روسیه نام شوروی «باخموت» را بازگرداند

نیرو‌های روسیه پس از عقب‌نشینی کامل نیرو‌های اوکراینی از شهر باخموت، نام این شهر را به نام شوروی آن تغییر دادند.

 «دنیس پوشیلین» رئیس جمهوری خلق دونتسک پس از بازدید از شهر باخموت از تغییر نام این شهر به نام زمانی که جزئی از شوروی بود خبر داده و گفت: باخموت اکنون با نام خود در دوران شوروی سابق «آرتموفسک» شناخته می‌شود.

براساس گزارش تلگراف، پوشیلین در ویدئویی که در تلگرام خود منتشر کرده است، می‌گوید: باخموت این بدشانسی را داشت که اوکراینی بود. اکنون اوکراین نیست، روسیه است. باخموت نیست، «آرتموفسک» است.

شهر باخموت که در شمال شهر دونتسک قرار دارد، در ماه‌های گذشته کانون اصلی درگیری‌ها میان روسیه و اوکراین بود. این شهر یک هاب مهم حمل و نقل است که مسیر‌ها زیادی در منطقه دونباس از آنجا عبور می‌کند. باخموت در ابتدای شروع جنگ به عنوان یک مرکز حیاتی برای تامین نیاز‌های نیرو‌های اوکراینی مستقر در منطقه استفاده می شد. آخرین روز اردیبهشت بود روسیه اعلام کرد شهر باخموت دیگر دست نیروهای اوکراینی نیست. پس از اعلام شدن این خبر اوکراین نیز تایید کرد نیروهای این کشور از باخموت عقب‌نشینی کرده‌اند.

تحلیلگران گفته اند سقوط باخموت ضربه‌ای به اوکراین خواهد بود و مزایای تاکتیکی به روسیه می‌دهد، اما برای نتیجه جنگ تعیین کننده نخواهد بود. سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه گفته است که تصرف این شهر به روسیه این امکان را می دهد که پیشروی خود را به منطقه دونتسک ادامه دهد.

در همین راستا «داگلاس مک گرگور» مشاور سابق وزیر دفاع در دولت «دونالد ترامپ» رئیس‌‎جمهور پیشین آمریکا گفت: «حامیان رئیس‌جمهور زلنسکی دیگر به افسانه پیروزی اوکراین اعتقاد ندارند.» این مقام سابق آمریکایی همچنین معتقد است که تلفات سنگین کی‌یف در شهر باخموت و تصرف نهایی آن توسط نیرو‌های روسی نیز ممکن است عوامل مهمی در استدلال غرب در مورد حمایت بیشتر از کی‌یف بوده باشد.

 

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۵۳
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۱۰ ۰۳ خرداد ۱۴۰۲
ان شاء الله روزی نیز شاهد برگشت استان باکو به خاک وطن باشیم.همچنین استان بحرین.استان هرات و استان قفقاز.و اون کوهستانها و دوتا دشت سرسبزمان که هدیه شد به ترکیه در زمان محمد رضا خائن
Iran (Islamic Republic of)
قیدار
۱۷:۳۱ ۰۳ خرداد ۱۴۰۲
اینایی که گفتی جزوی از دولت تورک بودن یه زمانی نه شماها شماها پیشه تاریخیتون شعر گفتن شراب درست کردنه شمارو چه به کشور گشایی
بی لیاقت ترین حکومت این جغرافیایی ایران حکومت ساسانی بود که نتونست یک متر از خاک این جغرافیارو هم نگهداره
یه نگاه به تاریختون بکن بعد کشور گشایی بکن
Iran (Islamic Republic of)
Esi
۲۰:۰۲ ۰۳ خرداد ۱۴۰۲
حواست باشه با آب نخوری چون معدت بهم میریزه دل پیچه میگیری اون وقت پیچات شل میشه از جاش در میاد
Iran (Islamic Republic of)
احسان
۲۱:۴۰ ۰۳ خرداد ۱۴۰۲
در پاسخ به "قیدار"، نه پس حتماً شما خوبید، دیدم عثمانی به چه روزی افتاد!!!!
Italy
ناشناس
۲۲:۴۱ ۰۳ خرداد ۱۴۰۲
قیدار مواظب حرف زدنت باش. پیشه تاریخی ایران زمین فرهنگ و تمدن برتر هستش. ملت تورک دیگه چه صیغه ایه؟ فرقی هم نداره چه ایران قبل و چه ایران بعد از اسلام همواره ایرانیان مترادف با علم و دانش و شعر و فرهنگ و معماری و دانایی بودن. برعکس ترکان پابرهنه که از مغولستان برخاستن مترادف با دهاتی بودن و وحشی گری بودن. اگه یک مقدار کتاب می خوندی متوجه می شدی که ایرانیان یک ملت بودن قبل اینکه مفهومی به نام ملت باشه.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۵۳ ۰۳ خرداد ۱۴۰۲
لطفا دعوا نکنید
Iran (Islamic Republic of)
مجتبی
۲۳:۲۰ ۰۳ خرداد ۱۴۰۲
قیدار جان منظورت از حکومت ساسانی همون شکارچی امپراتوری روم که نیس؟
Iran (Islamic Republic of)
Shahin
۲۳:۲۹ ۰۳ خرداد ۱۴۰۲
اگر شما به فکر برگرداندن جمهوری آذربایجان شمالی هستین اینو باید بدونید ما هم به فکر احیای امپراتوری بزرگ تؤرک هستیم و شما هندوها رو خواهیم فرستاد هندوستان تا ادعای تاریخ و اراضی نداشته باشید
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۴۳ ۰۳ خرداد ۱۴۰۲
بنام الپ ارسلان، به زودی آنکارا را به ایران بازمیگردانیم
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۳۸ ۰۴ خرداد ۱۴۰۲
هر جایی رو اراده کنیم بر میگردونیم سر جای اولش
اونا هم خوب میدونن چه خبره که از دور پاچه میگیرن
اینقدر جلز و ولز نکنید
Iran (Islamic Republic of)
یک ایرانی
۱۶:۱۲ ۰۴ خرداد ۱۴۰۲
دوستان همه انسان وازیک زن ومرد افریده شده اید زیاد سر ملک دعوا نکنید خخ
Iran (Islamic Republic of)
نارگیل
۱۹:۲۰ ۰۵ خرداد ۱۴۰۲
به امید نابودی کامل باکو و فتح سرزمین پارسی
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۲۳ ۰۳ خرداد ۱۴۰۲
روسیه و وپوتین امروزی هم برا خود کشورش خوب بوده هم برا دوستان واقعیش، از قبل شرقی ها و خاورمیانه خیلی مرد تر از غربی ها و اروپا بودن.اونا تو دوستی هم نیرنگ میکنن..روسیه لااقل تو دوستی نیرنگ نمیکنه.چین همینطور .ایران که اصلن نه بد عهد هست نه متجاوز،ولی اجازه تجاوز و زورگویی نمیده ب کسی،تمام دنیا میدونن متجاوز کیه غارتگر کیه ،و کشور دوست و مورد اعتماد کیه ،با تاریخ کوتاه ۳۰۰ ساله آمریکا و غرب اروپا همش دنبال غارت و جنگ بودن..مخصوصا از وقتی اون انگلیس و فرانسه انجمن فراماسونری رو زدن و در دنیا شروع کردن پدر سوخته بازی .مثل زلسنکی،،منافع کشورش و مردمش رو فدا کرد برا ارباباش،،یا مثل الهام علیف،وو.نخست وزیر ژاپن شینزو آبه بر خلاف میلشون کار کرد ترورش کردن ،تاقبل دوست خودشون بود..
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۸:۳۶ ۰۳ خرداد ۱۴۰۲
