امکان ثبت نام در ۵۵۰ حرفه آموزشی در طرح تابستانه مهارت

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای خراسان جنوبی گفت: متقاضیان شرکت در طرح تابستانه مهارت می‌توانند در ۵۵۰ رشته حرفه آموزشی ثبت نام کنند.

کامرانی فرد مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای خراسان جنوبی با اشاره به طرح تابستانه مهارت گفت: این برنامه یک طرح کشوری به شمار می‌رود که با همکاری سه جانبه بین وزارت آموزش و پرورش، کمیته امداد و سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور اجرایی شده است.

او افزود: طرح تابستانه مهارت با هدف اثر بخش کردن اوقات فراغت جامعه جوان کشور، به ویژه در حوزه‌های دانش آموزی و دانشجویی در تابستان امسال اجرا خواهد شد.

کامرانی فرد به فعالیت ۱۹ مرکز دولتی آموزش فنی و حرفه‌ای و وجود ۳۷۳ آموزشگاه آزاد در استان اشاره کرد و ادامه داد: متقاضیان مهارت آموزی می‌توانند در بیش از ۵۵۰ حرفه آموزشی، با مراجعه به مراکز آموزش زیرنظر فنی و حرفه ای، ثبت نام و مهارت مورد نظر خود را انتخاب کنند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان تصریح کرد: جامعه هدف این طرح در زمینه کسب دوره‌های آموزشی مهارتی برای همه علاقه‌مندان بالا‌تر از سن ۱۲ سال در نظر گرفته شده است که متقاضیان در حوزه‌های دانش آموزی در بازه سنی ۱۲ تا ۱۵ سال، باید معرفی نامه رسمی خود از سوی ادارات آموزش و پرورش را برای ثبت نام در پورتال آموزش فنی و حرفه‌ای ارائه کنند.

او گفت: برای سایر متقاضیان بالاتر از ۱۵ سال، اعم از دانش آموزان و دانشجویان ارائه این معرفی نامه‌ها الزامی نیست و صرفا با مراجعه به مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای در سطح شهرستان‌ها، می‌توانند مبتنی بر جدول زمانبندی مربوطه که متعاقباً در دستورالعمل اجرائی طرح ابلاغ خواهد شد، خدمات آموزشی مهارتی خود را دریافت کنند.

کامرانی فرد در خصوص متقاضیان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) نیز گفت: همه معرفی شدگان از سوی آن مجموعه در شمول دریافت خدمات آموزشی مورد نظر در این طرح ملی در اوقات فراغت تابستان امسال قرار خواهند گرفت.

متقاضیان در این طرح ملی می‌توانند در سطح شهرستان‌ها از ظرفیت مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای در بخش دولتی به صورت رایگان و نیز از ظرفیت آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای آزاد در بخش خصوصی وابسته به سازمان، با تخفیف ۳۰ درصدی شهریه بهره‌مند شوند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار