امام جمعه کرمان:

غدیر استمرار رسالت انبیا الهی برای هدایت انسان هاست

امام جمعه کرمان از غدیر به عنوان استمرار رسالتی یاد کرد که انبیا الهی برای هدایت انسان‌ها بر عهده داشتند.

حجت الاسلام و المسلمین علیدادی سلیمانی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان در جلسه بنیاد غدیر و ستاد دهه امامت و ولایت استان گفت: همه پیشرفت‌ها در حاکمیت دینی به یک کانون واحد برمی‌گردد، که همانا مدل رسالت و نبوت است و در کنار آن امامت و ولایت است که به همه تصمیم گیری‌ها حرکت می‌دهد و در این بین تشیع بیشترین اعتقاد را به ولایت و اقامت دارد که آغاز بخش آن غدیر است.

حجت الاسلام عربپور دبیر بنیاد غدیر استان کرمان نیز در این جلسه با اشاره به تشکیل شش کمیته برای برگزاری ویژه برنامه‌های دهه امامت و ولایت و عید غدیر خم گفت: ترویج شیوه زندگی حضرت علی علیه السلام، توجه به نهج البلاغه، ترویج ازدواج آسان، مردمی بودن برنامه‌ها و کمک به نیازمندان محور برنامه‌های این بنیاد خواهد بود.

او پیشنهاد داد، در روز عید غدیر نیز جشن نشاط در استان برگزار شود.

نجم‌الدین قائم مقام صدا و سیمای مرکز کرمان نیز در این نشست گفت: برای تبیین اهمیت غدیر به ویژه برای جوانان نیاز است از کارشناسان خبره بهره گرفت.

در این جلسه اعضا بر توجه به ذائقه جوانان در برنامه ها، ضرورت تاثیرگذاری و جذابیت برنامه ها، استفاده از ظرفیت‌های شخصیت‌های بین المللی، توجه به جهاد تبیین و برگزاری مردمی برنامه‌ها تاکید کردند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار