وضعیت وخیم ۳۰ بیمار مبتلا به کرونا در فارس

۳۰ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های فارس به علت وخامت شرایط جسمی، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

عباس رضائیان زاده معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز اظهار کرد: از ابتدای شیوع بیماری کرونا تاکنون، ۲ میلیون و ۲۷۱ هزار و ۵۳۷ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۶۶۳ هزار و ۶۶۷ بیمار مثبت شناسایی شده است.

او ادامه داد: از مجموع تست‌های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۸۴۰ هزار و ۲۷۶ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۳۴ هزار و ۴۵۹ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز تصریح کرد: همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون ۴۳۱ هزار و ۲۶۱ مورد تست سریع انجام شده و ۱۲۹ هزار و ۲۰۸ بیمار مثبت شناسایی شده است.

او بیان کرد: با بستری ۲۹ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۲۲۶ بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۳۰ بیمار به علت وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

رضائیان زاده اضافه کرد: در ۲۴ ساعت گذشته، مورد جدید فوتی ناشی از کووید ۱۹ در فارس ثبت نشده و مجموع جان باختگان ناشی از کرونا از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، ۸ هزار و ۱۷۹ نفر است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز افزود: همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۵۵ هزار و ۲۱۰ هم استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

او گفت: در حال حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب ۴ دُز، به ۸ میلیون و ۲۸۹ هزار و ۹۳۷ دُز رسیده که از این تعداد ۳ میلیون و ۴۳۵ هزار و ۳۱۴ دُز نوبت اول، ۳ میلیون و ۱۴۲ هزار و ۳۴۴ دُز نوبت دوم، یک میلیون و ۵۷۶ هزار و ۱۵۹ دُز نوبت سوم و ۱۳۶ هزار و ۱۲۰ دُز یادآور واکسن بوده است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار