معرفی تیم‌های برتر تکواندوی قهرمانی جهان/ پنجمی زنان و دوازدهمی مردان ایران

در پایان رقابت‌های تکواندوی قهرمانی جهان ۲۰۲۳ در باکو، تیم‌های کره جنوبی و ترکیه عناوین قهرمانی تیمی مردان و زنان جهان را از آن خود کردند.

رقابت‌های تکواندوی قهرمانی جهان ۲۰۲۳ در باکو پایتخت آذربایجان به پایان رسید و تیم‌های برتر این رقابت‌ها مشخص شدند.

در بخش مردان کره جنوبی با ۳ طلا و یک نقره قهرمان شد، کرواسی با یک طلا، یک نقره و یک برنز دوم شد و ترکیه با یک طلا و ۲ برنز در رده سوم جهان جای گرفت. تیم ملی تکواندوی مردان ایران نیز با ۲ برنز در رده نازل دوازدهمی جای گرفت. ۶ تکواندوکار تیم مردان ایران در این مسابقات حذف شدند.

در بخش زنان، ترکیه با ۲ طلا و یک نقره قهرمان شد، فرانسه با ۲ طلا دوم شد و کرواسی با ۲ طلا و یک برنز در رده سوم جای گرفت. در این بخش تیم پناهندگان با یک طلا و ۳ برنز بالاتر از کرواسی قرار گرفت، اما در رده‌بندی تیمی قرار داده نشد. تیم تکواندوی بانوان ایران نیز با تک مدال طلای ناهید کیانی در جایگاه پنجمی جهان قرار گرفت. ۶ نماینده تکواندوی بانوان ایران در این مسابقات حذف شدند.

هم‌چنین در مجموع تیمی مردان و زنان، کره جنوبی با ۳ طلا و یک نقره قهرمان شد، ترکیه با ۳ طلا و ۴ برنز دوم شد و کرواسی با ۲ طلا، یک نقره و ۳ برنز بر سکوی سومی جهان ایستاد. ایران نیز در مجموع مردان و زنان با یک طلا و دو برنز در جایگاه ششم قرار گرفت.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار