ساپینتو: اخراج شدم و آن داور کوتاه قامت به من می‌خندید

ریکاردو ساپینتو می گوید چون آنها با پرسپولیس دیدار داشته اند، او از کنار زمین اخراج شده است. کارت قرمزی که هنوز دلیلش را نمی داند.

ریکاردو ساپینتو، سرمربی پرتغالی تیم فوتبال استقلال درحالی ایران را ترک کرد که درصورت عدم بازگشت وی به ایران، خاطرات تلخ و شیرینی از وی در ذهن هواداران استقلال به‌جای مانده است. استقلال نیز با او دوران پرفراز و نشیبی را سپری کرد. این تیم درحالی قهرمانی لیگ و جام حذفی را از دست داد که همراه با این سرمربی برای اولین‌بار قهرمانی سوپرجام را در تاریخ خود به‌دست آورد.

ساپینتو نه‌تن‌ها در یک سال گذشته در استقلال، بلکه در بسیاری از تیم‌هایی که او در گذشته فعالیت کرده با رفتارهایش خود و تیمش را از عرش به فرش رسانده است. عصبانیت‌ها و رفتار‌های هیجانی، خشم‌های کنترل نشده و دعوا و جروبحث‌های بی‌مورد و تمام‌نشدنی از اتفاقاتی بوده که استقلالی‌ها به دفعات آن را از سرمربی پرتغالی به چشمان خودشان دیده‌اند. شاید اگر پرونده او در این زمینه تا حدی سیاه نبود، می‌شد در جار و جنجال دربی آخر حق را به او داد، اما هرچقدر که حق با این سرمربی باشد و هرچقدر هم بتوان دفاعیه ساپینتو را مستدل و مستند دانست، سابقه رفتار‌های قبلی وی باعث می‌شود برخی تردید‌ها همچنان درخصوص رفتار‌های او در دربی و کنش‌هایش بعد از این نیز وجود داشته باشد؛ بنابراین اگر قرار بر ماندن باشد، این سرمربی باید در رفتارهایش تجدیدنظر و عصبانیتش را بیشتر کنترل کند. او به‌مراتب بار‌ها به‌خاطر رفتارهایش سکونشین شده تا در روز‌هایی که استقلال درکنار خط به وی نیاز داشت، از وجود سرمربی برای یک کوچ درست محروم شود. هیجانی‌ترین مربی خارجی سال‌های اخیر فوتبال ایران باید درک کند که این رفتار مثل تیغ دولبه است و درصورتی‌که نتواند روی حریفان ترتیب اثر داشته باشد، ممکن است بیشترین آسیب را به خودش و تیمش بزند.


شاید ساپینتو از ایران رفت که برای همیشه رفته باشد. سرمربی استقلالی‌ها در بازگشت به پرتغال حدود ۴۰ کیلو اضافه‌بار داشت و در شرایطی که پولی برای پرداخت آن‌ها نداشت با هزار مکافات این مبلغ را جور کرد تا برای بار دوم از پرواز جا نماند. درنهایت هم این سرمربی چهارماه از سوی کمیته انضباطی محروم شده است. در این فرصت وی در گفتگو با «فرهیختگان» به شرح آن دقایق و دفاع از خودش می‌پردازد.

* صحبت را از دربی پایتخت و دیدار با پرسـپولیس آغاز کنیم. در دقایق پایانی چه اتفاقی رخ داد که منجر به اخراج شما شد؟
بازی دربی در حالی برگزار شد که من در جریان بازی احساس می‌کردم داور کوتاه قامتی که در کنار زمین است، در تمام مدت بازی به من فشار می‌آورد. البته، چون اسم این داور را نمی‌دانم وی را کوتاه قامت خطاب قرار می‌دهم و اصلا قصد بی احترامی و توهین به او را ندارم. این داور در تمام جریان بازی تا لحظه‌ای که اخراج شوم، بیش از حد روی من زوم کرده بود و انگار تلاش می‌کرد تا من را عصبی کند. با کوچکترین حرکتی به سمتم می‌دوید تا من را کنترل کند. نمی‌دانم چرا این اتفاق افتاده بود و او فقط حرکات من را زیر نظر داشت. اتفاقا در جریان بازی خیلی اتفاقات عجیب و غریبی نداشتیم و من هم کنار خط کار خاصی نکردم. نه اعتراضی صورت گرفت و نه کاری کردم. اتفاقا به خاطر همین حساسیت‌ها سعی می‌کردم بیشتر از همیشه مراقب باشم.

