ارتقای هنرهای نمایشی آذربایجان غربی به رتبه یک کشوری

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی گفت: در سال ۱۴۰۱ هنر‌های نمایشی استان از رتبه سوم به رتبه اول کشور ارتقا یافت.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی به مناسبت روز جهانی تئاتر و روز ملی هنر‌های نمایشی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان اظهار کرد: خمیر مایه هنر تئاتر آیین و اسطوره است، که در ایران اسلامی آیین و اسطوره به عنوان ذخیره گاه هستند و ما باید برای ارتقای فرهنگی کشور از این دو ذخیره استفاده کنیم.

علیرضا نوروزی از ارتقای هنرهای نمایشی آذربایجان غربی به رتبه یک کشوری خبر داد و  گفت: در سال ۱۴۰۱ به همت انجمن هنر‌های نمایشی استان رتبه استان از رتبه سومی و پنجمی به رتبه اول کشور ارتقاء یافت.

نوروزی افزود: در سال گذشته برای مشخص شدن ظرفیت تئاتر ۱۲ جشنواره در شهر‌های مختلف استان برگزار شد و برای اجرای این جشنواره‌های تئاتر علاوه بر کمک‌های کشوری و حامیان ۱/۵ میلیارد تومان از منابع استانی هزینه شده است.

مدیرکل ارشاد اسلامی به حضور هنرمندان استان در جشنواره‌های ملی و بین المللی نیز اشاره کرد و گفت: هنرمندان عرصه نمایش استان در سال گذشته در جشنواره بین المللی تئاتر فجر، ناشنوایان زنجان، طنز اصفهان، هنر‌های شهری مشهد، بین المللی خیابانی کرکوک، هنر، انسان و بحران کردستان هنرمندان استان حضور داشتند.

وی بااشاره به اینکه، علاوه بر اجرا و تولید تئاتر در بحث پژوهش هم هنرمندان استان ۱۴ مقاله و ۲ نمایشنامه چاپ کرده اند افزود: در زمینه آموزش ۱۴ مورد کلاس آموزشی برگزار شده است. 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی ۵۳ اجرای خیابانی، ۸۳ اجرای صحنه‌ای و ۱۷ مورد نمایشنامه خوانی را از جمله فعالیت های حوزه نمایش استان در سال گذشته عنوان کرد.

وی بااشاره به اینکه، در سال ۱۴۰۲ باید در زمینه نمایشنامه، آموزش کارگاه‌های تولید محور که از دو بخش تشکیل شده است گام‌های بلندی برداشته شود وگفت: یکی آموزش‌های هنری عمومی و بخش دوم آموزش خود هنرمندان با کیفیت بالا و استاندارد‌های بین المللی و اسلامی و نمایش‌های بومی و گروه‌های موسیقی گام‌های بلندی برداشته شود تا در جشنواره‌های ملی و بین المللی مقام‌های عالی کسب شود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.