پیام قاضی‌زاده هاشمی در سالروز رحلت امام و قیام ۱۵ خرداد

معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با صدور پیامی سالروز رحلت امام را تسلیت گفت و یاد و خاطره همه شهدا به ویژه شهدای گرانقدر قیام ۱۵ خرداد را گرامی داشت.

متن پیام سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران به شرح زیر است:

«شناسایی امام برای نسل جوان از این جهت اهمّیّت دارد که به آن‌ها کمک می‌کند برای اداره‌ی بهینه‌ی آینده‌ی کشور؛ امام، فقط امامِ دیروز نیست؛ امامِ امروز هم هست، امامِ فردا هم هست» مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی)

 چهاردهم خردادماه سالروز عروج «آموزگار بزرگ شهادت» و پیام‌آور پیروزی حقانیت، حضرت امام خمینی (ره) است که با به ثمر رسیدن انقلاب اسلامی در بهمن ۱۳۵۷ روح امیدواری را بر کالبد ملتی دمید که رنج و جور ۲۵۰۰ ساله بر دل داشتند.

امروز در چهاردهم خردادماه یاد رهبری را گرامی می‌داریم که امام و مراد شهیدان بودند و عشق به امام خمینی (ره) در وصیت نامه‌هایشان موج می‌زد؛ شهیدان جان بر کفی که در خط مقدم جبهه و گاه در لحظه شهادت بانگ «یاحسین (ع)» سر می‌دادند و بر «ادامه دادن راه امام (ره)» و تنها نگذاشتن ایشان که «امید و رهبر مستضعفان» بودند، تأکید داشتند.

نهضت امام خمینی (ره) آغازگر مکتبی الهی با ارزش‌های والای اسلامی و انسانی بود و در این مکتب مردان و زنان تاریخ‌سازی تربیت یافتند که مردم دنیا هنوز در بُهت رشادتشان مانده‌اند. آن روز که قیام خونین ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ به وقوع پیوست و چه انسان‌های وارسته‌ای مظلومانه به شهادت رسیدند، یا آن دم که نوجوانان و جوانان پای آرمان‌هایشان با حضرت امام (ره) ایستادند و پدران و مادرانشان با کفن گلگون با جگرگوشه‌شان وداع کردند، به یقین عشق به امام خمینی (ره) و حقانیت مکتب ایشان قلبشان را آرام می‌نمود.

اگر امروز نیز دلیرمردانی از کشور، مدافع امنیت، حرم، سلامت و... می‌شوند و آرزوی شهادت دارند، با تمام جان امام شهیدان را شناخته‌اند و پا در این مسیر گذاشته‌اند. امام خمینی (ره) بزرگمرد تاریخ معاصر و رهبر بزرگ‌ترین انقلاب مردمی قرن بودند که با انتشار خبر رحلتشان در چهاردهم خرداد ماه ۱۳۶۸ دل مردم ایران و مظلومان دنیا را لرزاند. حضور میلیون‌ها نفر در تشییع باشکوه پیکر مطهر ایشان، نقشه‌های دشمنان برای نفوذ در بین مردم ایران و ایجاد گسست بین ملت و مسئولان را بر هم ریخت و امام خمینی (ره) با رجعت ملکوتی‌شان نقش روشنگری و بیداری به معنای واقعی کلمه را ایفا کرد و «با دلی آرام و قلبی مطمئن و روحی شاد و ضمیری امیدوار» به سوی جایگاه ابدی سفر کرد.

اینجانب سالروز رحلت امام فرزانه و پاک نهاد، حضرت امام خمینی (ره) را تسلیت می‌گویم و یاد و خاطره همه شهدا به ویژه شهدای گرانقدر قیام ۱۵ خرداد که نقطه عطف مبارزات ملت شریف ایران در برابر طاغوتیان بودند را گرامی می‌دارم و به روان پاک امام شهیدان و همه شهدای انقلاب و آزادگی درود می‌فرستم.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.