فینال جام حذفی؛

استقلال ۱-۲ پرسپولیس/ فتح دوباره دربی و دبل دراماتیک سرخ‌ها

استقلال و پرسپولیس در آخرین دیدار فوتبال ایران در فصل ۱۴۰۲-۱۴۰۱ مقابل هم صف‌آرایی کردند و این دیدار در وقت‌ اضافه دوم با برتری ۲ بر یک پرسپولیس تمام شد.

 ورزشگاه آزادی تهران برای هفدهمین بار میزبان دیدار فینال جام حذفی فوتبال ایران شد و  صد و یکمین دربی پایتخت بین تیم‌های فوتبال پرسپولیس و استقلال در چارچوب این مرحله از فینال امروز ساعت ۱۹:۴۵ در ورزشگاه آزادی برگزار شد.

ترکیب تیم استقلال:

ترکیب استقلال: سیدحسین حسینی، محمدحسین مرادمند (عارف غلامی دقیقه ۱۰۱)، رافائل سیلوا، جعفر سلمانی (ابوالفضل جلالی دقیقه ۶۷)، صالح حردانی، روزبه چشمی (زبیر نیک نفس دقیقه ۸۵)، آرش رضاوند (آرمان رمضانی دقیقه ۸۵)، سعید مهری، مهدی قایدی، ارسلان مطهری (پیمان بابایی دقیقه ۳۳) و محمد محبی (سجاد شهباززاده دقیقه ۸۵)

سرمربی: ساپینتو

ترکیب تیم استقلال

ترکیب تیم پرسپولیس:

علیرضا بیرانوند، مرتضی پورعلی‌گنجی، گئورگی گولسیانی، دانیال اسماعیلی‌فر (فرشاد فرجی دقیقه ۷۰)، علی نعمتی، میلاد سرلک، سعید صادقی (امید عالیشاه دقیقه ۸۸)، مهدی ترابی (وحدت هنانوف دقیقه ۱۲۰)، سروش رفیعی (سینا اسدبیگی دقیقه ۸۸)، وحید امیری (کمال کامیابی‌نیا دقیقه ۱۲۰) و عیسی آل‌کثیر (مهدی عبدی دقیقه ۱۰+۹۰)

سرمربی: یحیی گل‌محمدی

ترکیب تیم پرسپولیس

گروه داوری:
اشکان خورشیدی / کمک ها: علیرضا ایلدروم – حسن ظهیری ؛ داور چهارم: محمدحسین ترابیان / کمک‌داوران اضافه (پشت‌دروازه): محمدحسین زاهدی‌فر –  سیدعلی‌اصغر مؤمنی / کمک‌داور ذخیره: محمد راهی / ناظر: محمود رفیعی / ناظر ویژه داوری: علی خسروی

گزارش  بازی:

دقیقه یک: حمله سریع استقلالی‌ها در ابتدای بازی توسط بیرانوند مهار شد.

دقیقه ۲: پاس رو به عقب و سراسیمه مرادمند نزدیک بود که حسینی را به دردسر بیندازد و دفع توپ کاپیتان استقلال به هر شکلی بود دور شد.

دقیقه ۳: پس از خطایی که در میانه میدان به روی امیری رخ داد، سرخ پوشان خواستار دادن کارت زرد به بازیکن استقلال شدند.

دقیقه ۴: اشتباه سیدحسین حسینی در دور کردن توپ، فرصت را به پرسپولیسی‌ها داد تا روی دروازه استقلال حمله کنند.

دقیقه ۵: پرسپولیس چسبیده به محوطه جریمه صاحب یک ضربه کاشته شد که ارسال بازیکنان این تیم بی ثمر بود.

دقیقه ۶: پرسپولیس صاحب یک ضربه ایستگاهی شد. مهدی ترابی این توپ را روی دروازه استقلال فرستاد، اما مدافعان این تیم توپ را دور کردند.

دقیقه ۸: نخستین شوت در چارچوب بازی را سرلک روانه دروازه کرد که حسینی آن را مهار کرد.

نخستین شوت در چارچوب بازی

دقیقه ۱۱: ارسلان مطهری مهاجم استقلال در موقعیت خوبی قرار گرفت، اما علی نعمتی اجازه خطرساز شدن به این بازیکن نداد.

دقیقه ۱۵: استقلال ظرف یک دقیقه صاحب ۲ ضربه کرنر شد، ولی هر دو مورد بی نتیجه بودند.

دقیقه ۱۸: با حرکت وحید امیری تیم پرسپولیس به یک کرنر دست پیدا کرد.

دقیقه ۱۹: زمانیکه پرسپولیس صاحب یک ضربه کرنر شد، هواداران استقلال با پرتاب بطری‌های آب، مانع از ارسال سروش رفیعی شدند که اشکان خورشیدی، داور مسابقه نیز با برداشتن توپ، مانع از آغاز بازی شد و دیدار را متوقف کرد. پس از ثانیه هایی، این بازی از سر گرفته شد.

دقیقه ۲۱: محمد محبی ضربه خطرناکی به سمت دروازه پرسپولیس زد، اما این توپ به شکل خطرناکی از کنار دروازه پرسپولیس راهی اوت شد.

دقیقه ۲۵: ضربه خطرناک ارسلان مطهری به شکل خطرناکی توسط بیرانوند راهی کرنر شد.

دقیقه ۳۰: استقلال صفر – پرسپولیس یک: روی یک ارسال از سمت راست، با دفع سر و ناقص صالح حردانی همراه شد و توپ پشت محوطه جریمه به مهدی ترابی رسید و این بازیکن با یک شوت محکم از پشت محوطه جریمه، قفل دروازه استقلال را باز کرد و تیمش را پیش انداخت.

دقیقه ۳۲: مطهری نتوانست به بازی ادامه بدهد و تعویض شد. او پس از خروج از زمین، در آغوش ساپینتو اشک می‌ریخت.

دقیقه ۳۵: ارسال بلند وحید امیری در محوطه جریمه به سروش رفیعی رسید، ولی شوت او با اختلاف از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۴۰: استقلال موقعیت بزرگی برای رسیدن به گل تساوی داشت. ارسال تند و تیز محبی با مشت بیرانوند دفع شد که توپ پشت محوطه جریمه به سعید مهری رسید. شوت دیدنی و فنی این بازیکن به تیرک دروازه برخورد کرد و به بیرون رفت.

دقیقه ۴۳: شوت راه دور و خطرناک سعید صادقی با دفع ناقص حسینی مواجه شد و مدافعین استقلال توپ را سریعا دور کردند.

دقیقه ۱+۴۵: پرسپولیس صاحب ضربه کرنر شد، اما از این موقعیت خطری به وجود نیامد.

دقیقه ۴۸: مهدی ترابی با حرکتی انفرادی چند استقلالی را از پیش رو برداشت، اما توپ این بازیکن راهی کرنر شد.

دقیقه ۴۹: مهدی قائدی با بیرانوند تک به تک شد، اما ضربه این بازیکن را به خوبی مهار کرد.

دقیقه ۵۱: باز هم مهدی قائدی در باز کردن دروازه پرسپولیس ناکام بود. ارسال بلند حردانی پس از عبور از همه، در سمت مخالف به قایدی رسید. او با یک سر توپ دیدنی، دانیال اسماعیلی فر را از شرایط بازی خارج کرد و ضربه اش را روانه دروازه کرد که شوت او با اختلاف کمی از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۵۲: جعفر سلمانی تا مرز نابودی تیمش پیش رفت. دفع عجیب او، توپ را به سعید صادقی تقدیم کرد و در شرایطی که پرسپولیسی‌ها در شرایط ۳ به یک بودند، خودخواهی صادقی و البته پوشش خوب سلمانی باعث شد خطر از بیخ گوش آبی‌ها رد شود.

دقیقه ۵۴: ارسال زمینی عیسی آل کثیر را سیدحسین به راحتی جمع کرد.

دقیقه ۵۵: چشمی توپی که وارد محوطه جریمه تیمشان شده بود را دور کرد که سروش رفیعی پس از برخورد با روزبه، مرتکب خطا شد و در ادامه به اشکان خورشیدی اعتراض کرد. داور مسابقه نیز به همین علت یک کارت زرد به بازیکن پرسپولیس نشان داد.

دقیقه ۵۷: استقلال صاحب ضربه ایستگاهی شد، اما این تیم از این موقعیت استفاده نکرد.

دقیقه ۶۱: با اشتباه سروش رفیعی استقلالی‌ها روی دروازه پرسپولیس خطرساز شدند، اما از این توپ صاحب گل نشدند.

دقیقه ۶۳: مهدی قایدی در محوطه جریمه پرسپولیس روی زمین افتاد و معتقد بود داور باید به سود استقلال پنالتی بگیرد که داور حکم به ادامه بازی داد. پرسپولیسی‌ها هم به خورشیدی گفتند که باید قایدی را به‌خاطر شبیه‌سازی با کارت زرد جریمه کند.

دقیقه ۶۵:  پس از اینکه دانیال اسماعیلی فر در مرکز میدان مهدی قایدی را سرنگون کرد، یک کارت زرد از داور مسابقه دریافت کرد.

دقیقه ۶۹: پس از اینکه چشمی در کنار زمین به روی ترابی مرتکب خطا شد، بازیکن پرسپولیس با پا ضربه‌ای را به پای روزبه وارد کرد و همین مسئله منجر به تنش و درگیری در کنار زمین شد که اشکان خورشیدی به علی نعمتی، مهدی ترابی و روزبه چشمی کارت زرد نشان داد.

دقیقه ۷۵ شوت سعید صادقی به سمت دروازه استقلال

دقیقه ۷۶: سعید صادقی از فاصله دور تصمیم به شوت زنی گرفت که ضربه او با اختلاف از بالای دروازه به بیرون رفت و راهی اوت شد.

دقیقه ۸۰: اشکان خورشیدی داور مسابقه دچار آسیب دیدگی شد و برای مداوا به کنار زمین رفت. بازی برای دقایقی متوقف شد.

دقیقه ۸۳: به دلیل مصدومیت اشکان خورشیدی داور بازی، محمدحسین زاهدی‌فر به جای او قضاوت دربی ۱۰۱ را بر عهده گرفت.

دقیقه ۸۶: پس از وقفه طولانی، اشکان خورشیدی نتوانست بازی را ادامه دهد و محمدحسین زاهدی فر جای او را گرفت تا بازی از سر گرفته شود.

دقیقه ۸۸: ضربه بی‌دقت، اما محکم سروش رفیعی از بالای دروازه استقلال راهی اوت شد.

دقیقه ۹۴: شوت بازیکن پرسپولیس که به تیر دروازه برخورد کرد و ثمری برای این تیم نداشت.

دقیقه ۵+۹۰: ضربه محکم مهدی ترابی به تیر دروازه استقلال برخورد کرد تا دروازه این تیم برای بار دوم باز نشود.

استقلال یک – پرسپولیس یک (دقیقه ۹۰+۱۰: محمدحسین مرادمند): استقلال در زمانی باورنکردنی به گل تساوی دست یافت. ارسال سعید مهری به روی دروازه به ضربه سر محمدحسین مرادمند به گل تساوی آبی‌ها تبدیل شد تا شاگردان ساپینتو در اخرین ثانیه بازی به گل برسند.

دقیقه ۹۰+۱۱: پس از گل تساوی استقلال، ریکاردو ساپینتو به دلایلی نامشخص از کنار زمین اخراج شد. زمانیکه سرمربی آبی‌ها روی سکو‌ها رفت، با اتفاقات عجیبی مواجه شد و هواداران پرسپولیس به سمت او بطری آب پرتاب کردند که او نیز همان بطری‌ها را به سمت آن‌ها پرتاب کرد.

وقت‌های اضافه:
دقیقه ۹۳: پرسپولیس پشت محوطه جریمه صاحب یک ضربه کاشته شد که شوت ترابی به شکل خطرناکی از کنار دروازه به بیرون رفت که ارسال این بازیکن پس از برخورد به مدافعین استقلال راهی کرنر شد. ارسال او دوباره با برخورد به به سیلوا راهی کرنر شد که نتیجه‌ای در پی نداشت.

دقیقه ۱۰۲: پرسپولیس می‌توانست یک گل دقیقا مشابه گل تساوی استقلال به ثمر برساند. ارسال امید عالیشاه در محوطه جریمه با ضربه سر نعمتی همراه شد که توپ با کمترین اختلاف ممکن از کنار تیرک به بیرون رفت.

دقیقه ۱۰۸: پرتاب اوت بلند وحید امیری پس از دفع ناقص مدافعان استقلال، در تیر دوم به امید عالیشاه رسید که ضربه سر او بالاتر از صالح حردانی از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۱۱۱: یک موقعیت عالی گلزنی برای پرسپولیس از دست رفت. سینا اسدبیگی در دهانه دروازه و بدون هیچ مزاحمی صاحب توپ شد که ضربه او با اختلافی بسیار کم از کنار تیرک دروازه به بیرون رفت.

استقلال یک – پرسپولیس ۲ (دقیقه ۱۱۵: امید عالیشاه): یک ضربه کاشته چسبیده به خط عرضی زمین نصیب پرسپولیس شد که ارسال بلند امید عالیشاه بدون برخورد به بازیکنی، به صورت مستقیم وارد دروازه شد.

 

حاشیه های بازی:

از ساعات ابتدایی صبح امروز هواداران دو تیم از اقصی‌نقاط کشور در اطراف ورزشگاه آزادی حضور داشتند. پرسپولیسی‌ها از ورودی شرقی و استقلالی‌ها از ورودی غربی توانستند وارد استادیوم شوند.

درب ورزشگاه به روی هواداران از ساعت ۱۳:۵۰ باز شد.

بازار سودجویان برای فروش بلیت در بازار سیاه و عرضه بلیت‌های تقلبی حسابی داغ بود به شکلی که این بلیت‌ها از ۷۰۰ هزار تا ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به فروش می‌رفت.

نمایی از ورزشگاه آزادی

 بسیاری از هواداران از عرضه بلیت‌های تقلبی و فروش بلیت در بازار سیاه گلایه داشتند و البته اعلام می‌کردند مسدود شدن سایت از آغاز بلیت‌فروشی شرایط سختی را برای آن‌ها ایجاد کرده بود.

مأموران در مقابل گیت‌های ورودی ورزشگاه با دقت زیادی بلیت‌ها را کنترل می‌کردند و از ورود افرادی که بلیت تقلبی در اختیار داشتند ممانعت به عمل می‌آوردند. آن‌ها با رصد کارت ملی و شماره ملی که روی بلیت هواداران درج شده بود سعی داشتند از ورود افرادی که غیرقانونی بلیت خریده بودند جلوگیری کنند.

تعدادی از هواداران استقلال که از کرمانشاه خود را به ورزشگاه آزادی رسانده بودند اعلام کردند این تیم سه بر صفر برنده می‌شود، اما آن‌ها با وجود طی مسیر ۷ ساعته نتوانستند بلیت بازی را تهیه کنند.


بیشتر بخوانید:
حاشیه دربی ۱۰۱| پرتاب اشیا به سمت بیرانوند و مصدومیت مربی پرسپولیس/ اقدام عجیب دردسرساز شد

صحنه هایی از جشن قهرمانی پرسپولیس


پیراهن بزرگ استقلال به سکو‌های ورزشگاه آزادی نصب شده بود و در صندلی‌های بالای این پیراهن به مناسبت فرا رسیدن میلاد امام رضا (ع) نام امام هشتم درج شده بود.


