برگزاری نشست حمایت از تولید کرمان در دادستانی کل کشور 

معاون قضایی دادستان کل کشور گفت: آماده برگزاری نشست حمایت از تولید استان کرمان در دادستانی کل کشور هستیم.

علی جمادی، معاون قضایی دادستان کل کشور و رییس دبیرخانه ستاد مرکزی پیگیری اجرای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی به همراه نادعلی اُمی دادیار دادسرای دیوان عالی کشور، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان و جمعی از قضات استان از مجتمع دانش بنیان قطعه گستر بازدید کرد و گفت: آماده برگزاری نشست حمایت از تولید استان کرمان در دادستانی کل کشور هستیم.

او گفت: براساس آنچه در مجموعه قطعه گستر مورد بازدید قرار گرفت، به آینده اقتصادی و صنعتی کشور امیدوارتر شدیم.

جمادی با اشاره به اینکه آنچه رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله العالی) در سال‌های سال از همه ما خواسته اند در این مجموعه محقق شده است، تصریح کرد: جهاد مورد نظر مقام معظم رهبری و انقلابی بودن در این مجموعه با تولید قطعات کیفی و با استاندارد‌های بالاتر از استاندارد‌های بین المللی محقق شده است.

او افزود: عملکرد ستاد استانی اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در ابعاد حقوقی و قضایی در استان کرمان که با دبیری دادستان مرکز استان پیگیری می‌شود، بسیار مثبت بوده است.

معاون قضایی دادستان کل کشور و رییس دبیرخانه ستاد مرکزی پیگیری اجرای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی بیان کرد: به منظور حل مشکلات صنایع استان، مواردی که در استان قابل حل است، پیگیری خواهد شد و سایر موارد در سطح کشوری مورد بررسی و پیگیری قرار خواهد گرفت.

او گفت: سیاست‌های حاکم در دستگاه قضایی مبتنی بر این است که تولید و اشتغال با مانع روبرو نشود و در رسیدگی‌های قضایی علاوه بر توجه به لزوم دادرسی سریع به نحوی اقدام می‌شود که در عرصه تولید خللی ایجاد نشود.

بازدید معاون دادستان کشور مجتمع دانش بنیان قطعه گستر بازدید

مهدی بخشی ،دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان نیز در حاشیه این بازدید گفت: براساس پیگیری‌های دستگاه قضایی، تامین قطعات موردنیاز صنایع استان از ظرفیت‌های استانی از جمله مجموعه دانش بنیان قطعه گستر مورد تاکید قرار گرفته است.

او افزود: نیرو‌های آموزش دیده در مجموعه دانش بنیان قطعه گستر از نیرو‌های برتر در سطح بین المللی هستند که بسیاری از کشور‌ها به دنبال جذب این افراد هستند.

بخشی بیان داشت: در این مجموعه، برمبنای مهندسی معکوس بسیاری از قطعات مورد نیاز صنایع با کیفیت بالا و متناسب با استاندارد‌های بین المللی ساخته و به کارگیری شده است که نسبت به نمونه خارجی خود نیز عملکرد بسیار بهتری را به دنبال داشته است و از این رو انتظار می‌رود که صنایع استان از ظرفیت‌های این مجموعه صنعتی به خوبی استفاده کنند.

مدیرعامل مجتمع دانش بنیان قطعه گستر نیز از حمایت‌های دستگاه قضایی قدردانی کرد.

با پیگیری دستگاه قضایی استان کرمان، گره کور پرداخت نکردن حقوق معوق تلاشگران جوان مجموعه قطعه گستر گشوده شد و مقرر شد این مبلغ از سوی یکی از صنایع بزرگ استان تامین شده و در بازه زمانی ۲ ماه آینده از سوی مجموعه قطعه گستر بازپرداخت شود.

 مجموعه دانش بنیان قطعه گستر کرمان ، هم اکنون ۱۸۰ نفر را مشغول به کار دارد و این در حالی است که ظرفیت ایجاد ۶۰۰ شغل در این مجموعه وجود دارد.

گروه صنعتی قطعه گستر از سال ۱۳۷۴ همکاری خود با شرکت‌های صنعتی و معدنی مختلف، از جمله: شرکت ملی صنایع مس ایران، سنگ آهن مرکزی، مجتمع گل گهر، گهر زمین، سیمان ممتازان، گروه صنعتی بارز، جهاد نصر و ... را  آغاز کرده است و به عنوان شرکتی دانش بنیان تامین قطعات و ابزار‌های صنعتی و تخصصی مورد نیاز آن‌ها را به عهده دارد.

تامین قطعات، ابزار‌ها و تجهیزات مورد نیاز شرکت‌های بزرگ صنعتی و معدنی استان از تولیدات داخل استان مورد تاکید این مجموعه قرار دارد.

دستگاه قضایی درخواست هایی که مانع تولید باشد را ترتیب اثر نمی دهد 

معاون قضایی دادستانی کل کشور همچنین در سفر به کرمان از هتل کاروانیکای کرمان به عنوان بزرگ ترین بوتیک هتل جهان در کرمان، بازار سرپوشیده، اکونوموزه بانو حیاتی بنایی متعلق به اواخر دوره قاجار که هم اکنون  به عنوان موزه حِرَف و مشاغل قدیم کرمان مشغول به فعالیت است، و چایخانه سنتی وکیل بازدید کرد .

علی جمادی در جریان این بازدید گفت: بهترین ویژگی هتل کاروانیکای کرمان این است که این بنای تاریخی  با حفظ خصوصیات خود، بهینه شده است.

او  ایجاد ۷۰ اشتغال مستقیم و ۲۵۰ اشتغال غیرمستقیم در این هتل را مورد قدردانی قرار داد و افزود: در دستگاه قضایی تکلیف قانونی در مسیر حمایت  از عرصه اقتصادی نداریم؛ اما به عنوان عضوی از جامعه وظیفه خود می دانیم، مشکلات را بررسی و برطرف کنیم.

جمادی افزود: دادستان ها در استان ها دبیر ستاد اقتصاد مقاومتی هستند و عملکرد این ستاد در حمایت از تولید و اشتغال قابل مقایسه با سایر نهادها نیست.

او با اشاره به اینکه در دستگاه قضایی تلاش می شود که رسیدگی‌های قضایی مانع تولید نشود، بیان داشت: دستگاه قضایی درخواست هایی که مانع تولید باشد را ترتیب اثر نمی دهد و از راهکارهای دیگر در مسیر اجرای عدالت گام بر می دارد و تلاش دارد به نحوی اقدام شود که به بحث اقتصاد و تولید خدشه ای وارد نشود.

 

بازذیذ معاون دادستان از هتل کاروانیکا

معاون قضایی دادستانی کل کشور تصریح کرد: در استان کرمان، ریاست دادگستری و دادستان مرکز استان در حوزه اقتصادی دغدغه جدی دارند و کمک می کنند افراد دارای تجربه و تخصص لازم بتوانند زمینه اشتغال و تولید را فراهم سازند‌.

مدیرکل هتل کاروانیکای کرمان نیز در این بازدید از حمایت های دادستانی کرمان قدردانی کرد و  گفت:  این هتل هم اکنون به عنوان پیشران گردشگری استان کرمان در حال ارائه خدمات به میهمانان و گردشگران داخلی و خارجی است و در کنار همکاری های استاندار، حمایت‌های دستگاه قضایی نیز برای این خدمت رسانی موثر بوده است.

بخشی، دادستان کرمان نیز در این بازدید از سرمایه گذاران به عنوان سربازان نظام مقدس جمهوری اسلامی در عرصه اشتغال و تولید یاد کرد و گفت: پشتیبانی از این سربازان عرصه جنگ اقتصادی را وظیفه خود می دانیم.

هتل کاروانسرای وکیل،  بزرگ ترین کاروانسرای ۲ طبقه درون شهری ایران می باشد که در مرکز بازار گنجعلیخان قرار گرفته است و احداث آن به دوران حکمرانی اسماعیل خان نوری وکیل الملک باز می گردد و در سال ۱۳۹۶ احیای کاروانسرای وکیل کرمان آغاز و در سال ۱۴۰۱افتتاح شده است.

امروزه این کاروانسرا با حفظ هویت تاریخی خود، درقالب فضای اقامتی و با کارکنان آموزش دیده دارای ۵۷ اتاق و ۱۶۷ نفر ظرفیت پذیرش است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار