استاندار خراسان جنوبی؛

اماکن دولتی به نام شهدا مزین شود

استاندار خراسان جنوبی بر نامگذاری ساختمان ها و اماکن دولتی به نام شهدا تأکید کرد و گفت: لیست پیشنهادی از سوی اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران به استانداری ارائه و در اختیار کمیته نامگذاری معابر  قرار گیرد.

استاندار خراسان جنوبی  گفت: نامه‌ای باید برای شهرداران تهیه شود تا کمیته‌های نامگذاری با حضور نماینده‌ای از بنیاد شهید و دبیرخانه شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت برگزار گردد و نامگذاری‌ها بر اساس لیست پیشنهادی از نام شهدا در اولویت قرار گیرد.

او افزود: انتظار می‌رود ظرف ۲ سال بحث چاپ کتاب وصایای شهدا به انجام برسد و تا سال ۱۴۰۳ بتوان این اقدام مهم فرهنگی را به نتیجه رساند.

استاندار ادامه داد: تا زمان تأمین اعتبار لازم چاپ دیجتال کتاب وصایای شهدا در دستور کار قرار گیرد.

قناعت درخصوص ساخت مجموعه فرهنگی در گلزار شهدای بیرجند هم گفت: باید نقشه مهندسی طراحی شده و در بازه سه ساله بودجه لازم برای اجرای آن پیش بینی شود.

استاندار خراسان جنوبی عنوان کرد: موضوع اختلاف بنیاد شهید و دانشگاه علوم پزشکی در خصوص باغ زرشکی هم مطابق آنچه رأی دادگاه بوده باید پیگیری شود.

او درخصوص مشکل مسکن جامعه ایثارگران نیز گفت: در بحث تأمین زمین مشکلی وجود ندارد، ولی موضوع ساخت و ساز باید به نحوی مدیریت شود که کمترین فشار بر این قشر وارد آید.

قناعت اظهار کرد: برای بازسازی معراج شهدا به منظور بهره برداری پارک موزه دفاع مقدس هم استانداری با تخصیص ۳۰۰ میلیون تومان همکاری می‌کند.

استاندار همچنین گفت: در بحث مولد سازی بخشی از درآمد کشور از محل فروش اموال و املاک مازاد دستگاه‌هایی اجرایی است لذا در استان خراسان جنوبی به جهت کم برخورداری از دست دادن یک ساختمان تبعات جبران ناپذیری دارد، لذا در بهره برداری از ساختمان‌ها باید دقت نظر داشت و با تصمیم درست هزینه کرد‌ها به سمت بیشترین بهره وری باشد.

او ادامه داد: انتصاب حجت الاسلام اوحدی به عنوان مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران هم جای تبریک و تقدیر دارد که امید است دستگاه‌های فرهنگی همکاری تنگاتنگی داشته باشند تا شرمنده خانواده شهدا نشویم.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۰۷ ۰۷ خرداد ۱۴۰۲
اونوقت تو اصفهان دارن نام شهدا رو بر می دارند
آخرین اخبار