هواداران پرسپولیس با مطرح کردن بحث قهرمانی این تیم در لیگ برتر برای آبی‌پوشان کری می‌خواندند.

با توجه به اینکه جام حذفی به مناسبت یادواره آزادسازی خرمشهر نامگذاری شده عواملی که مشغول ساخت جایگاه قهرمانی بودند نخل‌هایی را نیز به شکل تزئینی آماده کردند.

هواداران پرسپولیس با تشویق علیرضا بیرانوند نسبت به صحبت‌های روز گذشته ساپینتو در خصوص دروازه‌بان سرخ‌پوشان واکنش نشان دادند.

پرچم‌های بزرگ پرسپولیس و استقلال در ورزشگاه نصب شده بود.

هواداران استقلال با شعار «فدراسیون تبانی» قهرمانی پرسپولیس در لیگ برتر را مورد انتقاد قرار دادند، این موضوع سبب واکنش پرسپولیسی‌ها و درگیری لفظی آن‌ها با آبی‌پوشان شد و همین موضوع باعث شد تا سکو‌های ورزشگاه آزادی قدری متشنج شود.

 با همت یگان ویژه ایستگاه‌های صلواتی، ایستگاه سلامت به صورت رایگان برای هواداران در ورزشگاه درنظر گرفته شده بود.

مانند دربی‌های قبلی که در ورزشگاه آزادی برگزار می‌شود برای مسابقه نیز از پلیس‌های اسب‌سوار برای کنترل نظم استفاده شد و فرمانده تیم سوارنظام یگان ویژه توضیحاتی برای فعالیت‌های این مجموعه در رشته چوگان ارائه کرد.

پلیس اسب سوار در ورزشگاه آزادی

 

* برخلاف تمامی دربی‌های قبلی، علیرضا بیرانوند محل گرم کردن خود را در سمت جایگاه هواداران استقلال انتخاب کرده بود.

* پس از شعار‌هایی که هواداران استقلال علیه بیرانوند دادند، او دستش را پشت گوشش گذاشت و اعلام کرد صدای شعار‌ها را نمی‌شنود و از استقلالی‌ها خواست بلندتر شعار بدهند. پس از این اتفاق، هواداران استقلال نیز به سمت بیرانوند سنگ‌پرانی کردند.

* هواداران پرسپولیس با پرتاب سنگ به سمت سیدحسین حسینی، پای او را مصدوم کردند.

* در دقیقه ۵ اعلام خطا به سود پرسپولیس با واکنش منفی ساپینتو و دستیارانش مواجه شد.

* در دقیقه ۱۲ افشین پیروانی و محمد عسگری به سمت داور چهارم رفته و به سمت وی اعتراض کردند.

* در دقیقه ۱۷ پس از اعلام خطا بر روی بازیکن استقلال، ریکاردو ساپینتو در کنار زمین بالا و پایین می‌پرید که در سوی مقابل افشین پیروانی با تقلید حرکت سرمربی آبی پوشان به این موضوع واکنش نشان داد.

* در دقیقه ۱۹ پیش از ارسال کرنر سعید صادقی روی دروازه استقلال پرتاب بطری به سمت بازیکن پرسپولیس سبب توقف در جریان بازی شد. در این لحظه روزبه چشمی به سمت هواداران رفت و از آن‌ها خواست این کار را تکرار نکنند، اما این درخواست هم فایده نداشت تا اشکان خورشیدی تصمیم بگیرد توپ را به دست گرفته و به سمت وسط زمین بدود، اما بار دیگر با پادرمیانی سید حسین حسینی، این غائله ختم به خیر شد.

* افراد متفرقه زیادی در جایگاه خبرنگاران حضور داشتند.

* فحاشی هواداران دو تیم به یکدیگر در نیمه اول ادامه دار بود.

* هواداران استقلال در دقیقه ۲۱ وریا غفوری و تماشاگران پرسپولیس در دقیقه ۲۴ هادی نوروزی را تشویق کردند.

* پس از مهار ضربه مطهری توسط بیرانوند در دقیقه ۲۵ ساپینتو با جوش و خروش فراوان دستان خود را به سمت آسمان گرفت و بابت از دست رفتن فرصت واکنش منفی خود را نشان داد.

* در یک صحنه جلال مرادی ناظر بازی برای جلوگیری از ورود توپ دوم به زمین، خودش وارد زمین شد و حتی نزدیک بود کنار کمک داور سرنگون شود!

* هواداران استقلال در دقیقه ۲۷ ریکاردو ساپینتو را به سبک ایسلندی تشویق کردند.

* سرمربی استقلال پس از خطای سعید مهری روی بازیکن پرسپولیس با دست کشیدن روی این بازیکن حریف از وی دلجویی کرد.

* مصدومیت مطهری در دقیقه ۲۹ برای لحظاتی بازی را از جریان انداخت.

* پس از گل پرسپولیس، برخی خبرنگاران با افراد متفرقه‌ای که در جایگاه خبرنگاران حضور داشتند و جو را متشنج کرده بودند دچار درگیری شدند.

* مهدی ترابی، بازیکن تیم فوتبال پرسپولیس پس از گلزنی در دربی سجده شکر بجا آورد.

* ریکاردو ساپینتو هنگام خروج مطهری با چشمان اشکباراز زمین، او را در آغوش گرفت و به مهاجم تیمش دلداری داد.

* پس از گل پرسپولیس، برخی خبرنگاران با افراد متفرقه‌ای که در جایگاه خبرنگاران حضور داشتند و جو را متشنج کرده بودند دچار درگیری شدند.

* تعداد زیادی از همیاران هوادار تا دقیقه ۴۰ بین جایگاه CIP و جایگاه خبرنگاران به صورت ایستاده بازی را تماشا کردند که یگان ویژه در این لحظه آن‌ها را با استفاده از بلندگو از این محوطه دور کرد.

* پس از گل پرسپولیس هواداران با استفاده از مواد آتش زا به شادی پرداختند.

* پرتاب سنگ در دقیقه ۴۵ سبب مصدومیت یکی فیلمبرداران در کنار زمین شد.

 لوسادا، سفیر اسپانیا در ایران جهت تماشای دیدار استقلال و پرسپولیس در فینال رقابت‌های جام حذفی فوتبال در ورزشگاه آزادی حضور پیدا کرد.

تیم فوتبال پرسپولیس با برد مقابل استقلال قهرمان جام حذفی هم شد تا دوگانه امسال فوتبال ایران را کسب کند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۶۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
فرزاد
۲۱:۴۶ ۱۱ خرداد ۱۴۰۲
فکر نان باشید که خربزه آب است. من در شهر دیگری زندگی می کنم و ساعت 5 صبح باید آماده بشم برای رسیدن به سرویس شرکت و ساعت 12 شب با استرس و طپش قلب از خواب بیدار شدم و فکر کردم یه اتفاق بدی رخ داده که من ازش بی خبرم و سریع تلویزیون را روشن کردم و به سراغ اینترنت رفته ام تا ببینم چی شده،،،واقعا چرا ما مردم ایران حد وسط نداریم؟ یا صفریم یا صد ، یا زیاده رَوی یا بی خیالی مطلق!
Iran (Islamic Republic of)
ایرانی
۲۰:۴۰ ۱۱ خرداد ۱۴۰۲
من رسما فردا جمعه را عزای عمومی برای کیسه کشان اعلام می کنم .!!!! به به عجب اختیاراتی؟
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۵:۰۶ ۱۱ خرداد ۱۴۰۲
قرمزته
Iran (Islamic Republic of)
meisam
۱۰:۰۶ ۱۱ خرداد ۱۴۰۲
استقلال را هیچ وقت با بولینگ سرتاپا حمایت و امکانات مقایسه نکنید
اینهمه بازیکن گرانقیمت بولینگ داره با این امکانات و داوری و کمترین حاشیه
کمی منطق اگر عقل دارید
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۳:۱۶ ۱۱ خرداد ۱۴۰۲
به عنوان یه استقلالی به پرسپولیس تبریک میگم لیاقتش داشتن دقیقا مثل بازی قبل استقلال هیچ حرفی نداشت وقتی یه تیم به بازیکن خاصی متکی باشه و تیم حریف مهارشد کنه دیگه حرفی نداره
قایدی و محبی به خوبی کنترل شده بودن از بازی قبل هم بدتر بودن
آقای گل محمدی خوب برنامه داشت ولی ساپینتو از باخت قبلی درس نگرفت
Iran (Islamic Republic of)
عباسی
۰۰:۱۵ ۱۱ خرداد ۱۴۰۲
آفرین پرسپولیس
ثابت کردی قهرمانی حقت بوده
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۰:۱۵ ۱۱ خرداد ۱۴۰۲
اقا یه سوال سوپر جام رو با کی داریم الان با این بردمون؟
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۰:۴۹ ۱۱ خرداد ۱۴۰۲
اس اس رفته ترکیه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۰:۱۰ ۱۱ خرداد ۱۴۰۲
استقلال به ساپینتو باخت !!!!
Canada
ناشناس
۰۰:۰۳ ۱۱ خرداد ۱۴۰۲
فاقد اهمیت.
Iran (Islamic Republic of)
اسماعیل
۲۳:۵۶ ۱۰ خرداد ۱۴۰۲
تیمی که از نظر پاسکاری و شوتزنی ضعیف و در حد تیم محلات باشد محکوم به باخت هست ؛ حیف پولی که به ساپینتو میدن منم مربی استقلال بودم بهتر بازی میکرد و نتیجه میگرفت
Iran (Islamic Republic of)
meisam
۲۳:۵۱ ۱۰ خرداد ۱۴۰۲
غم قفس به کنار

آنچه عقاب را پیر میکند،

پرواز زاغ های بی سر و پاست…
دقیقا حال روز استقلال و پرواز بولینگه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۰:۴۸ ۱۱ خرداد ۱۴۰۲
پماد سوهتگی بمال تا حالت خوب بشه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۴۹ ۱۰ خرداد ۱۴۰۲
حردانی وعارف غلامی وسعیدمهری ورضاوندوسیلوا درحداستقلال نیستن.سیدحسین حسینی واقعا لیاقت دروازه استقلال رانداره...استقلال خونه تکونی اساسی نیازداره
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۴۳ ۱۰ خرداد ۱۴۰۲
بیرانوند شروع کننده بی نظمی در ورزشگاه بود و تحریک کرد
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۴۲ ۱۰ خرداد ۱۴۰۲
تبریک مجدد به ارتش سرخ...دیدید که امشب داور کاملا به ضرر ما بود پنالتی واضح نگرفت گل استقلال هم وقت تمام شده بود هم قبلش خطا شده بود....ولی پرسپولیس تماما حمله کرد وقدرت خودشو دیکته کرد....امروز ایران برای پرسپولیس کلاه از سر برداشت......
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۴۱ ۱۰ خرداد ۱۴۰۲
هزارا ن بارلعنت بر داوری کثیف
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۳۷ ۱۰ خرداد ۱۴۰۲
استقلال به خودش باخت ارسلان و قائدی گل نزدن بدتر از همه صالح پاس گل داد
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۱۱ ۱۰ خرداد ۱۴۰۲
دیگه وقتشه ساپینتو قهرمانی پرسپولیس را تبریک بگه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۰۸ ۱۰ خرداد ۱۴۰۲
در همه ی تیم های فوتبال تیمی موفق تر است که هوشمندانه تر بازی کند. این از مربی که معلوم نیست چرا این رفتارها را کنار زمین دارد و دوم این که بازیکنان استقلال چرا این قدر پشت هیجده قدم خطا می کنند تا بر علیه تیمشان ضربه ی کاشته زده شود. به هر حال امسال هم بدون قهرمانی گذشت.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۰۵ ۱۰ خرداد ۱۴۰۲
سرمربی خوب +دروازبان خوب+بازیکنای خوب ×پارتی تیم داوری ×شانس بی نهایت=بردپرسپولیس
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۰:۴۷ ۱۱ خرداد ۱۴۰۲
فعلا مجددا از پماد سوختگی استفاده کنید اگه ما بودیم یک ماه از خونمون بیرون نمی آمدیم
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۱:۵۹ ۱۱ خرداد ۱۴۰۲
مغزهای کوچک زنگ زده کیسه کش
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۰۵ ۱۰ خرداد ۱۴۰۲
جلوی توهین های ساپینتو به ایران و ایرانی رو بگیرید
این مربی های پیزوری که جایی در اروپا ندارن واسه سرکیسه کردن مسلمونا به خاورمیانه کوچ میکنن و علاوه بر چاپیدن بیت المال .توهین هم میکنن
ساپینتو بابت دو فصل ۸۰ میلیارد تومن حقوق گرفته خونه و ماشین و راننده و مترجم و برد برای هر بازی و بلیط هواپیمای رایگان ماهیانه هم گرفته
این امتیازات رو محاله توی پرتغال به امثال این و کیروش بدن ولی احمقایی مثه ما بهشون میدن فحش هم میشنون
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۰۳ ۱۰ خرداد ۱۴۰۲
دیگه دهنهای گنده گو و ادعا بسته شه ادعای قهرمانی داشتن داور که همه کار براتون کرد ای کیسه کشها بازهم نتونستین چون زورتون نمیرسه اما دیگه از فردا تعظیم کنید و هارت و پورت ممنوع
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۰۲ ۱۰ خرداد ۱۴۰۲
امید عالیشاه با غیرت
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۵۵ ۱۰ خرداد ۱۴۰۲
تیم داوری که سر استقلال را برید این یوسفی گزارشگر هم روی اعصاب استقلالی بود ۱۲۰ دقیقه بابا شما را به خدا یک نفر بی طرف برای گزارش بازی انتخاب کنید.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۷:۱۶ ۱۱ خرداد ۱۴۰۲
آره پنالتی پرسپولیس که روی آل کثیر خطا شد رو بگذارید به حساب طرفداری داور به نفع پرسپولیس
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۵۳ ۱۰ خرداد ۱۴۰۲
لعنت بر فوتبال . لعنت بر پرسپولیس و استقلال . لعنت بر ورزش فوتبال که سراسر ابتذال شده و فساد . یکی از منافذ ورود و توسعه فرهنگ منحط غربی در کشور ما , همین فوتباله خجالت نمیکشند . در برابر ریال ریال پول بیت المال که هزینه این ورزش کثیف میکنید , باید جواب دهید .
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۵۲ ۱۰ خرداد ۱۴۰۲
حالا با این همه تماشاگر پرسپولیس توی آسیا چه کاری میتونه انجام بده بجز گریه انداختن همین تماشاگران که این همه پول توی کیسه آقایون ریختند
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۱:۵۶ ۱۱ خرداد ۱۴۰۲
کیسه رو خوب اومدی
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۴۹ ۱۰ خرداد ۱۴۰۲
این فرد بازیگر پرسپولیس بی اخلاق را که پس از گل زدن پیراهن خودش را ار تنش در آورد شدیدا و به سختی محاکمه اش کنید
Iran (Islamic Republic of)
Aaaخدا وکیلی
۲۳:۵۳ ۱۰ خرداد ۱۴۰۲
بجرم سوزش کیسه کشها حتما
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۵۹ ۱۰ خرداد ۱۴۰۲
اعدام چطوره؟
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۰:۲۶ ۱۱ خرداد ۱۴۰۲
نه بابا... اونوقت جنابعالی چیکاره بیدی؟
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۰:۳۱ ۱۱ خرداد ۱۴۰۲
آخه چرا اینقدر عقده ای هستین بازیه دیگه یکی میبره یکی میبازه چرا جنبه باخت ندارین
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۷:۱۵ ۱۱ خرداد ۱۴۰۲
راست میگه بی حجاب شده و باید زندانی شود ..... خخخخخخ
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۴۵ ۱۰ خرداد ۱۴۰۲
دیگه جامی مانده هدیه بدن پرسپولیس.لعنت بر نا داوری
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۰۵ ۱۰ خرداد ۱۴۰۲
رو که نیست پنالتی واضح روی آل کثیر رو نگرفتن گل دقیقه اخری تو ۹۰ دقیقه رو تقدیمتون کردن اما زورتون نمیرسید ۳۰ دقیقه اخر که یه سور به عربها تو وقت تلف کردن زدین
Iran (Islamic Republic of)
Aaaخدا وکیلی
۲۳:۵۴ ۱۰ خرداد ۱۴۰۲
بیابرو فقط دهنته ببند چقدر پر رویید شما ها دیگه همه کاری کردن پرسپولیس قهرمان نشه از پنالتیتون تا سوتهای نگرفته شده دیگه ببنرش فقط
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۰:۲۲ ۱۱ خرداد ۱۴۰۲
جام با بردن در دربی لذت زیادی داره
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۴۴ ۱۰ خرداد ۱۴۰۲
یاد بگیریم تهمت نزنیم، یاد بگیریم احترام بذاریم، یاد بگیریم از فوتبال لذت ببریم.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۴۳ ۱۰ خرداد ۱۴۰۲
دوگانه سوزی
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۴۲ ۱۰ خرداد ۱۴۰۲
بازیکنان استقلال چرا فقط راه می‌رفتند انگار رفته بودن پارک.خاک تو سرتون
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۲۶ ۱۰ خرداد ۱۴۰۲
واقعا گند به فوتبال سیاسی وزشت ایران
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۲۵ ۱۰ خرداد ۱۴۰۲
نباید بعد از بازی داور کارت قرمز می‌داد به مربی ساپیننو واقعا آبرویی بود
Iran (Islamic Republic of)
پیمان اشراقی
۲۲:۰۶ ۱۰ خرداد ۱۴۰۲
سلام،

عنوان خبر بنویس نتیجه لحظه به لحظه.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۰۵ ۱۰ خرداد ۱۴۰۲
پول‌های میلیاردی را به یک عده لات بی سروپا میدن تا بیان جلوی چشم میلیون ها نفر لگد پرانی کنند !!! در این کشور چند میلیون نفر محتاج نان شب هستند ولی این پولها ی کثیف به این ها داده می‌شود!!!!
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۵۹ ۱۰ خرداد ۱۴۰۲
واقعا درست است . ولی نمیدانیم چرا مسئولین برای مهار افسار گسیختگی در این ورزش مبتذل , اقدامی نمیکنند . ؟
Canada
ناشناس
۰۰:۰۹ ۱۱ خرداد ۱۴۰۲
خودت داری میگی چشم میلیون‌ها نفر. یعنی میلیون‌ها نفر عاشق فوتبال هستند. البته این سایت مخاطبای خاص داره که اکثریت جامعه نیستن برای همین دیدگاه شما لایک بیشتری خورده.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۲۸ ۱۱ خرداد ۱۴۰۲
ناشناس 00:09 (canada) : در پاسخ مطالب سخیفی که مطرح نمودی , بهتره بدانی که اولا : اگر منظورت از مخاطبان خاص این سایت , انقلابیون و حزب الهی ها و مدافعان نظام ج.ا.ا. میباشد , باید بدانی که ایشان در اقلیت نیستند و بر خلاف توهمات تو و امثال تو , اکثریت مردم شریف ایران , انقلابی و پیرو اسلام ناب محمدی (ص) بوده و هستند و در عمل ثابت کرده اند که هر زمانیکه لازم بوده , با تمام وجود به دفاع از وطن , دین و انقلاب و آرمانها و ارزشهای شهدای خود , وارد صحنه شده اند و طومار خاطیان و دشمنان را در هم پیچیده اند و دنیا بارها و بارها شاهد این مدعا بوده و آخرین گواه , همین اغتشاشات اخیر در سال 1401 بود که با حضور اکثریت قاطع ملت شریف ایران , درهم کوبیده شد . ثانیا : عشق و عاشقی , یک احساس مقدس و بسیار متعالی ارزشمند است که هر چیزی شایسته آن نیست . بالاترین مراتب عشق , عشق به وجود اقدس الهی و معنویات مرتبط با آن است و پس از آن اولیای خدا و والدین و خانواده هستند . آن میلیونها ایرانی هم که مدعی هستی عاشق فوتبالند , در واقع عاشق فوتبال نیستند , بلکه این ورزش را بعنوان تفریح می بینند , مانند سایر ورزشها . لکن فوتبال بخاطر هیجانات بیشتر , با حساسیتهای بیشتری دنبال میشود . عاشق حاضر است عزیزترین متاعش ( جانش) را هم برای معشوقش تقدیم کند , حال آیا اون میلیونها نفری که میگی حاضرند چنین کاری انجام دهند ؟ البته اقلیت بسیار محدودی شاید باشند که از روی جنون حاضر به چنین اقدام احمقانه ای باشند که تکلیفشان مشخص است . بزرگ این مملکت ( رهبر معظم انقلاب) در مقاطعی , با پیام تبریک و خداقوت , از تلاشهای تیم ملی فوتبال ایران , تقدیر و تشکر فرموده اند و این خود گواه نگاه مثبت انقلابیون و مدافعان نظام ج.ا.ا.به فوتبال کشور است و آنچه را که ایشان و همه مردم شریف و آحاد عاقل , با آن مخالف هستند , فساد مالی و ابتذال و انحرافات اجتماعی و بداخلاقیهایی میباشد که متأسفانه بر ورزش فوتبال در ایران و جهان , حاکم شده و نه اصل ورزش فوتبال . چنانکه امام خمینی هم در اوائل انقلاب در خصوص هنر سینما فرمودند :(( ما با سینما مخالف نیستیم , بلکه با فحشا مخالفیم )) . به امید روزیکه فوتبال ایران به دوران پاکی سالیان قبل , بازگردد .
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۵۸ ۱۰ خرداد ۱۴۰۲
اگر پرسپولیس بازنده شود مقصر اصلی مربی و بازیکنان هستند چون که بعد از کلی که زدند بازی را رها کردن واین در کل فوتبال ایران هست !!!!!!
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۵۶ ۱۰ خرداد ۱۴۰۲
نیمه دوم پرسپولیس بد بازی کرد .بازیکنا خیلی بی رمق و بی خیال بازی کردن
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۳۷ ۱۰ خرداد ۱۴۰۲
معلوم نیست فوتباله یا جنگ این با سنگ پای اونو زد اون زده مربی رو مصدوم کرده چخبرتونه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۰:۴۷ ۱۰ خرداد ۱۴۰۲
ورزش خشن فوتبال
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۰:۲۹ ۱۰ خرداد ۱۴۰۲
سلام.به معلمین مثل کارمندان اداره برق حقوق بدهید،رتبه بندی به دردنخور را برای همیشه حذف کنید،رتبه بندی کاملا تبعیض امیز هست،در کدام اداره این همه تبعیض و جداول خودساخته برای رتبه بندی درست کردند،به عنوان مثال اگر امتیاز کلی ات برابر 602 و در ردیف رتبه3باشه ولی در یکی از ملاکها امتیاز کم مثلا20بگیری،فاقد رتبه میخوری،این چه رتبه بندی است،حذفش کنید،بر اساس مدرک تحصیلی و سنوات بیمه تامین اجتماعی رتبه و حقوق بدید،مثل سایر کارمندان همسان سازی کنید،حقوق معلم باید برابر با سایر کارمندان دولت چون اداره برق،قاضی و...باشد،همه اینهارو معلم تربیت کرده،حال نمی گوییم مثل کشور المان حقوق معلم از پزشکا بیشتر باشد.
Iran (Islamic Republic of)
مهران
۲۱:۴۲ ۱۰ خرداد ۱۴۰۲
مگه شما مثل بقیه کارمندان کارمیکنید که مثل اونها حقوق میخواهید؟!
شش ماه درسال تعطیل هستید ،وقتی هم مدرسه میریدتاظهربیشتراونجانیستید.هرکدومتون هم چندتاشغل دارید ،تایم استراحتتون رو میرید مدرسه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۵۷ ۱۰ خرداد ۱۴۰۲
با این حرفهای نسنجیده , آبروی معلمان شریف را نبرید و ارزش معلم را با پول معامله نکنید . معلمان شریف , با آگاهی از تمام شرایط این شغل شریف , وارد این عرصه شده اند , پس جای گلایه نیست .
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۵۲ ۱۰ خرداد ۱۴۰۲
هواداران تیم دوچرخه سواران هوچیگر نظری ندارن در مورد اینکه باید بازی دو بر صفر تو همون وقت قانونی بازی تموم میشد ولی بجای پنالتی ما برای اونا خطا گرفتن اونم یک دقیقه بعد اتمام وقت اضافه !!! الان دیگه بیانیه میانیه ندارید آیا !! دلم به حالتون میسوزه جام رو دیدی ولی در حدش نبودی:))))
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۳:۱۹ ۱۱ خرداد ۱۴۰۲
قراره از امسال روزایی هم که هوا کاملا ابریه مدارس تعطیل بشن
چون معلما خیلی زحمت میکشن
روزای تعطیلشون کمه مثل حقوقشون
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۷:۱۳ ۱۱ خرداد ۱۴۰۲
عید یک ماه تابستان ۴ ماه و برف یک ماه و ...تعطیل تشریف دارین و اکثرا هم که به دانش آوزان توصیه می کنید در کلاسهای خصوصی شرکت کنید و نه شب نخوابی دارید و نه استرس و سختی کار ...چطوری توقع دارید که با بقیه کارمندان حقوق و مزایای یکسانی بگیرید !؟ اشکال نداره من موافقم ولی باید تعطیل کاری های شما با ما یکی شود
آخرین اخبار