رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم خبر داد:

برای دانشجویان نیازمند دانشگاه‌ها وام ودیعه مسکن متاهلی اعطا می‌شود

گنجی از اعطای وام ودیعه مسکن متاهلی برای دانشجویان نیازمند دانشگاه‌ها خبر داد و گفت: دانشگاه محقق اردبیلی در حوزه ساخت خوابگاه‌های متاهلی برای دانشجویان اقدامات مثبتی انجام داده است.

مسعود گنجی در نشست با رئیس دانشگاه محقق اردبیلی گفت: صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برای کمک به رفع مشکلات معیشتی دانشجویان مستعد و کم بضاعت تسهیلات مختلفی از جمله وام شهریه، وام تحصیلی، وام ودیعه مسکن و وام ضروری در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد.

او با بیان اینکه میزان این وام‌ها هر سال یک بار در هیات امنای صندوق تعیین می‌شود، افزود: بعد از تعیین میزان وام ها، به دانشگاه‌ها ابلاغ خواهد شد تا دانشجویان ثبت نام نمایند و وام در اختیار آنان قرار گیرد.

گنجی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص سیاست‌های جوانی جمعیت، تصریح کرد: قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت در سال ۱۴۰۰ در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده و ابلاغ شده است و در ماده ۷ آن دانشگاه‌ها موظف به ساخت خوابگاه‌های دانشجویی شده اند.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اضافه کرد: دانشگاه محقق اردبیلی در همین راستا قدم‌های خوبی برداشته است و امید می‌رود با اجرای برنامه‌های خود بتواند در آینده تمام مشکلات دانشجویان متاهل را حل کند.

او خاطرنشان کرد: در کنار ساخت خوابگاه‌های دانشجویی، تا زمانی که خوابگاه‌های دانشجویی ساخته شوند، ماده ۸ این قانون صندوق رفاه دانشجویان را موظف کرده است تا به دانشجویان متاهل وام ودیعه مسکن ارائه دهد.

گنجی همچنین با اشاره به طرح وزارت علوم برای ساخت خوابگاه‌های دانشجویی با مشارکت خیرین، افزود: در این طرح هر خیری که ساخت ۵۰ درصد خوابگاه دانشجویی را عهده دار شود، وزارت علوم نیز ۵۰ درصد مابقی را تکمیل کرده و صندوق رفاه دانشجویان نیز متعهد به تجهیز آن خوابگاه می‌شود.

اسماعیل چمنی رئیس دانشگاه محقق اردبیلی نیز با اشاره به وضعیت خوابگاه‌های دانشجویی دانشگاه محقق اردبیلی، خواستار مشارکت صندوق رفاه دانشجویان در خصوص ساخت و تکمیل خوابگاه‌های دانشجویی این دانشگاه شد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.