زاخارووا سخنان «کیسینجر» را مضحک خواند

سخنگوی وزارت خارجه روسیه سخنان کیسینجر درباره حمله روسیه به اروپای شرقی را مضحک خواند.

ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه در واکنشی به سخنان هنری کیسینجر، وزیر امور خارجه اسبق آمریکا مبنی بر اینکه روسیه قصد دارد به اروپای شرقی، سوئد و فنلاند حمله کند گفت که این سخنان «مضحک» هستند. 

براساس گزارش اسپوتنیک، زاخارووا در مقاله‌ای نوشت: به نظر می‌رسد که این موردی است که یک رئالیست، واقعیت را صرفاً به این دلیل که اجازه وجود آن را نمی‌دهد، انکار می‌کند. این استدلال که روس‌ها قصد داشتند به اروپای شرقی و سوئد و فنلاند حمله کنند، مضحک است.

در ادامه وزارت امور خارجه روسیه تاکید کرد که رفتار جو بایدن، رئیس کاخ سفید، در مورد مهار مضاعف روسیه و چین، کشور‌هایی که شانه به شانه یکدیگر در برابر واشنگتن، ایستاده اند، می‌تواند برای هژمونی آمریکا فاجعه بار باشد.

زاخارووا نیز در ادامه گفت: در این میان، همانا امروز، اتحاد روسیه و چین جهت اصلی ژئوپلیتیک مدرن را تعیین می‌کند، یعنی زمانی که دو قدرت بزرگ شانه به شانه یکدیگر در برابر آمریکا ایستاده‌اند. از همینجاست که مسیر فاجعه بار هژمونی  در دولت جو بایدن در پیشبرد محدودیت مضاعف مسکو و پکن آغاز می شود. وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد: از دیدگاه دکترین کیسینجر، این یک کابوس نه در خواب بلکه در بیداری است.
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۴
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۸:۲۷ ۱۰ خرداد ۱۴۰۲
کیسینجر = عامل شیطان
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۵۸ ۰۹ خرداد ۱۴۰۲
کیسینجر برای ده ها سال نابغه دنیای سیاست بوده و برای خودش استوره ای بوده و هست.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۸:۲۴ ۱۰ خرداد ۱۴۰۲
شما درست فرمودين البته اين يادتون رفت ايشون شيطان مجسم هستن و استوره جنايت عليه بشريت و طراح اصلي قتل هزاران انسان خوبه كه سنش بالاست و دنيا به زودي ازشرش راحت ميشه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۰۹ ۰۹ خرداد ۱۴۰۲
عکس
آخرین اخبار