امام جمعه مشهد:

امسال زائران و مجاوران در شب و روز ولادت امام رضا(ع) شگفتی ساختند

امام جمعه مشهد گفت: امسال مردم ولایت مدار کشورمان بالاترین احساسات، عشق و ارادت‌ها را در سالروز میلاد حضرت رضا (ع) نسبت به آن حضرت نشان دادند.

 آیت الله سید احمد علم الهدی امام جمعه مشهد در خطبه‌های امروز نماز جمعه مشهد در حرم مطهر رضوی گفت: پیش از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، دین از زندگی مردم و مدیریت اجتماعی حذف شده بود، اما با آمدن انقلاب اسلامی دین به زندگی و مدیریت اجتماعی بازگشت و معادلات سیاسی استکبار را برهم زد و زمینه‌ساز ظهور امام زمان (عج) شد.

وی با اشاره به سالروز رحلت امام خمینی (ره) در ۱۴ خرداد ماه افزود: در این روز دو واقعه قابل توجه به وقوع پیوست که یک مورد رحلت امام و دیگری آغاز رهبری حضرت آیت الله خامنه‌ای است، رهبری که بنا به فرمایش امام راحل "نعمتی است که خدا به ما داده است".

به گفته وی، دنیا گمان می‌کرد که انقلاب اسلامی وابسته به امام راحل است، لذا آنان برنامه زیادی برای بعد از رحلت امام داشتند، در حالیکه این انقلاب با رهبری حضرت آیت الله خامنه‌ای نه تنها تداوم یافت بلکه به سایر نقاط دنیا نیز صادر شد.

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی با بیان اینکه انقلاب اسلامی دنیا را تغییر داده است، ادامه داد: امروز حاکم قطعی بر این منطقه که نگین دنیا است، دین و انقلاب اسلامی و رهبری و از همه بالاتر مهدی موعود (عج) است و دشمن با این مسئله مشکل دارد.

آیت الله علم الهدی در ادامه به مساله کشف حجاب یا بی حجابی برخی بانوان و دختران اشاره و بیان کرد: پشت موضوع کشف حجاب اهداف استکبار دنبال می‌شود تا دین از سر زبان‌ها بیافتد، استکبار می‌خواهد با این ابزار دین را از حاکمیت در کشور براندازد.

وی تصریح کرد: امسال مردم ولایت مدار کشورمان بالاترین احساسات، عشق و ارادت‌ها را در سالروز میلاد حضرت رضا (ع) نسبت به آن حضرت نشان دادند، مثال آن حضور پرشور و باشکوه زائران و مجاوران در سالروز میلادش از میدان ۱۵ خرداد به سمت حرم مطهر در مشهد بود که مردم طی هشت ساعت عشق و ارادتی از خود بروز دادند که بی سابقه بوده است.

وی بیان کرد: این احساسات پرشور در برنامه‌ای به منصه ظهور رسید که توسط آستان قدس رضوی تدارک دیده شده بود، دو روز قبل از آن هم مردم ولایت مدار در میدان خراسان تهران با حضور چند میلیونی خود عشق و ارادتشان را به آن حضرت نشان دادند، در جامعه‌ای که وابستگی به ساحت امام رضا (ع) تا این حد نمود داشته باشد، مردم سعادتمند خواهند بود و دشمن هیچ گاه بر آنان مسلط نخواهد شد.

آیت الله علم الهدی گفت: ماه ذی القعده متعلق به حضرت رضا (ع) و مناسبت‌های مربوط به خواهر و فرزند و روز زیارتی ایشان است که امسال با ماه خرداد به عنوان یکی از ماه‌های پر مناسبت در تاریخ انقلاب اسلامی مقارن شده است، یادآوری هر کدام از وقایع روز‌های آن می‌تواند ابزاری در معرفت شناسی نسل جوان باشد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار