تولید سالانه خودرو به یک میلیون و۷۰۰ هزار دستگاه می رسد

سخنگوی وزارت صمت گفت: امسال تولید خودرو را با کمک شرکت‌های خودرو سازی به یک میلیون و ۷۰۰ هزار دستگاه خواهیم رساند.

 محمد باقر قالیباف  گفت: ما تمام تلاش خود را به کار گرفته ایم که  بازار خودرو  شرایط عادی داشته باشد و قیمت ها در دامنه مناسبی قرار بگیرند، براین اساس ما تمام توان خود را به کار گرفته ا یم که به این شرایط برسیم.

به گفته سخنگوی وزارت صمت ، با راه اندازی سامانه جامع فروش یکپارچه خودرو که پیشنهاد خود شورای رقابت بوده ما شاهد اثر گذاری کاهنده قیمت ها بوده ایم، اما ممکن است برخی از متقاضیان از جمله افرادی که نوبت آنها  به سال آینده رسیده و دارای پلاک خودرو هستند،ناراضی باشند. اما طبق بررسی های صورت گرفته قیمت خودرو در بازار آزاد اثر کاهنده ای داشته است.

او می گوید: نباید فراموش کنیم که ۵۰درصد تولید خودروها توسط شرکت های خودرو ساز در قالب طرح جوانی جمعیت عرضه می شود و باید به این نکته توجه ویژه ای داشت که از سوی دیگر تمرکز وزارت صمت در افزایش عرضه است و بنا داریم تولید خودرو را به یک میلیون و ۷۰۰ هزار دستگاه در سال برسانیم.

قالیباف گفت: در ۵ سال گذشته صنعت خودرو با مشکلات زیادی روبرو بوده از سوی دیگر کاهش چشمگیر قدرت خرید مصرف کنندگان خود باعث شده که این بازار با مشکلات زیادی روبرو شود و نرخ تورم در سال های گذشته به بیش از ۳۰ درصد رسیده ، درحالیکه قدرت خرید متقاضیان به صورت ملموس ترمیم نشده  است.

 

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار