ورود جدی دستگاه قضایی به موضوع بیکار شدن کارگران یک شرکت معدنی خواف

به دنبال بیکار شدن ۲۵۰ نفر از کارگران یکی از شرکتهای معدنی فعال در مجتمع سنگ آهن سنگان خواف دستگاه قضایی این شهرستان به صورت ویژه این موضوع را در دستور کار قرار داد.

یونس نجاری رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت خواف گفت: باتوجه به تعطیلی یکی از معادن در سال ۱۴۰۰ ، بالغ بر ۸۰ نفر از نیروهای این شرکت در پیمانکاری توس مسیر مجتمع سنگان در محدوده ۲۳۸ هکتاری مشغول بکار شدند.

او افزود: با توجه به اتمام پروانه بهره برداری این کارگران در ابتدای امسال بیکار شدند.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت خواف ادامه داد: در جلسه ای که با حضور مسئولان دستگاههای اجرایی ذیربط برگزار شد مقرر گردید که حقوق دولتی این شرکت پیمانکاری توسط مجتمع سنگ آهن سنگان به سازمان صنعت، معت و تجارت پرداخت شود تا مجوز محدوده مورد نظر تمدید و کارگران بزودی مشغول بکار شوند.

آخرین اقدامات انجام شده در خصوص علل بیکاری کارگران خواف

رحیمی رئیس دادگستری و قلی زاده دادستان شهرستان خواف در راستای بررسی مشکلات حوزه تولید ، رفع موانع و بررسی علل بیکاری کارگران به صورت سرزده در مورخ نهم فروردین در محل معادن سنگان خواف حضور یافتند.

مسئولین مربوطه گزارش آخرین اقدامات انجام شده در خصوص علل بیکاری کارگران را ارائه ور یاست دادگستری در این بازدید میدانی ، بر لزوم فوری حل مشکل بیکاری کارگران این شرکت معدنی تاکید کردند و توقف واحدهای تولیدی را در سالی که به نام رشد تولید نامگذاری شده جز خطوط قرمز برشمرده و تمامی مسئولان و متولیان را موظف به پیگیری ویژه این امر مهم دانستند و در پایان بازدید بر پیگیری ویژه جهت رفع معضل در کوتاه ترین زمان تاکید گردید.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۵
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۴۱ ۱۰ فروردين ۱۴۰۲
بیش از 70 درصد کارگران دارای معیشت فلاکت بار هستند و با بیکاری فرقی ندارد . فقط مشکل اینجاست که مسئولین خود را بخواب زدند
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۵۷ ۱۰ فروردين ۱۴۰۲
سلام تور خدا صدا ما پرسنل کاشی نیلو واقع در اصفهان به گوش مسئولین برسانید وضع ما هم همینطور
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۵:۲۷ ۱۱ فروردين ۱۴۰۲
اکثر شرکت خصوصی ها همینه
Iran (Islamic Republic of)
محسن
۰۲:۳۲ ۱۱ فروردين ۱۴۰۲
سال قبل شرکت ما هم همینطور شد 140 نفر بیکار شدند
من که نیروی 10 ساله بودم منم بیکارشدم
هیشگی پیگیری نکرد.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۱:۲۸ ۱۱ فروردين ۱۴۰۲
فقط شعار میدید!
یه سر بزنید به کارخانه فرش سلیمان در اصفهان،که مردمش بیکار هستند و با مجوز دولت ۲۰۰ کارگر افغانی با سن بالای ۴۰ سال استخدام کردند.لطفا پیگیری کنید