کشف ابزارهای ۷۰۰ هزار ساله + تصاوير

باستان‌شناسان ابزارهای هفتصدهزارساله‌ای را در یونان کشف کرده‌اند که می‌تواند تاریخ را بازنویسی کند.

تاریخچه غنی یونان اخیرا با کشف ابزار‌های شکار حیرت‌انگیزی به قدمت هفتصدهزار سال وسعت بیشتری پیدا کرده است.

این ابزار‌های سنگی باستانی که در یک معدن ذغال‌سنگ واقع در «مگالوپولیس» کشف شده‌اند، نه تنها تاریخچه یونان را ۲۵۰ هزار سال افزایش داده‌اند، بلکه درباره تکامل اجداد انسان‌تبار ما پیش از مهاجرت به شمال اروپا، پنجره جدیدی را گشوده‌اند.

سنگ

شهر باستانی «مگالوپولیس» در منطقه «آرکادیا» قرار داشت. با کشف اخیر ابزار‌های سنگی باستانی در معدن ذغال سنگ این شهر، تاریخچه مرتبط با اساطیر و افسانه‌های یونانی زیر سایه رفته و راز‌های ارزشمندی درباره انسان‌تباران باستان، بار دیگر در مرکز توجه قرار گرفته است.

بر اساس گزارش «گریک سیتی تایمز»، آثار تاریخی که اخیرا در «مگالوپولیس» کشف شده است، اطلاعات بسیار جدیدی را در اختیار می‌گذارد. در جریان جدیدترین اکتشافی که در قدیمی‌ترین محوطه باستان‌شناسی یونان (به قدمت ۷۰۰ هزار سال) انجام شده است، علاوه‌بر کشف بقایای گوزن عظیم‌الجثه منتقرض‌شده و تعدادی دیگر از حیوانات، ابزار‌های سنگی متعلق به دوره پارینه‌سنگی زیرین (۳.۳ میلیون تا ۳۰۰ هزار سال قبل) نیز کشف شد.

این ابزار‌ها که برای قصابی کردن حیوانات و چیدن گیاهان در حدود ۷۰۰ هزار سال پیش مورد استفاده قرار می‌گرفتند، همچنان تیز هستند و گمان می‌رود که انسان‌تباران دوره «پارینه‌سنگی زیرین» آن‌ها را تولید کرده باشند. در صورت تایید نهایی این نتیجه‌گیری و با کشف بقایای انسان‌تباران در این مکان، تاریخچه یونان تا ۲۵۰ هزار سال به عقب بازمی‌گردد.

سنگ

قدیمی‌ترین ابزار‌هایی که در یونان کشف شده بود به حوالی ۵۰۰ هزار سال قبل بازمی‌گردند که در غار «پترالونا» کشف شده بودند. این ابزار‌ها به همراه بقایای فسیل‌شده یک جمجمه انسان باستانی پیدا شده بودند. برای تایید نهایی اکتشاف جدیدی که در مگالوپولیس انجام شده است نیز باید بقایای انسان‌تباران کشف شود.

منبع: ایسنا

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۵
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۷:۵۱ ۱۷ خرداد ۱۴۰۲
اسرار ازل را نه تو دانی و نه من . . .
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۷:۱۵ ۱۷ خرداد ۱۴۰۲
چرت و پرت
Iran (Islamic Republic of)
آرمان
۰۷:۰۹ ۱۷ خرداد ۱۴۰۲
هیچی نیستند و اینکه صد در صد سعی میکنند برای خود تاریخ و تمدن بتراشند.
Iran (Islamic Republic of)
ایرانیومU-238.03
۰۶:۴۳ ۱۷ خرداد ۱۴۰۲
این ها که چیزی نیستند. شما اگر زرنگ هستید همان سنگی را کشف کنید که حضرت قابیل با آن حضرت هابیل را به قتل رساند. سطح اختراعات شما بالا رفته و این ها کفایت نمی کنند.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۶:۳۵ ۱۷ خرداد ۱۴۰۲
اروپایی ها و امریکایی و اسرائیلی ها خیلی دروغگو و دزد هستن یادتون نره
آخرین اخبار