سرمایه‌گذاری ۲ هزار میلیارد تومانی صندوق بازنشستگی در چهارمحال و بختیاری

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت: این صندوق بنا بر تاکید رییس‌جمهور مبنی بر سرمایه‌گذاری در مناطق کمتربرخوردار کشور، ۲ هزار میلیارد تومان در استان چهارمحال و بختیاری سرمایه‌گذاری می‌کند.

نعمت‌الله ترکی روز پنجشنبه در نشست با استاندار چهارمحال و بختیاری افزود: در همین راستا اجرای هفت طرح در این استان در دستور کار قرار گرفته است که عملیات اجرایی آن از همین روز‌های ابتدایی سال آغاز شده و امید می‌رود با جذب مناسب اعتبار در سریع‌ترین زمان به بهره‌برداری برسد.

وی ادامه داد: احداث یک مجتمع کشت و صنعت گاو شیری پنج هزار راسی، احداث خط تولید کره و سردخانه یک هزار تنی در شرکت شیرخشک پگاه، مشارکت در صنعت تولید شیر استان، ایجاد کارخانه تصفیه و فرآوری روغن و احداث کارخانه کارتن‌سازی از جمله طرح‌های در دست اجرا برای این استان است.


بیشتر بخوانید


ترکی ادامه داد: برای اجرای و بهره‌برداری هرچه سریع‌تر این طرح‌ها از تمام ظرفیت و توان صندوق استفاده می‌شود و در این میان پیگیری مجدانه و اهتمام استاندار نیز نقش مهمی در پیشبرد این برنامه‌ها دارد.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری آغاز عملیات اجرایی خانه امید در شهرکرد را از دیگر برنامه‌های سفر خود به چهارمحال و بختیاری اعلام کرد و گفت: تنها استانی که در آن خانه امید راه‌اندازی نشده، این استان است که با تلاش‌های انجام شده زمین این طرح تامین و امروز عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود.

ترکی همچنین احداث یک مجتمع فرهنگی، رفاهی و خدماتی ویژه بازنشستگان استان را از دیگر برنامه‌های این صندوق برای استان عنوان کرد و افزود: برای اجرای این طرح به هشت هزار مترمربع زمین نیاز است که هماهنگی آن با وزارت راه و شهرسازی انجام شده و بزودی وارد مرحله اجرا می‌شود.

وی با اشاره به اضافه کردن یک خط پرواز از شهرکرد به تهران به برنامه‌های فرودگاه شهرکرد، از طریق صندوق بازنشستگی کشوری، خاطرنشان کرد: در دستور کار داریم تا یک خط پرواز از شهرکرد به تهران به مشهد نیز به برنامه‌های فرودگاه شهرکرد اضافه شود.

ترکی افزود: سرمایه‌گذاری در پالایشگاه استان و کشتارگاه صنعتی جونقان نیز از دیگر برنامه‌هایی است که از سوی این صندوق در حال پیگیری است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار