ربات‌ها جانشین گارد امنیتی سوئیس می‌شوند؟

کمبود نیروی انسانی فناوران سوئیسی را بر آن داشته تا با ابداع ربات‌های نگهبان از آن‌ها برای عملیات گشت‌زنی استفاده کنند.

تارنمای اینترستینگ اینجینیرینگ که اخبار مربوط به پیشرفت‌های علمی و نواوری‌های فناورانه را پوشش می‌دهد، ضمن مفید و ضروری خواندن وجود نیرو‌های امنیتی نوشت: این نیرو‌ها نسبتا گران هستند و به سادگی نمی‌توان در صورت لزوم از آن‌ها در هر جایی استفاده کرد.

در اروپا، ساکنان سوئیس شاهد ربات گشت زنی بوده اند که توسط یک شرکت استارت آپ رباتیک وابسته به دانشگاه صنعتی زوریخ ساخته شده است که می‌تواند به زودی جای نیرو‌های امنیتی انسانی را بگیرند.

این ربات دوچرخ موسوم به آسنتو (Ascento) تاکنون به عنوان نیروی گارد برای شرکت امنیتی سوئیس موسوم به «سکیوریتاس آگ» (Securitas AG) فعالیت کرده است.

در اکتبر سال ۲۰۱۹، زمانی که یک ربات گشت موسوم به روبوکاپ، از کمک به یک زن نیازمند خودداری کرد و فقط از او خواست که از جلوی راه او کنار برود، خبرساز شد. این در حالی بود که این زن، با زدن یک دکمه درخواست اضطراری داشت.

بعد‌ها گزارش شد که این روبوکاپ‌ها که توسط شرکت نایت اسکوپ (Knightscope) ساخته و اجاره داده شده بودند، هنوز به ادارات پلیس متصل نشده اند.

ماه گذشته، اداره پلیس نیویورک (NYPD) انواع ربات‌های مبارزه با جرم و جنایت را برای گشت زنی در ایستگاه‌های مترو در سراسر نیویورک معرفی کرد. بر اساس یک گزارش، این ماشین‌های جدید بخشی از برنامه‌های آزمایشی هستند که در تابستان اجرا می‌شوند.

برچسب ها: فناوری ، فناوری نوین
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.