روند حرکتی بازار سرمایه امروز ۷ خرداد چگونه بود؟

کارشناس بازار سرمایه گفت: در معاملات امروز بازار سرمایه بیشترین ورود پول حقیقی را صندوق‌های با درآمد ثابت شاهد بودند و بیشترین خروج پول حقیقی را صنایع بانکی و فلزات اساسی ثبت کردند.

آقای محمد غفوری گفت: شاخص کل بورس امروز با درصد تغییرات منفی ۲.۳۴ درصد و با کاهش بیش از ۵۴ واحدی در ارتفاع ۲ میلیون و ۲۵۷ هزار واحدی قرار گرفت شاخص کل هم وزن نیز اُفت بیش از ۲۶ هزار واحدی را تجربه کرد و در کل امروز بازار سرمایه کشور شرایط منفی را پشت سر گذاشت و درصد اُفت سهام کوچک و متوسط نسبت به سهام شاخص ساز‌ها بیشتر بود.

او می‌گوید: امروز حجم معاملات به ۱۶ میلیارد و ۶۰۰ میلیون سهم رسید و ارزش معاملات حدود ۱۱ هزار و ۷۱۸ میلیارد تومانی رقم خورد امروز سرانه خرید افراد حقیقی ۲۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان و سرانه فروش افراد حقیقی ۳۵ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان بوده است.

این کارشناس بازار سرمایه گفت: امروز ۲ هزار و ۱۴۱ میلیارد تومان نقدینگی افراد حقیقی از بازار سرمایه خارج شد که به نسبت خروج پول سنگینی محسوب می‌شود و در کل ۸۳ درصد بازار در بازه منفی و تنها ۱۷ درصد بازار در بازه مثبت معامله شدند.

او افزود: امروز تراز سفارشات حدود ۹۶۶ میلیارد تومان در مقابل هزار و ۲۵۸ میلیارد تراز خرید بوده که با توجه به روند منفی بازار این نکته نشان دهنده این است که در معاملات امروز صف‌های فروش سنگین را شاهد نبودیم و بازار اصلاحی رفتار کرد در انتهای بازار نیز شاهد جمع شدن برخی از صف‌های فروش بودیم که این‌نکته برای حرکت فردای بازار موثر خواهد بود.

به گفته این کارشناس بازار سرمایه، بیشترین ورود پول حقیقی را امروز صندوق‌های با درآمد ثابت شاهد بودند و بیشترین خروج پول حقیقی را صنایع بانکی و فلزات اساسی ثبت کردند و در کل این اصلاحات برای بازار ضروری است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار