اعطای گواهی آموزشی به کارمندان فارس با شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی

سرپرست اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی فارس گفت: با موافقت سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان، شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی برای کارکنان دولت در فارس، آموزش ضمن خدمت محسوب می‌شود.

محمدحسین فیروزی از برگزاری دوازدهمین جشنواره کتابخوانی همزمان با سراسر کشور در این استان خبر داد و گفت: با هماهنگی‌های صورت گرفته و موافقت سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان فارس، شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی برای کارکنان دولت آموزش ضمن خدمت درنظر گرفته شده و کارکنان دستگاه‌های اجرایی با شرکت فعال و موثر در جشنواره کتابخوانی رضوی می‌توانند از گواهی آموزش ضمن خدمت بهره‌مند شوند.

او با تصریح اینکه کارکنان دستگاه‌های اجرایی می‌توانند برای شرکت در این جشنواره بزرگ فرهنگی و کتابخوانی به سامانه جشنواره به آدرس www.samakpl.ir مراجعه کنند، افزود: برای افرادی که نمره حد نصاب را کسب کنند، گواهینامه آموزشی دوره‌های عمومی صادر خواهد شد و گواهینامه مذکور جزو سازوکار انگیزشی کارکنان محاسبه می‌شود.

سرپرست اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی فارس با اشاره به منابع جشنواره، گفت: دو کتاب «آبی‌ها» نوشته سعید تشکری از انتشارات به‌نشر و «ماه در محاق؛ مروری بر اندیشه‌های سیاسی و اخلاقی امام حسن عسکری (ع)» نوشته آیت‌الله احمد بهشتی، عضو مجلس خبرگان رهبری از انتشارات اطلاعات، منابع ویژه بخش جوان و بزرگسال است و کارمندان دولت می‌توانند در این بخش شرکت کنند.

او همچنین از مهلت شرکت در مسابقه تا یکم تیرماه خبر داد و گفت: خانواده‌های کارکنان دستگاه‌های اجرایی نیز می‌توانند در رده‌های سنی، خردسال، کودک، نوجوان و بزرگسال و در همه قالب‌های جشنواره شرکت کنند.

فیروزی گفت: صدور گواهی آموزشی برای کارمندان با هدف جلب هرچه بیشتر مشارکت در جشنواره کتابخوانی رضوی در استان فارس انجام شده است. همکاری دستگاه‌ها در برگزاری این رویداد، به برگزاری پرشور این جشنواره در استان کمک خواهد کرد.

او گفت: دوازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی از سری برنامه‌های بیستمین دوره جشنواره بین‌المللی امام رضا (ع)، به میزبانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور برگزار می‌شود. اشاعه و ترویج فرهنگ و معارف ائمه معصومین (ع) و آموزه‌های آن به ویژه فرهنگ منوّر رضوی؛ گسترش فعالیت‌های کتاب‌خوانی و مطالعه کتاب‌های مرتبط با سیره پاک ائمه معصومین (ع) به‌ویژه حضرت امام رضا (ع)؛ شناسایی و معرفی کتاب‌های فاخر مرتبط با فرهنگ و سیره اهل بیت (ع) از طریق انتشار گسترده این آثار و اعتلای فرهنگ ایرانی متکی به فرهنگ دینی از اهداف این جشنواره در دوازدهمین دوره برگزاری است.

فیروزی با بیان اینکه این جشنوار از روز بهمن‌ماه ۱۴۰۱ آغاز شده است و تا اول تیرماه ۱۴۰۲ ادامه دارد، گفت: علاقه‌مندان برای شرکت در جشنواره و ارسال آثار می‌توانند به کتابخانه‌های عمومی استان فارس یا سایت جشنواره به نشانی razavi.samakpl.ir مراجعه کنند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.