تحول همه جانبه زیرساخت‌های اربعین برای تردد زوار در مرز رسمی خسروی

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور گفت : پیشرفت‌های خوبی در حوزه ایجاد زیرساخت‌های اربعین برای تردد زوار در مرز رسمی خسروی صورت می‌گیرد و تحول همه جانبه این مرز را شاهد خواهیم بود.

سید «مجید میراحمدی» معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور در حاشیه بازدید از زیرساخت‌های اربعین به همراه استاندار کرمانشاه، فرمانده قرارگاه غرب سپاه پاسدارن و جمعی از مسوولان سیاسی، نظامی و انتظامی استان کرمانشاه گفت : امروز به منظور بررسی چگونگی پیشرفت برنامه‌هایی که برای مرز خسروی طراحی شده بود، بازدیدی از مرز صورت گرفت که استاندار کرمانشاه به عنوان فرمانده قرارگاه اربعین استان کرمانشاه با جدیت و روحیه جهادی این طرح‌ها را دنبال می‌کنند.

وی با اشاره به بررسی میدانی طرح‌های در دست اقدام برای تقویت زیرساخت‌های اربعین در مرز خسروی اظهار کرد: در سال گذشته در ایام اربعین مرز رسمی خسروی روزانه هشت ساعت برای تردد زائران اربعین باز بود که در این مدت ۲۵۰ هزار نفر از این مرز عازم عراق شدند.

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور گفت: امسال با توافق بین وزرای کشور ایران و عراق، طرف عراقی قول دادند تا فعالیت مرز را برای تردد زائران اربعین ۲۴ ساعته کنند و با توجه به این موضوع پیش بینی این است بیش از ۵۰۰ هزار زائر از این مرز عازم عراق شوند.

میراحمدی ادامه داد: از این رو با توسعه زیرساخت‌های مرزی زمینه سفری با سهولت و راحت را برای زائران خواهیم داشت و اقدام‌های زیرساختی این مرز بر اساس عبور ۲۴ ساعته و افزایش ۱۰۰ درصدی زائران پیش می‌رود و تا قبل از اول ماه صفر همه این برنامه ریزی‌ها به نتیجه می‌رسد .

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار