کنگره بلینکن را احضار کرد

اعضای جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان آمریکا وزیر امورخارجه این کشور را به دلیل تاخیر در ارسال گزارش خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان احضار کرده است.

اعضای جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان آمریکا در پی آنچه تأخیر در گزارش خروج نیروهای خارجی به رهبری این کشور در آگوست سال 2021 از افغانستان خوانده می‌شود، احضاریه آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه آمریکا را صادر کرده‌اند.

واشنگتن‌پست گزارش داده انتظار می‌رود این احضاریه امروز سه‌شنبه، 8 فروردین به بلینکن ارائه شود.

مایک‌ مک‌کال، رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا گفت ما چند بار با حسن نیت برای یافتن زمینه مشترک تلاش کردیم تا بتوانیم این اطلاعات مهم را ببینیم. متأسفانه بلینکن از ارائه گزارش و پاسخ خود به این درخواست خودداری و من را مجبور کرد که اولین احضاریه خود را به‌عنوان رئیس این کمیته صادر کنم.

وزارت امور خارجه آمریکا در پاسخ به درخواست نمایندگان مبنی بر دریافت گزارش خروج از کابل، هفته‌ای پیش به دلیل محرمانه بودن گزارش یاد شده، پیشنهاد جلسه‎ توضیحی را داده است.

ودانت پاتل، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا گفت با درک حساسیت و ارزش این گزارش، اطمینان می‌دهد که این سند به صورت محرمانه به کنگره فرستاده خواهد شد.

صدور احضاریه وزیر امور خارجه آمریکا آخرین تلاش جمهوری‌خواهان در این کشور خوانده می‌شود که دولت بایدن را مسئول رویداد 15 آگوست در کابل و برگشت طالبان به قدرت می‌دانند.

گفتنی‌ است خروج پرهرج‌ومرج نیروهای خارجی به رهبری آمریکا از افغانستان، انتقادهای بسیاری را متوجه دولت جو بایدن کرده است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۸:۲۱ ۰۸ فروردين ۱۴۰۲
آمریکا قافیه را کاملاً باخته و در باتلاقی گیر کرده که هر چه بیشتر تلاش کنه زودتر فرو خواهد رفت و نابودی خود را تسریع خواهد کرد
آخرین اخبار