تسریع در توسعه و تکمیل زیرساخت‌ها در ناحیه صنعتی کوهچنار

مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس گفت: توسعه و تکمیل زیرساخت‌ها در ناحیه صنعتی کوهچنار شهرستان کازرون شتاب گرفته است.

سید مصطفی هاشمی در جلسه با فرماندار کوهچنار گفت: یکی از مشکلات این ناحیه صنعتی تامین برق پایدار بود که با پیگیری‌های انجام شده و حمایت‌های فرماندار شهرستان پیمانکار طرح خط انتقال دومداره اختصاصی از پست برق تا شهرک صنعتی به طول ۳.۸ کیلومتر و با اعتبار اولیه حدود ۹ میلیارد تومان، انتخاب و عملیات اجرایی آن به زودی آغاز می‌شود.

او گفت: با بهره برداری از این طرح بستر مناسب برای تامین برق پایدار فراهم می‌شود.

هاشمی همچنین از پایان ساخت طرح پل ورودی به این ناحیه صنعتی با اعتبار ۳۸۰ میلیون تومان خبر داد و گفت: این طرح نیز در راستای تسهیل در عبور و مرور به ناحیه صنعتی بر روی رودخانه فصلی در مسیر ورودی ناحیه صنعتی اجرا شده است.

مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس همچنین با اشاره افت چاه آب ناحیه صنعتی بر پیگیری به منظور جابجایی چاه و حفر چاه جدید تاکید کرد.

او گفت: با واگذاری زمین در این ناحیه صنعتی تاکنون ۲۹ سرمایه گذار نسبت به انعقاد قرارداد با این شرکت به منظور دریافت زمین اقدام کرده اند و ۵ واحد با اشتغال ۲۵ نفر نیز در مرحله بهره برداری قراردارد.

هاشمی، هدف از ایجاد شهرک صنعتی کوهچنار را فراهم کردن زیرساخت مناسب برای استقرار واحد‌های صنعتی و توسعه و اشتغال در این منطقه اعلام کرد و گفت: این ناحیه صنعتی با توجه به قرارگیری در امتداد محور غرب استان فارس به خوزستان از موقعیت مناسبی برای سرمایه گذاری برخوردار است.

در این جلسه فرماندار کوهچنار نیز بر پیگیری جابجایی چاه اب با هدف حفر چاه جدید و تامین پایدار آب ناحیه صنعتی تاکید کرد و گفت: موضوع طرح توسعه این ناحیه صنعتی نیز بعنوان یکی از مصوبات سفر استاندار فارس در اولویت قرارخواهد گرفت.

ناحیه صنعتی کوهچنار با ۲۰ هکتار مساحت ظرفیت اشتغالزایی برای ۳۵۰ نفر راخواهد داشت.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.