وزیر علوم:

تنوع قومیتی فرصت مناسب برای توسعه علمی است

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: وجود قومیت‌های مختلف، فرصتی مناسب برای نیل به اهداف توسعه علمی و آموزشی است.

محمدعلی زلفی‌گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری عصر امروز در دیدار با نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی، اظهار داشت: در این استان با توجه به تنوع قومیت‌ها، مدیران بالاخص مدیران دانشگاهی باید طوری رفتار کنند که همه قومیت‌ها و فرهنگ‌های مختلف احساس آرامش کنند.

وی، از مدیریت آموزش عالی در آذربایجان‌غربی قدردانی کرد و افزود: آرامش کامل در دانشگاه‌های این استان برقرار است و جریان آموزش و پژوهش با قدرت در جریان است.

وزیر علوم، با اشاره به استقلال دانشگاه صنعتی ارومیه از نظر هیئت امنا و هیئت ممیزه از دانشگاه ارومیه گفت: تاسیس رشته‌های جدید که در استان آذربایجان‌غربی و شمال‌غرب وجود ندارد، به توسعه علمی این دانشگاه کمک می‌کند.

وی، شخصیت دانشگاهی امام جمعه ارومیه را موجب افتخار دانست و اظهار داشت، گفت: وقتی امام جمعه شهری خود دانشگاهی است، به طور یقین فرهنگ دانشگاهی در استان جاری می‌شود و موجب خیر و برکت برای جامعه دانشگاهی است.

در این دیدار، نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی نیز ابراز داشت: استان آذربایجان‌غربی از نظر توسعه آموزش عالی رتبه بالایی ندارد و نیازمند توجه ویژه دولت و وزارت علوم است.

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی گفت: با توجه به هم مرز بودن آذربایجان‌غربی با ۳ کشور، جذب دانشجوی خارجی می‌تواند در این استان با جدیت دنبال شود که نیازمند توسعه امکانات است.

وی با اشاره به سفر خود به ترکیه و دیدار با دانشجویان ایرانی، گفت: تعداد این دانشجویان زیاد است و در صورت بودن ظرفیت علاقمند به تحصیل در ایران هستند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی، خاطرنشان کرد: در شناسایی نیرو‌های نخبه و متدین اهتمام به خرج دهیم تا این‌ها به عنوان هیات علمی در دانشگاه‌ها جذب شوند و آینده دانشگاه هم از نظر علمی، هم از نظر انقلابی کار شود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.