رهایی ۱۳۰ نفر از قصاص با کمک سفیران صلح و سازش در فارس

دادستان عمومی و انقلاب مرکز فارس گفت: در یکسال گذشته با همکاری سفیران صلح و سازش، ۱۳۰ نفر از محکومین به قصاص در این استان از چوبه دار رهایی یافتند و به آغوش خانواده بازگشتند.

سید مصطفی بحرینی گفت: انجمن حمایت از زندانیان ۳۵۰۰ نفر را تحت پوشش دارد و سالیانه خدمات متنوع و متعدد آموزشی، معیشتی، رفاهی، درمانی و فرهنگی را به خانواده‌های زندانیان ارائه می‌دهد.

او گفت: این خدمات متعدد به صورت ماهانه، موردی و به مناسب ایام مختلف به این خانواده‌ها ارائه می‌شود همچنین مبالغ قابل توجهی نیز با کمک خیرین اعم از خیرین اهل تسنن و تشیع برای حمایت زندانیان پرداخت می‌شود.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز فارس با اشاره به مشکلات مراجعه خانواده‌های زندانیان برای پیگیری امور مربوط به زندانیان، گفت: این انجمن با پیشینه ۸۰ ساله که دارد از فضای مناسبی برای مراجعه خانواده زندانیان برخوردار نبود. اما با کلنگ زنی که در سال ۹۸ برای احداث یک مجموعه برای تحقق این امر آغاز شد شاهد اتفاقات خوبی در این زمینه و افتتاح مجتمع اداری، فرهنگی و خدماتی سردار شهید حاج قاسم سلیمانی بودیم.

او با بیان اینکه مجتمع اداری، فرهنگی و خدماتی سردار شهید حاج قاسم سلیمانی با اعتبار ۱۱ میلیارد تومان به بهره‌برداری رسیده است، عنوان کرد: این ساختمان در عرصه هزار متر مربع و مساحت هزار و ۶۰۰ مترمربع زیربنا خدمات متعددی را به خانواده زندانیان ارائه می‌دهد در واقع خدمات رفاهی، آموزشی، درمانی، اداری و اجرایی به صورت متمرکز در این ساختمان انجام می‌شود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.