا باید از توان مدیران ارشد اجرایی استان، نمایندگان مجلس، مسئولان سازمان منطقه آزاد ماکو و سایرین نیز استفاده کرد.

امام جمعه ارومیه ادامه داد: برگزاری جشنواره‌های گردشگری هم نقش مهمی در توسعه گردشگری و جذب سرمایه‌گذار داشته و توسعه اقامتگاه‌های بوم‌گردی هم می‌تواند در درآمدزایی و جذب مسافر تاثیرگذار باشد.

سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری و صنایع‌دستی گامی مهم در تحقق شعار سال است

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان غربی هم در این دیدار اظهار کرد: این استان ظرفیت بالقوه زیادی دارد که متاسفانه تبدیل به بالفعل نشده است و بودجه کمی در سال‌های گذشته به این بخش اختصاص داده شده که جوابگوی نیاز‌ها و وظایف این اداره‌کل نیست.

مرتضی صفری اضافه کرد: خوشبختانه دولت دیدگاه مثبتی نسبت به حوزه میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان دارد و برگزاری جلسات بررسی مشکلات فعالان گردشگری و صنایع‌دستی استان، نشان دهنده عزم جدی نمایندگان دولت در استان برای حل مشکلات این حوزه و توسعه گردشگری در استان است.

او گفت: با توجه به انتخاب شعار سال به نام مهار تورم و رشد تولید، یکی از بهترین گزینه‌ها برای تحقق این شعار می‌تواند سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری و صنایع‌دستی باشد که موجب درآمدزایی و اشتغال‌زایی می‌شود.

وجود ۱۷۴۹ اثر ملی و پنج اثر جهانی در آذربایجان غربی

صفری با اشاره به وجود یک هزار و ۷۴۹ اثر ثبت ملی و پنج اثر ثبت جهانی گفت: در صورت تقویت زیرساخت‌های گردشگری در این مکان‌ها، میزان درآمد استان چندین برابر خواهد شد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان غربی گفت: با توجه به بازگشایی مرز تمرچین پیرانشهر برای عبور زائران اربعین در سال گذشته، این اقدام فرصت خوبی برای تقویت زیرساخت‌های گردشگری در این منطقه کرده است و در سال‌های آینده نیز موجب جذب گردشگران مذهبی خواهد شد.

صفری تصریح کرد: برگزاری جشنواره‌های گردشگری مختلف اعم از برگزاری جشنواره غذا، اقوام ایرانی با دعوت از سایر استان‌ها در سال جاری در دستور کار بوده و اتمام پروژه‌های ناتمام در اولویت قرار دارد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.