روسیه تو دوستی نیرنگ نمیکنه؟ تاریخ خوندی یا روی هوا داری حرف میزنی؟ عهدنامه گلستان و ترکمنچایو که کلاً نمیدونی چیه برو گوگل کن ببین. زمان شوروی هم لابد خبر نداری تجهیزات نظامی شوروی برای صدام ارسال می‌شد با اینکه همون زمان شوروی با آمریکا مشکل داشت.
Germany
ناشناس
۲۰:۳۶ ۰۳ خرداد ۱۴۰۲
همینطوری بدون مطالعه فقط میان طرفداری از روسیه تا اسم پوتین میاد رگ گردنشون میزنه بیرون برو ببین کدام کشور به اندازه روسیه به خاک همسایگانش تجاوز کرده بعد حرف بزن
Iran (Islamic Republic of)
سعید
۲۰:۵۲ ۰۳ خرداد ۱۴۰۲
مرد مومن کل منطقه دونتسک و لوهانسک گرفته تا سپری بشن برای روسیه،بعد تو از مردی صحبت مکنی،کل منطقه رو میخواد که یه وقت روسیه مرد حمله قرار گرفت،اول به این جا ها حمله بشه تا خود روس ها در امان باشند
Iran (Islamic Republic of)
امین
۲۱:۳۵ ۰۳ خرداد ۱۴۰۲
جناب تحلیل گرکه خودت رازدی به نفهمی وکشته مرده ی پوتین هستی به نظرشماعهدنامه گلستان وترکمن چای راامریکاوغرب به ایران تحمیل کردن؟ حرم امام رضاتوسط قزاق های آمریکایی به توپ بسته شد؟ وهزاران دسیسه ونیرنگی که درطول تاریخ علیه کشورایران توسط همین کشوری که به قول شمابدعهدی نمیکنه اتفاق افتاده کسی که خوابه رامیشه بیدارکردولی شماهایی که خودتان رابه خواب زدین نه!!!
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۵۴ ۰۳ خرداد ۱۴۰۲
آفرین خوب گفتی
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۵۸ ۰۳ خرداد ۱۴۰۲
تاریخ خوندم اون شوروی بوده نه روسیه کنونی در ضمن روسیه به دوستانش نیرنگ نمی زند
Iran (Islamic Republic of)
جو
۰۱:۴۱ ۰۴ خرداد ۱۴۰۲
بیدار تو هنوز نمیتونی ترک را درست تلفظ کنی ،پس چرا چرت اضافه میپرونی،سرور ها پر میشخ،حکومت های ترک حکومت هایی بودند ک باعث حمله مغول و قرار داد ترکمنچای شدند و وام های کلان از اروپایی ها بابت تفریح
پس ببند چیزی نگو ک کپن ترک ها تو ایران بدجوری پره
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۷:۳۲ ۰۴ خرداد ۱۴۰۲
میشه بگی حکومت ها اگه ترک بودن زبان رسمی چرا فارسی بود و پایتخت تهران ، دلیل اونا خودشون از هر کسی دیگه ای ایرانی میدونستند ،بعدشم ما آذری داریم یه مقدار ترک از مغولستان به ایران مهاجرت کردن و تازه اونا با ازدواج با ایرانی ها و آذری ها طی سال های بسیار دیگه نژادشان ایرانی شد ، اون موقع اسرائیلی نبود فتنه بندازه و گرنه اون حکومت های که میگی ایرانی ایرانی بودن ،عزیز من او آخر بهت بگم تمام اون حکومت های که تو بهشون میگی ترک ما میگیم آذری با ، عثمانی ها و ترک ها جنگیدن ، میدونی همین عثمانی چه قدر زن بچه اون مناطق کشتن تو داری سنگ اونا به سینه میزنی خوش غیرت ، حکومت های آذری ریشه ترک های عثمانی از میان بردن
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۲۷ ۰۳ خرداد ۱۴۰۲
پوتین داره شورویو احیا میکنه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۸:۳۳ ۰۳ خرداد ۱۴۰۲
چقدر آدم یاد صدام و نام‌گذاری خرمشهر به نام محمره میفته. الان روس‌ها احتمالا روی دیوارهای شهر نوشتن آمده‌ایم که بمانیم ولی این شهر و مناطق اشغال شده‌ی اوکراین به وطنش باز خواهد گشت. دوستانی هم که به خاطر تمایل اوکراین به غرب انقدر از این جنگ و جنایت استقبال می‌کنند خودشون هم می‌دونند که چشمشون رو روی چه چیزی می‌بندند. جنگ اوکراین هیچ تفاوتی با جنگ صدام علیه ایران نداره. هر دو تجاوز به تمامیت ارضی یک کشوره. دقیقاً صدام هم به دلیل وجود اعراب در خوزستان و با ادعای بازگرداندن خوزستان به اعراب به ایران حمله کرد و الان هم روسیه با ادعای وجود شهروندان روسی در دونستک و... به اوکراین حمله کرد. من نمیدونم تفاوت این دو جنگ چیه که برخی از هموطنان انقدر از روسیه و پوتین و این جنگ حمایت می‌کنند.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۹:۳۰ ۰۳ خرداد ۱۴۰۲
