جزئیات طرح تشکل‌های اجتماعی در کمیسیون شورا‌های مجلس بررسی شد

علی حداد گفت: طرح مربوط به ضابطه‌مند شدن تشکل‌های اجتماعی در حال بررسی است و به زودی برای بررسی در صحن علنی به هیأت‌رئیسه ارسال می‌شود.

علی حدادی سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شورا‌ها در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نشست امروز (یکشنبه ۷ خرداد ماه) این کمیسیون، گفت: بررسی جزئیات طرح تشکل‌های اجتماعی مورد بررسی قرار گرفت، ۵۱ ماده آن بررسی و تصویب شد، مابقی مواد آن در نشست بعدی کمیسیون بررسی خواهد شد.

وی ادامه داد: پیش از این برای احزاب و تشکل‌های صنفی قانونگذاری شد، ضابطه‌مند کردن تشکل‌های اجتماعی که اهداف اجتماعی داشتند، بدون قانون بود که طرح آن در کمیسیون مورد بررسی قرار گرفت.

وی بیان کرد: تشکل‌های اجتماعی در‌های محلی، استانی، ملی و بین‌المللی با رعایت مقررات و اهداف اجتماعی مجوز لازم را اخذ می‌کنند و در محدوده جغرافیایی تعریف شده به فعالیت می‌پردازند و می‌توانند مطالبه‌گری و نظارت در امور اجتماعی را دنبال کنند.

سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوا‌ها در مجلس گفت: بررسی جزئیات طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس در صحن علنی به اتمام رسید و برای بررسی و تأیید به شورای نگهبان ارسال شد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار