سخنگوی دولت:

تب بازار خودرو با ازسرگیری واردات فروکش خواهد کرد

سخنگوی دولت گفت: در صنعت خودرو ما بدنبال افزایش تولید سالانه به رکورد یک میلیون و ۷۰۰ هزار دستگاه رسیده ایم و در صورت واردات خودرو قطعا تب بازار خودرو فروکش خواهد کرد.

علی بهادری جهرمی، سخنگوی هیأت دولت شامگاه یکشنبه ۱۴ خرداد ماه در شام رحلت امام خمینی (ره) در جمع مردم شهرستان ورامین که مسجد رضویه راه آهن ورامین برگزار شد، خاطر نشان کرد: نام ورامین با انقلاب اسلامی عجین شده است. تاریخ سازی در کشور یک اتفاق بزرگ است که شما مردم در این دیار رقم زدید.

وی افزود: ۱۵ خرداد یکی از ایام الله است و به همین خاطر ماندگار است و باید بماند و در این حادثه مردم به معنای واقعی پیشرو بودند که این حماسه را خلق کردند.

بهادری جهرمی ادامه داد: مردم در تبعیت از روحانیت و مرجعیت، دین و اسلام نقش بی بدیلی را ایفا کردند و وقتی مردم به میدان بیایند یک فرد روحانی که امکانات سخت افزاری را نداشت توانست با برهم زدن معادلات جهان یک حکومت ۲۵۰۰ ساله را ساقط کند.

وی نقش آفرینی مردم در پیروزی و ماندگاری انقلاب اسلامی را یک برگ برنده دانست و تصریح کرد: امام هرگز اسیر حادثه‌ها نبودند و ایشان مبنای حرکت خود را با توجه به شرایط موجود بر قدرت الهی و پشتیبانی مردم گذاشتند و آرمان خود را مبنای حرکت و برنامه قرار دادند و پیروز شدند.

سخنگوی دولت ادامه داد: هر زمان که در طول ۴۴ سال گذشته موفقیتی را کسب نکردیم، بخاطر تحریف تاریخ بوده است و بجای ایمان به خط امام، پشتیبانی مردم و بخصوص عدم ایمان به هدف انقلاب دست خودمان را به شرق و غرب دراز کردیم و ضرر آن را دیدیم.

وی اقتضا و راه انقلاب را بودن در مسیر سخت و دشمنی دشمنان دانست و اظهار کرد: پیشرو بودن مردم ورامین در برهه‌های مختلف تاریخ نشان داده که مردم علیرغم سخت و هموار بودن مسیر انقلاب هرگز راه خود را تغییر نداده اند و دست انداز‌های ایجاد شده را با تدبیر ولایت پیموده اند.
 
بهادری جهرمی بیان کرد: مردم ما نشان داده اند با توجه به شناختی که از انقلاب و باطن آن مانند ایام الله و برنامه‌های مذهبی دارند، از برخی چهره‌های معروف که خود را مدعی می‌دانستند پیشرو‌تر هستند و مردم ورامین در سال ۱۳۴۲ این قضیه را ثابت کردند و مطمئنا در سال ۱۴۰۲ و بعد از آن نیز پای انقلاب و مسیر آن هستند.

وی حضور مردم در صحنه را یک ابزار عقب نشینی دشمنان در مقابل توطئه‌ها دانست وگفت: ملت ایران با تشخیص خود در بزنگاه‌های تاریخی حضور در صحنه را در مقابل خانه نشینی ترجیح داده اند و وقتی شرایط سخت‌تر شده است مردم مقاوم‌تر شده اند و این سنگینی بار مسئولیت بر روی دوش مسئولان را سنگین‌تر کرده است.

سخنگوی دولت جرات و اعتماد به نفس موجود در جامعه را حاصل تفکرات امام راحل دانست و اظهار کرد: ما در ۴۴ سال انقلاب وقتی بدنبال بیگانگان بودیم سودی نبردیم و اقتصاد کشور ما پسرفت داشت و فشار اقتصادی را متحمل شدیم، اما در این دولت نگاه به خارج فقط برای بهره گیری از تبادلات اقتصادی شکل گرفت و یک نمونه آن فعال کردن ۳۰۰۰ کارخانه و کارگاه تولیدی در کمتر دو سال است که بخاطر عدم حمایت از آن‌ها به تعطیلی کشانده شده بود.

وی ادامه داد: مسیر کشور به ریل اعتماد به مردم برگشته و علائم آن کم کم بروز و ظهور کرده است. در صنعت خودرو ما بدنبال افزایش تولید سالانه به رکورد یک میلیون و ۷۰۰ هزار دستگاه رسیده ایم و در صورت واردات خودرو قطعا تب بازار خودرو فروکش خواهد کرد.

بهادری جهرمی تلاش دولت برای گشایش‌های اقتصادی را شبانه روزی دانست و اظهار داشت: نتیجه زبان دنیا در این دولت کاهش بدهی‌های خارجی و مثبت شدن تراز اقتصادی است و این بدان معنا است که ما معطل چندین کشور غربی برای اقتصاد کشور نشدیم و قطعا دشمنان با وجود تحریم‌هایی که خودشان به ما تحمیل کرده اند تحمل رشد صادرات و مثبت شدن رشد اقتصادی را ندارند.

وی افزود: نگاه و مسیر درست کشور برای کاهش نقاط ضعف و افزایش نقاط قوت برای دشمنان خوشایند نیست و حضور میلیونی مردم در صحنه با توجه به تحریم‌های فلج کننده دشمن برای آن‌ها قابل هضم نیست و آن‌ها در مجامع مختلف به شکست خود در تحریم‌ها معترف هستند.
سخنگوی دولت با اشاره به مشکلات فراوان اقتصادی در زمان پهلوی گفت: رژیم پهلوی خود را ژاندارم منطقه می‌دانست، ولی با کوچکترین حمله نظامی بدون مقاومت کشور را به دشمن واگذار می‌کرد، اما انقلاب به کشور عزت داد تا با توجه به ۴۴ سال دشمنی که با تمام قوا علیه ما شکل گرفت اکنون بر سر ارسال پهپاد نظامی به کشور‌های دیگر که اثبات نیز نشده است، غربی‌ها معتقد هستند که ایران معادلات نظامی دنیا را بر هم زده است.

حضور در منزل دو شهید مدافع حرم

بهادری جهرمی همچنین با حضور در منزل دو شهید مدافع حرم (تیپ فاطمیون) در شهرستان ورامین با خانواده این شهیدان دیدار و گفتگو کرد.

وی با حضور در منزل شهید امیر جعفری و شهید نجیب الله انوری از شهدای مدافع حرم افغانستانی (تیپ فاطمیون) در شهرستان ورامین ضمن دیدار با خانواده این شهیدان، یاد آنان را گرامی داشت.

بهادری جهرمی سپس با حضور در امامزاده طاهر و مطهر شهرستان ورامین بر سر مزار شهدای انقلاب اسلامی و مدافع حرم حضور یافت و به مقام آنان ادای احترام کرد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۱۵ ۱۵ خرداد ۱۴۰۲
پول رو از یکپارچه پس برداریم، ماشین خرجی سوار شیم،
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۱:۲۶ ۱۵ خرداد ۱۴۰۲
اگر افزایش تولید دارید پس چرا تارا دستی فروردین ، اردیبهشت ، خرداد برای کسی فاکتور نشده چرا تحویل نمیدهید ؟
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۱:۲۱ ۱۵ خرداد ۱۴۰۲
سخنان سخنگو : بدنبال افزایش تولید به رکورد یک میلیون 700 هزار خودرو در سال رسیدیم!!!!!!!!!!!!!!!

ببخشید یک سوال پس آن شاهکار ثبت نام زمستان 401 و تحویل خودرو زمستان 403 چی بود اگر توان و افزایش تولید داریم!!؟
از پس 900 هزار ثبت نامی برای خودرو بر نیامدید و بعضی ها مجبور به انصراف یا تعویض شدند که امسال خودرو تحویل بگیرند بعد توی روز روشن دروغی به این بزرگی می گویند!!؟
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۱:۰۸ ۱۵ خرداد ۱۴۰۲
قیمت بنزین و عوارض خودرو را بالا ببرید که قیمت آن کاهش و مردم کمتر از آن استفاده کنند
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۰:۵۹ ۱۵ خرداد ۱۴۰۲
واردات باید بدن به عموم مردم
نه خودرو سازان و منتاژ کاران
Iran (Islamic Republic of)
آرش
۱۰:۴۵ ۱۵ خرداد ۱۴۰۲
جناب سخنگو
بازار مسکن و اجاره بها رو دریابید ملت اجاره نشین کمرشون خرد شد
خدا لعنت کند باعث بانی شرایط مسکن رو
مرگ بر منوچهر
Iran (Islamic Republic of)
دادرس
۱۰:۲۷ ۱۵ خرداد ۱۴۰۲
آقای سخنگو بگذارید مردم آنجوری که دلشان می خواهد خودرو وارد کنند یک سری شرایط و ضوابط در نظر بگیرید مردم خوشان را در واردات خودرو مختار کنید قدیم در شهر های جنوبی خودرو با لنج وارد می گردند و پس از اخد عوارض کمرگی خودرو تحویل مشتری می گردید چرا حالا همین کار انجام نمی شود چرا خودرویی که در کشورهای حاشیه خلیج 450 میلیون است باید در ایران بالای 2 الی 3 میلیارد به دست افرادی آنهم خاص برسد مگر هزینه حمل و نقل و کمرگات و غیره چقدر است آیا غیر از این است این ختلاف قیمت گزاف به جیب یک سری دلال می رود . ما انقلاب کردیم زیر بار ظلم خارج شویم و عدالت اجرا شود این وضعیتی که ما الان داریم جزء بی عدالتی چه خواهد بود که قشر متوسط جامعه تا ابد باید حسرت سوار شدن بر ماشین خارجی را به گور ببرد و یک سری افراد که بویی از انقلاب و جبهه و جهاد نبرده اند بیشترین سود را ببرن ما جنوبی ها در جبهه ها پیش قدم در محرومیت در صدر در ارائه خدمات رفاهی در حد صفر در برخی از نقاط خوزستان چرا باید اینطوری باشد به گفته حضرت امام اگر انقلاب ما نتواند کپرها را آباد و طویله ها را بسازد انقلاب ما انقلاب اسلامی نبوده است . ما واردات خورو آسان را می خواهیم اگر به فکر عامه مردم هستید اینقدر حمایت از دو خودرو ساز که تاکنون با گذشت 20 الی 30 سال از عمرشان ارتقای کیفیتی در تولیدات آنها ندیده ایم احجاف است در حق مردم .
Iran (Islamic Republic of)
زاگرسیان
۰۹:۲۹ ۱۵ خرداد ۱۴۰۲
تولید و واردات باید به مرز ده ملیون در سال برسند
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۹:۰۵ ۱۵ خرداد ۱۴۰۲
درب واردات خودروهای کم مصرف ویا هیبریدی،برقی را بدون تعرفه گمرکی برای عموم مردم ایران و به این دلالی شرکتهای انحصاری پایان دهید.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۸:۵۵ ۱۵ خرداد ۱۴۰۲
بالاخره تصمیم بر واردات خودرو گرفته شد؟
Germany
ناشناس
۱۰:۱۹ ۱۵ خرداد ۱۴۰۲
حالا کی عملی می شد؟
آخرین اخبار