عزیز خرمشهر با باخموت فرق داره . پیشینه تاریخیش فرق. داره زمانشم . جغرافیاشونم . ایران چند قرنه که با خیلیا سر تمامیت ارضیش میجنگه . و تونست اونو از چنگ صدام لعنتی در بیاره . باخموتی که تو میگی اروپاییه . پیشینه تاریخیش با روسیه یکی بودن . بیشتر فرهنگ و نژادشون و همه چیشون به روسا ریشه داره تا غرب اروپا . زمین تا آسمون با جنگ ایرانیا و بعثیا و فرق داره . در ضمن استرالیا هم اطلاع داری که چطور اشغال شد ؟ خب الان دولتش دست کیاس ؟ نیوزیلند چطور ؟ خود کشور آمریکا فکر میکنی از اول شصت درصد مردمش سفید پوست بودن یا اسمش آمریکا بوده ؟ این همه مثال هست کمی دقت لطفا
Iran (Islamic Republic of)
علی ایزدی
۲۰:۳۶ ۰۳ خرداد ۱۴۰۲
گفتی وطن اگه به برگشتن به جانب وطن اصلی باشه که الان برگشته باخموت دوران شوروی جز خاک فدراسیون روسیه بود کهدبا دغل کاری غربیها اوکراینی رو ساخته و پرداخته کردن و از روسیه و شوروی جدا کردند کارز که به سر ایران کردن در قضیه بحرینو باکو هراتو و بقیه.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۰:۲۸ ۰۴ خرداد ۱۴۰۲
Yjc کامنت اولین پاسخم رو حذف کن . کلا معلومه که فقط به نژادپرستای آریاییتون اهمیت میدین که اون یکی پاسخم به کاربر «کوروش بزرگ» رو منتشر نکردین . کلا اگه تونستین کامنتام رو حذف کنین با این .
Iran (Islamic Republic of)
متعجب
۱۹:۲۱ ۰۳ خرداد ۱۴۰۲
نمی فهمم چرا طرف میگیرین ؟ تو تمام گزارش هی گفتین باخموت .... الان دیگه اسمش «آرتموفسک» است . چرا تا آخر گزارش اسم باخموت رو هی تکرار کردین ؟ چه مشکلی با روسیه دارن بچه های باشگاه .. لظفا بگین ما هم بدونیم ....
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۴۷ ۰۳ خرداد ۱۴۰۲
پوتین یک روانی جنگ طلبه . مثل اینکه روسیه به اکراین حنله کرده نه اوکراین بیچاره . هنوز خنجر روسهای ....در قلب وطن ماست. اوکراین داره دفاع میکنه از خودش لابد باید دودستی کشورشو تقدیم روسها بکنه.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۷:۳۵ ۰۴ خرداد ۱۴۰۲
مشکل بنیادی داریم میخوایم سر به تنش نباشه ، تو چرا عاشقشی ، دو فردا دیگه حزب کمونیست ببینم تعجب نمیکنم
Iran (Islamic Republic of)
سیدرضا میرنقی زاده
۲۰:۱۱ ۰۳ خرداد ۱۴۰۲
مردم اوکراین اگرعقل داشتند به یک کمدین صهیونیستی رای نمی دادندآقای ذلنسگی هم اگرعقل داشت باطناب پوسیده تروریستهای غربی اروپایی و صهیونیستی وارد جنگ با روسیه نمی شد.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۰:۲۴ ۰۳ خرداد ۱۴۰۲
روسیه و یعنی همون شوروی طرفدار صدام بود و والان صدام زمان یعنی پوتین را عده ای که نون به نرخ روز می خورند حمایت می کنند.مرگ و نفرین به ریا و دودره بازی و مقام پرستی.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۰:۲۹ ۰۳ خرداد ۱۴۰۲
به امیدروزی که نشانی ازروسیه وی نقشه جغافیانباشد.
Iran (Islamic Republic of)
کوروش بزرگ
۲۰:۳۶ ۰۳ خرداد ۱۴۰۲
در پاسخ به ((قیدار)) که فکر کنم جز کسایی است که همون خواب هایی رو که اون احمق الهام اسکلف میبینن رو ایشون هم میبینه بعدشم بزرگترین حکومت تاریخ رو کوروش بزرگ تاسیس کرد که یک آریایی (ایرانی ) بود و اون ساسانیان هم که میگی با ده هزار نفر ترک های که به بهانه گرسنگی به مرز های شمال شرقی ایران ساسانی حمله کرده بودند رو شکست داد بعدشم در کل تاریخ ایران فقط ۳ تا حکومت ترک بوده که اون رو هم ترک ها فقط شاه بودند و کار های دیوانی حکومت رو ایرانیان اداره می کردند مثلاً خواجه نصیر طوسی وگرنه ترک های که تا قبل عباسیان که هیچ خبری از اون ها تو تاریخ نبوده میخواستم کشور رو اداره کنن

از این به بعد هر وقت می خواستید از ترک ها بگید از اولش شروع کنید :مردمانی بودند که ابتدا در سیبری می زیستند و فاقد تمدن و حکومت بودن بعد در زمان عباسیان برای بردگی به قلمروی حکومت عباسیان آورده شدند و بعد در حکم فرمانده سپاه عباسیان ظاهر شدند و بعد زمانی که به ایران آمدند در خدمت شاهان سامانی بودند تا اینکه بالاخره زیر دست ایرانیان به مردمانی متمدن تبدیل شدند و ....
Iran (Islamic Republic of)
Jahangir
۲۰:۴۳ ۰۳ خرداد ۱۴۰۲
آرتموفسک یا باخموت رو ول کنید بچسبید به کشور خودتون‌ که هر کسی از راه رسید یه پس گردنی بهتون نزنه جیکتونم در نیاد
Iran (Islamic Republic of)
باران
۲۰:۴۹ ۰۳ خرداد ۱۴۰۲
مبارکه

ب آقای پوتین و مردم روسیه تبریک میگم

وقتشه ب ما حق بده بزودی آدربایجان باکو ب اسم قبلی ش یعنی آران و شروان تغییر بدیم بعد الحاق ش ب سرزمین مادری ش
Iran (Islamic Republic of)
amir
۱۱:۵۹ ۰۴ خرداد ۱۴۰۲
پس از پوتین اجازه میخای .... عجب
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۳۶ ۰۳ خرداد ۱۴۰۲
ضربه هایی ک روسیه به ایران زد و میزنه در تاریخ هیچ کشوری نزده. دوستان الان نمیدونم چرا طرفدار متجاوز شدن. احترام مرزها واجبه. اگر اینطوره ما هم زمانی خیلیا جز خاک ایران بودن یعنی حق داریم تجاوز کنیم؟؟ پوتین با صدام هیچ فرقی نداره
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۸:۰۳ ۰۷ خرداد ۱۴۰۲
کاش بعضیا هم مثل تو درک کنن
Iran (Islamic Republic of)
Shahin
۲۳:۲۴ ۰۳ خرداد ۱۴۰۲
چقدر شبیه آرتساخ جعلی است این نام انشاالله که اوکراین هم مثل آذربایجان سرزمین های اشغالی خودش رو به زودی باز گرداند
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۳۱ ۰۳ خرداد ۱۴۰۲
پاسخ به ناشناس نژاد پرست...اگر ترکان ایران مغول هستند شما هم از نسل مغولی چرا که ی زمانی اکثر مردان ملت شما به دست مغولها قتل عام شدند و فقط زن ها و دختران جوان ماندند... و در آخر ترکان ایران هیچ نسبتی با مغولها ندارند مغول و ترک دو قوم کاملا متفاوت هستند. لطفا بیشتر مطالعه کن
Iran (Islamic Republic of)
حمید
۲۳:۵۲ ۰۳ خرداد ۱۴۰۲
زنده باد پوتین .یکی از اهداف پوتین اهداف ایران هم بوده چون ناتو رو‌دور نگه میداره.این جنگ هم با چراغ سبز و حمایت ایران انجام شد .با این حمایت ایران مطمین‌باشید روسیه هم واسه گرفتن باکو و بقیه حمایت می‌کنه از ایران .اون شوروی بود که به ایران نیرنگ میزد الان دیگه روسیه است
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۰:۴۴ ۰۴ خرداد ۱۴۰۲
مگر اینترنت هم داریم که بخواد قطع بشه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۱:۰۰ ۰۴ خرداد ۱۴۰۲
انشالله تمامی این خاکها به ایران برمیگرده و از یارانه و 206که بهتر از لندکروز هست بهره مند میشن
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۱:۴۷ ۰۴ خرداد ۱۴۰۲
ایران هزاران سال با اقوام مختلف در صلح و دوستی بوده ، هست و خواهد بود
با ین جنگای زرگری و مزخرف طینت و ذات تفرقه افکن خودتونو نشون میدید
این حرفاتون که چی مثلا .... اگر مسلمانید باید بدونید هیچ قومی بر دیگری برتری نداره
اگر مسلمان نیستید حداقل ازاده باشید و مرام داشته باشید و بفهمید هر قومی با هر گویش و رسمی در ایران مورد احترام همدیگه هستن
و اما آذربایجان ... معاهده و قراردادی بوده قبلا که الان تاریخش به سر اومده خیلی وقته.. اگر قرار بود ایران برگردونه همون روز اول برمیگردوند ...
اما اگر الهام زیادی زر زر کنه و خودشو بزنه به گاگول بازی حقشو میزاریم کف دستش ولی اگر مثل آدم‌رفتار کنه ما چه کار داریم بهشون ...
فقط ادم باشه و مزخرف بازی در نیاره وگرنه ما میدونیم اونا ..
وقتی هم میگیم ما یعنی همه قومیتهای ایران با هر مسلک ودینی ..
پس این جنگ زرگری و توهین به قومیتها رو جمع کنید ..
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۴:۳۲ ۰۴ خرداد ۱۴۰۲
ادم عاقل هیچ وقت با گنده تر از خودش وارد جنگ نمیشه نمونش مارکو پلو
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۰:۰۶ ۰۵ خرداد ۱۴۰۲
و دوقلوهای افسانه ای
United States of America
ناشناس
۱۵:۵۴ ۰۴ خرداد ۱۴۰۲
اوکراین ثابت کرد لیاقت استقلال رو نداشته پس باید اسمش کشورش هم عوض بشه
Iran (Islamic Republic of)
بهروز
۱۷:۲۰ ۰۴ خرداد ۱۴۰۲
درود خدا بر پوتین..
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۰۸ ۰۴ خرداد ۱۴۰۲
راه کیف از باخموت میگذرد
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۰:۰۵ ۰۵ خرداد ۱۴۰۲
خجسته باد این پیروزی
این فتح الفتوخ را خدمت پیشوای آزادگان جهان و محبوب قلوب مردمان جناب پوتین و دوستان تبریک عرض میکنم.مقارن با فتح خرمشهر شد و دل همه شاد شد،شادی به سر تا پایتان الخصوص کلتان.پاینده باشی ایران که بی همراهی تو این مهم محقق نمیشد
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۷:۱۰ ۰۵ خرداد ۱۴۰۲
واقعیتی در جهان وجود دارد که حق و باطل تا پایان جهان هست تو حق باش چون باطل بار منفی و بی اثر است و موجب تقویت حق میگردد در واقع این جنگ هنوز شروع نشده یک جنگ فوق العاده خطرناکی هست هرچه پیشروی روسها بیشتر شود ماهیت این جنگ معلوم خواهد شد و حتی عقب نشینی هم کنند باز ادامه خواهد داشت.
Iran (Islamic Republic of)
نارگیل
۱۹:۱۶ ۰۵ خرداد ۱۴۰۲
پیشروی شرق به سمت غرب و نابودی غرب گرایان .به امید پاکسازی غرب گرایان داخلی
Iran (Islamic Republic of)
تبریک عرض میکنم به عالیجناب پوتین .
۲۲:۱۵ ۰۵ خرداد ۱۴۰۲
تشکر و تبریک به آقای پوتین . رئیس جمهور قلب ها
آخرین اخبار