تمرکز بر کاهش مسائل اقتصادی مردم همراه با حل مشکلات صنفی دستگاهی

استاندار فارس، مسائل مزمن شده و حاد را یکی از چالش‌های سازمان‌ها دانست و گفت: برخی از مسائل قابل پیش بینی و جلوگیری هستند؛ هرچه می‌توانید نسبت به حل مشکلات مردم و جامعه صنفی خود اقدام کنید.

محمدهادی ایمانیه در همایش مدیران حراست دستگاه‌های اجرایی استان ضمن تبریک ایام دهه کرامت، به آثار و برکات زیارت حضرت ثامن الحجج علیه السلام اشاره کرد و گفت: توسل به ائمه اطهار (ع) باعث رفع مشکلات و موانع، و عاملی ارزشمند در ارتقا سطح معنوی و معرفتی جامعه است.

استاندار فارس از تلاش‌های مدیران حراست در یک سال گذشته تشکر کرد و افزود: به نوبه خود از ایثارگری، فداکاری و از خودگذشتگی شما قدردانی می‌کنم.

ایمانیه در ادامه به مسائل اقتصادی مردم و معیشت ایشان اشاره کرد و گفت: استان نمی‌تواند به حوزه افزایش قیمت‌ها ورود کند، اما می‌تواند در مقابله با گرانفروشی و فروش اجناس بالاتر از قیمت مصوب اقدام نماید؛ یکی از راه‌های مقابله با گران‌فروشی کاهش واسطه هاست، کمک کنید تا این مُهِم که قدم بزرگی در معیشت مردم است محقق شود.

محور دیگر سخنان استاندار فارس در جمع مسئولین حراست استان به مسائل اعتقادی اختصاص داشت، او در این زمینه گفت: دشمنان ملت، عفاف بانوان ما را هدف قرار گرفته‌اند که می‌بایست با تدبیر و بدون تعصب رایج در عین حفظ احترام، اما قاطعانه با آن مقابله کنید. همه سازمان ها، ارگان ها، نهادها، اماکن عمومی و اماکن خصوصی ارائه دهنده‌ی خدمات ملزم به رعایت قوانین و مقررات حاکم بر جامعه هستند.

ایمانیه، مسائل مزمن شده و حاد را یکی از چالش‌های سازمان‌ها دانست و گفت: برخی از مسائل قابل پیش بینی و جلوگیری هستند؛ هرچه می‌توانید نسبت به حل مشکلات مردم و جامعه صنفی خود اقدام کنید.

او در بخش دیگری از سخنان خود گفت: امکانات در اختیار سازمان‌ها و دستگاه‌ها متفاوت است از این امکانات با هم افزایی بین دستگاهی برای بهرمندی سایر سازمان‌ها و استفاده حداکثری از منابع دولتی اقدام کنید.

رئیس شورای اداری استان گفت: جذب نزدیکان مسئولین در سازمان‌ها خارج از چهارچوب قانون به هیچ وجه پذیرفتنی نیست و مطلقاً نباید انجام شود؛ در این زمینه حساس باشید. جذب افراد صرفاً بر اساس شاخص‌ها و از طریق فراخوان عمومی انجام شود تا بهترین و موثر‌ترین فرد استخدام شود.

استاندار فارس به جایگاه مردم در تشکیل حکومت اسلامی اشاره کرد و گفت: در سازمان‌ها می‌بایست برخورد پرسنل با مردم از روی محبت و گشاده رویی باشد؛ تمام توان خود را برای پاسخ سریع، منطقی و منصفانه به مردم به کار ببرید.

او، یکی از اهداف کلان دولت سیزدهم را ایجاد اشتغال و احداث مسکن عنوان کرد و گفت: اقدامات خوبی در این زمینه‌ها انجام شده است، برای تحقق وعده‌های دولت موظف به تلاش و پیگیری‌های مستمر هستیم. این دو موضوع برای مردم از اهمیت خاصی برخوردار است و نقش بسزایی در امیدآفرینی دارد.

نماینده عالی دولت در فارس به مسئولان حراست‌های استان توصیه کرد: برای مرتفع کردن مشکلات پیش رو راه حل پیدا کنید چرا که در نظام خلقت هیچ بن بستی وجود ندارد لذا از ظرفیت‌های متنوع و موجود بهره ببرید.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.