به زودی هواپیماهای جدید وارد ناوگان هوایی می شود

بذرپاش گفت: توسعه ناوگان هوایی در دستور کار قرار دارد و تا روزهای آینده هواپیماهای جدیدی به ناوگان هوایی کشور می پیوندد.

مهرداد بذرپاش گفت: در سال‌های گذشته شاهد تولید حداقلی مسکن بودیم که همین مساله موجب شد تا قیمت ها افزایش یابد.

او با بیان اینکه تا پایان سال تعداد متقاضیانی که زمین دریافت می کنند به ۴۰۰ هزار متقاضی در سراسر کشور خواهد رسید، افزود : با ارائه بسته ۱۹ گانه در خصوص بافت فرسوده شاهد رشد صدور پروانه در این زمینه هستیم.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: در برخی شهرهای مازندران به دلیل نزدیکی جنگل و دریا با مشکل تامین زمین جهت ساخت مسکن مواجه هستیم که تلاش داریم تا با برنامه ریزی دقیق تر آن را برطرف نماییم.

بذرپاش گفت: از آنجا که زمین های کشاورزی درجه یک و دو مازندران قابل ساخت مسکن نیست بنابراین توسعه ساخت و ساز در برخی مناطق به کندی صورت می گیرد.

 او افزود: در حوزه مسکن قیمت سازی های کاذبی از سوی برخی از مشاوران املاک صورت گرفت که موجب متضرر شدن شهروندان می شود.

به گفته وزیر راه و شهرسازی، شناسایی و عرضه خانه های خالی و مالیات بر معاملات مکرر و افزایش عرصه می تواند در کنترل قیمت مسکن موثر باشد

او افزود: در روزهای گذشته گشت های تعزیرات با دفاتر مشاوران املاک متخلف برخورد کردند که این روند در سراسر کشور ادامه خواهد یافت.

بذرپاش تصریح کرد: توسعه ناوگان هوایی نیز در دستور کار قرار دارد و تا روزهای آینده هواپیماهای جدیدی به ناوگان هوایی کشور می پیوندد.

او یادآورشد: تکمیل کریدور های شمال و جنوب نیز در دستور کار قرار دارد ، تا برای کشور تولید ثروت نماید.

آمادگی وزارت راه و شهرسازی برای واگذاری فرودگاه ها به بخش خصوصی 

بذرپاش گفت: در هر نقطه فرودگاهی که نیاز به توسعه زیرساخت ها داشته باشد این جزو سیاست ها و برنامه های دولت است که برای توسعه آن اقدام کند و به عنوان نمونه همین امروز فرودگاه گناباد که سال ها غیر فعال شده بود با توسعه زیرساخت های آن فعالیت خود را از سرگرفت.

او گفت: فرودگاه هایی که قابلیت اقتصادی و واگذاری دارند می تواند در اختیار بخش خصوصی صلاحیت دار برای بهره برداری از ظرفیت های ایجاد شده قرار گیرند.

 بذرپاش گفت: تلاش می کنیم که دولت از تصدی گری خارج شود و تصدی گری توسط مجموعه های خصوصی صلاحیت دار انجام شود.

وزیر راه و شهرسازی در ادامه درباره آخرین وضعیت آزاد راه ساحلی چالوس - رامسر هم گفت: با توجه به گردشگرپذیری و ورود چشمگیر مسافران و گردشگران اجرای این طرح جزو نیاز های ضروری این منطقه است چرا که به علت تردد زیاد شاهد گره های کور ترافیکی در این منطقه هستیم.

برچسب ها: حمل ونقل ، هواپیما
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار