اجرای دقیق سند تحول قضایی اولویت مهم دادگستری استان فارس

رئیس کل دادگستری فارس گفت: اجرای دقیق سند تحول قضایی و اجرای تکالیف و برنامه‌های تعیین شده مهمترین محور و اولویت دادگستری استان است.

حجت الاسلام والمسلمین سیدکاظم موسوی در سفر یک روزه خود به شهرستان جهرم در جمع قضات و کارکنان دادگستری با بیان تأکید بر اینکه اجرای دقیق سند تحول قضایی و اجرای تکالیف و برنامه‌های تعیین شده در این سند بالادستی مهمترین محور و اولویت قضات و کارکنان مجموعه قضایی است گفت: ثمره این برنامه رضایتمندی عمومی مردم و مراجعان به دستگاه قضایی است.

او در این بازدید ضمن بررسی آخرین وضعیت خدمت رسانی قضایی به مردم در این شهرستان تصریح کرد: سرعت در کار با رعایت دقیق موازین شرعی و قانونی می‌تواند ضمن کاهش فرایند رسیدگی‌ها زمینه رضایت مراجعان را فراهم سازد.

نماینده عالی قوه قضاییه در استان فارس یکی از اهداف خود در سفر به حوزه‌های قضایی را رفع نواقص در جهت افزایش کیفیت خدمت رسانی قضایی خواند و خاطر نشان کرد: تسریع در بهره برداری از پروژه‌های خاص عمرانی می‌تواند بخشی از اهداف ما در این بخش را تأمین نماید.

او با تأکید بر اینکه برگزاری نشست‌های قضایی و مباحثه‌های علمی در کنار اقدامات عملی و اجرایی می‌تواند کیفیت تصمیمات قضایی قضات را افزایش دهد گفت: جدیت در برگزاری نشست‌های قضایی باید جزء لاینفک برنامه‌های هفتگی قضات قرار گیرد.

رئیس شورای قضایی استان فارس در بخش دیگری از سفر یک خود به شهرستان جهرم در جمع هیأت‌های صلح و مصلحین قرآنی ضمن تقدیر از فعالیت‌های مصلحانه این هیأت با تأکید بر اثرگذاری واگذاری برخی امور قضایی به مردم گفت: برنامه‌های پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی زمانی مؤثر است که توسط مردم اجرا و پیگیری شود.

حجت الاسلام موسوی فرهنگ سازی در حوزه فعالیت و خدمات هیأت‌های صلح و مصلحین قرآنی را ضروری خواند و خاطر نشان کرد: قصد داریم با اجرای برنامه‌های آموزشی برای هیأت‌های صلح و مصلحین قرآنی زمینه تقویت این نهاد‌های مردمی را فراهم سازیم.

گفتی است در این سفر یک روزه، رئیس کل دادگستری فارس ضمن بررسی مشکلات ۱۵ نفر مراجعان دستورات پیگیری و رفع مشکلات قضایی آنان را صادر کرد.
همچنین در این سفر هیأت عالی قضایی استان و رئیس کل دادگستری استان فارس با حضور در منزل شهیدان شبیری که ۳ شهید را تقدیم انقلاب کرده اند از مقام شامخ شهدا و صبر و استقامت این خانواده شهید تجلیل کردند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار