لزوم تعیین تکلیف خودرو‌های توقیفی در مبارزه با مواد مخدر

معاون قضایی دادستان کل کشور گفت: نباید خودور‌های توقیفی قبل از سال ۱۴۰۰ در پارکینگ‌های شورای مبارزه با مواد مخدر وجود داشته باشد.

علی جمادی در سومین جلسه کمیته ملی حقوقی و قضایی ستاد مبارزه با مواد مخدر و نشست کمیته حقوقی و قضایی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کرمان افزود: تعیین تکلیف خودرو‌های موجود در پارکینگ مرکزی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر و ساماندهی این پارکینگ‌ها به صورت ویژه مورد تاکید قرار گرفته است.

او با اشاره به این مطلب که استان کرمان در زمینه مبارزه با پدیده خانمان سوز مواد مخدر، استانی پیشرو در بین استان‌های کشور است، تاکید کرد: با توجه به اینکه پارکینگ شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در استان کرمان وضعیت مناسبی ندارد و مسقف نیست، باید روند تعیین تکلیف خودرو‌ها سرعت یابد.

معاون قضایی دادستان کل کشور عنوان کرد: باید در یک فرصت حداکثر سه ماهه و با به کارگیری ضابطان و قضات صاحب نظر، تعیین تکلیف خودرو‌های موجود در پارکینگ‌های شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کرمان صورت گیرد و قطعا نظارت‌های دقیق ریاست کل دادگستری استان کرمان بر این موضوع تداوم خواهد داشت.

او با اشاره به اینکه نباید خودرو‌های توقیفی مربوط به قبل از سال ۱۴۰۰ در پارکینگ‌های شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر داشته باشیم، گفت: باید خودرو‌های موجود در پارکینگ‌های شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر براساس تاکیدات ریاست قوه قضاییه تعیین تکلیف شوند.

جمادی بر همسان سازی آمار مرجع قضایی و ستاد مبارزه با مواد مخدر نیز تاکید کرد و گفت: استان کرمان از استان‌های اولویت دار در واگذاری خودرو‌های توفیقی جهت اختصاص به امر مبارزه با مواد مخدر قرار دارد.

او افزود: درباره شناسایی اموال قاچاقچیان و ضربه به بنیان‌های مالی باند‌های قاچاق باید کار جدی صورت گیرد و هنر یک قاضی و ضابطان این است که در پرونده‌های قاچاق مواد مخدر به ویژه قاچاق‌های کلان ضربه اساسی به بنیان‌های مالی قاچاقچیان وارد شود.

 

 

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار