مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان ایلام:

میزان خرید گندم در ایلام ۶۰ درصد افزایش یافت

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان ایلام در خصوص وضعیت خرید گندم از کشاورزان استان، گفت: در سال زراعی جاری تاکنون میزان خرید گندم در استان ایلام ۶۰ درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.

 سعید شریفی مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان ایلام در جلسه شورای آرد و نان استان ایلام، اظهار کرد: تاکنون ۲۵۶ هزار تن گندم از کشاورزان استان خریداری شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۶۰ درصد افزایش یافته است.

وی بیان کرد: ۲ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان میزان بهای خرید گندم از کشاورزان استان بوده که تاکنون یک هزار و ۹۲۸ میلیارد تومان آن پرداخت شده و مابقی آن نیز به تدریج پرداخت می‌شود.

وی با اشاره به اینکه میزان پرداختی به کشاورزان استان بابت خرید گندم ۷۱ درصد بوده است، گفت: قیمت خرید تضمینی گندم بر اساس قیمت سال گذشته است و در صورت تغییر قیمت، مازاد آن به کشاورزان پرداخت می‌شود.

مدیرکل غله استان ایلام افزود: کار برداشت گندم در مناطق جنوبی استان ایلام تقریبا تمام شده و کار برداشت در مناطق شمالی استان آغاز شده است.

وی گفت: بیشترین گندم خریداری مربوط به شهرستان دهلران با ۱۷۳ هزار تن بوده است و در مجموع پیش بینی می‌شود بین ۲۹۰ تا ۳۰۰ هزار تن گندم از کشاورزان استان خریداری شود که یک رکورد در استان محسوب می‌شود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.