برگزاری مراسم بزرگداشت امام خمینی در شهر‌های مختلف عراق + فیلم

به مناسبت سی و چهارمین سالروز ارتحال امام خمینی (قدس سره) در شهر‌های عراق همچون بغداد و نجف اشرف مراسم یادبود برگزار شد.

مراسم بزرگداشت سی و چهارمین سالروز رحلت امام خمینی (قدس سره) بنیانگذار انقلاب اسلامی در بغداد و شهر نجف اشرف برگزار شد. این دو شهر شاهد فعالیت‌های مختلف در راستای بیان مواضع جهادی، سیاسی و علمی امام خمینی (ره) برای نسل‌های پی در پی بود.

در بغداد، پایتخت عراق، فعالیت‌های مردمی، سیاسی و عشایری به این مناسبت برگزار شد و شرکت کنندگان مواضع جهادی، سیاسی و علمی امام را یادآور شدند.

آیت الله یاسین الموسوی، روحانی عراقی در این مراسم گفت: روح بلند امام راحل همچنان مواضع قهرمانانه، مردانگی، شجاعانه ایشان را یادآور می‌شود. امروز هم رهبرمان امام خامنه‌ای رهبر مستضعفان جهان است.

کاظم الجابری فرمانده لشکر هشتم بسیج مردمی نیز گفت: امام خمینی (ره) مردی ربانی و عارف بود. او در سیاست هم خبره بود و توانست جمهوری اسلامی را در ده سال بسیار سخت، رهبری کند و پس از آن هم تفکر رهبری و چگونگی اداره کشور را به نسل بعد منتقل کرد و آن‌ها توانستند انقلاب اسلامی را در طول این سی و چهار حفظ کنند.

در شهر نجف اشرف هم نشستی به مناسبت یاد بود امام خمینی با مشارکت مدیر حوزه‌های علمیه ایران و نمایندگان مراجع دینی برگزار شد. آن‌ها در این نشست بر لزوم هدایت به شیوه دینی و جهادی امام راحل همچنین نیاز امت اسلامی به فرهنگ مقابله با استکبار و برنامه‌های آن‌ها که برای فروپاشی گروه‌های اسلامی است، تاکید کردند.

آیت الله علیرضا اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه ایران گفت: حقیقتا امام خمینی الگوی والای امت اسلامی هستند. ایشان انقلاب را بر پا کرد و دولت ایجاد کرد و اسلام را مجددا احیا کرد. امام خمینی (ره) با انقلاب مبارک اسلامی دروس متعددی ارائه داد و توانست همت ملت‌ها را برای رهایی از ضعف، بندگی و دیکتاتوری به کار بگیرد. ایشان احساسات همه مسلمانان جهان را تحریک کرد و در دل‌ها آن‌ها بذر انقلاب علیه طغیانگری کاشت.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۲۰ ۱۴ خرداد ۱۴۰۲
دولت و ملت عراق اگر قصد دارند چواب کمکم های دوستانه ایران بدهند گروهک تروریستی ساکن در عراق بیرون کنند
آخرین اخبار