کاهش شدید ذخایر موشکی آمریکا

موافقت آمریکا برای کمک نظامی ۳۳ میلیارد دلاری به اوکراین در جنگ با روسیه ذخایر موشکی این کشور را به شدت کاهش داده است.

آمریکا قادر خواهد بود کمبود ذخایر موشکی خود را که ناشی از ارسال آن برای کی یف است، جبران کند اما زمان لازم برای آن، بیش از یک دهه است. در ده ماهه نخست جنگ اوکراین، واشنگتن با اعطای ۳۳ میلیارد دلار کمک نظامی به این کشور موافقت کرد.

این کمک شامل مقادیر زیادی موشک‌های استینگر بود که موجب کاهش ذخایر آمریکا در این زمینه شد و برای جبران آن در صورت حفظ سطح بالای فعلی تولید، به ۱۳ سال زمان نیاز است. شرکت‌های آمریکایی برای جبران کسری موشک‌های جاولین ارسالی برای اوکراین نیز به ‍پنج سال زمان نیاز دارند.

علت اصلی، این است که مصرف مهمات کی یف بیش از تولید آمریکا است. به طور مثال آمریکا ماهانه ۱۴ هزار گلوله ۱۵۵ میلی متری تولید می‌کند. در جنگ اوکراین تولیدات یک ماه این نوع موشک ها، طی دو روز مصرف شد. این موضوع موجب شد واشنگتن به فکر راه‌های چاره بیفتد و به همین دلیل تصمیم گرفت از انبار مهمات موجود در کشور‌های دیگر استفاده کند و سرعت تولید خود را افزایش دهد.

کاخ سفید برای اینکه آمریکا دچار کمبود شدید مهمات نشود و بتواند بحران را حل کند، این ماه پیشنهاد کرد؛ بودجه خرید موشک‌ها و مهمات دیگر در مقایسه با سال گذشته ۵۱ درصدافزایش یابد و به سه میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار برسد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۵
در انتظار بررسی: ۰
Netherlands
ناشناس
۱۰:۱۴ ۱۰ فروردين ۱۴۰۲
آمریکا همه ذخایر معادن دنیا رو فدای سیاستاش میکنه و دنیا رو دچار کمبود و قحطی میکنه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۵:۲۸ ۱۱ فروردين ۱۴۰۲
آمریکا غلط می‌کند
سرنوشتی همانند آلمان نازی و شوروی خواهد داشت
آمریکا هم محکوم به نابودی است
Netherlands
ناشناس
۱۰:۱۹ ۱۰ فروردين ۱۴۰۲
مردم دنیا بزودی بهای عدم بکارگیری تمام توان جسمی و ذهنییشون برا سبقت گرفتن از آمریکا و جانفشانی نکردن در این راه رو با دادن جونشون در راه اجرای سیاستای آمریکا میدن
Netherlands
ناشناس
۱۸:۳۰ ۱۰ فروردين ۱۴۰۲
مردم دنیا یا با جون و دل و با تمام توان برای اتحاد و پیشرفت و سبقت گرفتن از آمریکا تلا‌ش میکنن یا آمریکا سر همه اشون رو به باد میده
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۵:۲۷ ۱۱ فروردين ۱۴۰۲
نفهمیدم چه نوشتی
آخرین اخبار