* همه این اتفاقات و حواشی بعد از گل تساوی استقلال رخ داد. برخی معتقدند اگر با آرامش بیشتری کار را دنبال می‌کردید، کار به کارت قرمز کشیده نمی‌شد. 
بعد از اینکه ما گل زدیم با توجه به اینکه گل استقلال در دروازه مقابل به ثمر رسـید، به سمت بازیکنانم رفتم تا در جشن شادی با آن‌ها شرکت کنم. من فقط رفتم تا آن‌ها را به آغوش بگیرم و با آن‌ها شـادی کنم. من هیچ کار اشتباهی نکردم که مستحق کارت قرمز و جریمه باشد.


* کارت زرد اول را برای چه موردی دریافت کردید؟ 
جالـب اسـت کـه دلیـل کارت زرد اولـم را هـم نمی‌دانـم. اما در ادامـه داور بـازی بـه یکباره کارت قرمز به من نشـان داد و من را اخـراج کـرد، بـدون آن کـه کارت زردی بـه من نشـان بدهد. واقعـا نمیدانـم چـرا کارت قرمز گرفتم. بسـیاری از مربیان در سراسر دنیا و در لیگ‌های مختلف وقتی تیمشان گل میزند وارد زمین میشوند و با بازیکنان خود شادی میکنند. حالا در نظـر بگیریـد ایـن گل در ثانیـه پایانـی در فینـال و مقابـل حریف سـنتی به ثمر برسـد. حسـاب کنید هیجان و شـادی آن چنـد برابـر میشـود. ایـن اتفاقات که دیگر اخـراج ندارد.

* بعـــد از دریافت کارت قرمز کارتـــان به جر و بحث با داور هم کشیده شد. 
بعد از اینکه استقلال گل زد و در ادامه وقتی داور بازی به من کارت قرمز نشان داد، به او گفتم چرا من را اخراج کردی؟ که او گفت شما وارد زمین شدید. حالا سوال من این است که ورود به زمین مسابقه کجا می‌تواند با اخراج مستقیم همراه باشد؟ در فوتبال هیچ کشـوری، با کسی که وارد زمین شده چنین برخوردی نکرده و او را جریمه نمی‌کنند.

* در ادامه هم با کمک داور ذخیره درگیر شدید. 
وقتی داشتم به داور بازی اعتراض می‌کردم، احساس کردم آن مرد کوتاه قامت دارد به من می‌خندد و انگار خیلی خوشحال بود که باعث اخراج من شده است. به همین خاطر به سمت او رفتم و به وی گفتم تو با گزارش اشتباهی که به داور دادی، باعث شدی تا اخراج شوم.

* چه صحبت‌هایی بین شما رد و بدل شد؟ 
در آن لحظه و زمانی که داشـتم با او جر و بحث می‌کردم (در این زمان از کادرفنـــی و بازیکنان ذخیره تا عوامل برگزاری و امنیتی بازی در کنار من بودند) این آدم دست خود را جلوی دهانش گرفته و شـروع کرد به زبان فارسی حرف زدن. من از لحـن وی فهمیدم که دارد به من توهین می‌کند. من دوباره سعی کردم خودم را کنترل کنم و نخواستم با وی درگیر شوم، چون اصلا بحثی با وی نداشتم و فقط از این عصبی بودم که چرا دارند حق من و تیمم را می‌خورند و در آن لحظات به خاطر جرم و خطای نکرده اخراجم می‌کنند. در آن لحظات تیم به من نیاز داشت، اما من را از همراهی استقلال برای وقت‌های اضافی محروم کردند.


* در این لحظات که با پرسپولیسی‌ها درگیر نشدید؟ 
من اصلا نه سمت نیمکت رقیب رفتم و نه با آن‌ها صحبت کردم، نه حتی به حریمشان وارد شدم و نه علامتی به آن‌ها دادم؛ نه برخورد فیزیکی با کسی داشتم و فقط رفتم تا در جشن شادی با بازیکنان استقلال شرکت کرده و آن‌ها را بغل کنم و در ادامه هم با آرامش به سمت نیمکت و محوطه فنی تیمم بازگشتم. این کار در هیچ جای دنیا و در هیچ لیگی اخراج ندارد. می‌توانید فوتبال در همه جای دنیا را ببینید. مربیان در لحظات حساسی که تیمشان گل می‌زند برای جشن شادی به زمین می‌آیند و من هم همین کار را کردم و نمیدانم چرا من باید اخراج می‌شدم؟ چون بازی با پرسپولیس بود؟!

* درنهایت هم به خاطر اتفاقات بعد از اخراجتان شما را ۴ ماه محروم کردند. 
در ادامه و بعد از اینکه اخراج شدم، شاهد بودید که بطری‌هایی به ســـمت من پرتاب شد و پس از آن هم بر سر این موضوع حاشیه‌های زیادی را برایم به وجود آوردند و دیدید که چه جوسازی‌هایی شد و برخی چه چیز‌هایی که نگفتند و ننوشتند. برخی فقط نوشتند که ساپینتو بطری پرت کرده و به واسطه آن هم ۴ ماه من را محروم کردند این در شـرایطی است که ابتدا من را با بطری زدند و به سمتم حمله کردند و افراد مقابل توهین را شـروع کردند. دو نفر که پشت سر من در جایگاه ویژه ایستاده بودند، در ابتدا به سمتم بطری پرت کردند. بعد از اخراجم باید به سمت تونل ورزشگاه می‌رفتم. این در حالی است که جایگاه ویژه در اختیار هواداران حریف بود و آن‌ها در این لحظات و بعد از کارت قرمز داور، فحاشی و پرتاب بطری را آغاز کردند. من دیدم که آن‌ها در حال فحاشی و تمسخر هستند و در آن لحظات که عصبی بودم با رفتار خود من را عصبی‌تر کردند.

* پس کارت قرمز داور و حکم کمیته انضباطی علیه خودتان را قبول ندارید؟ 
اصلا! من به کسی کاری نداشتم و فقط به من حمله کردند و من هم جواب حمله آن‌ها را دادم. حالا در چنین وضعیتی نمی‌دانم چرا باید ۴ ماه محروم شوم. از این موضوع واقعا شگفت زده ام. احسـاس می‌کنم هم کارت قرمزم بی دلیل بود و هم این رای که صادر شده است. شاید هم این رای را دادند تا کارت قرمزی که دادند را توجیه کنند. مگر من چه کاری کردم که استحقاق این محرومیت را داشـــته باشد؟ این رای کاملا غیرمستدل و غیرمنطقی است و اصلا قابل درک و پذیرش نیست. چرا باید ۴ ماه محروم شوم؟ چون به سمتم بطری پرت کردند و به من توهین و حمله کردند؟! مـــن فقط از خودم دفاع کردم. این اصلا منطقی نیست و نمیدانم چطور چنین حکمی علیه من صادر شده است.

* یکی از رسانه‌ها از شکسته شدن شیشه‌های هتل در شـب‌های آخر اقامتتان در ایران توسط شما خبر داده بود. این خبر چقدر صحت دارد؟ 
شکستن شیشـه‌های هتل؟! این حرف‌ها خنده دار و زشت است. نمی‌دانم چرا حالا که در ایران نیستم به چنین مسائلی پرداخته می‌شود. چرا تا روزی که در ایران بودم این حرف‌ها را نمی‌زدند و این اخبار را منتشـر نمی‌کردند؟ شاید هم برخی افراد نمی‌خواهند من در استقلال بمانم و به کارم ادامه بدهم. البته من به خوبی این افراد را می‌شناسـم و قبلا هم شاهد شـیطنت‌ها و توطئه‌های آن‌ها در طول فصل گذشته بودم. آن‌ها هر کاری کردند تا من از استقلال بروم تا شاید به برخی از اهدافشان برسند. این‌ها همه شایعاتی هستند که برخی اذهان بیمار درست می‌کنند و اصلا قصد ندارم بیشتر از این درباره اش صحبت کنم.

برچسب ها: ساپینتو ، استقلال
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۴۳
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۵:۲۸ ۱۸ خرداد ۱۴۰۲
بی تربیت بزرگ شدی
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۸:۳۶ ۱۷ خرداد ۱۴۰۲
این ساپینتو انقدر حرفه ای نیست که وقتی دید تیمش گل زده و بازی رو به تساوی کشونده جوری رفتار کنه که بتونه به تیمش روحیه بده نه اینکه گند بزنه به روحیه تیم و بعدم هم گله کنه از اقدام داور
بی ادبی کردی جوابش رو گرفتی هنوز نمیدونی چرا اخراج شدی ؟!؟؟!؟!!؟؟
Iran (Islamic Republic of)
ایرانی
۱۸:۰۰ ۱۷ خرداد ۱۴۰۲
آدم فهمیده و با شعور. خواهر و مادر آدمی جز ناموسشونه توهین نکن اون نفر بیاد به خواهر و مادرت توهین کنه چه حس وحالی داری قطعا تو ناموس داری و از بوته بعمل نیامدی بخاطر یک بیگانه معلوم الحال که نیاز به بررسی نداره ناموس دیگری را وسط نکش . با ادب باش و همه این زبان و قدرت را دارن و دست بالای دست بسیار هست.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۷:۲۹ ۱۷ خرداد ۱۴۰۲
همون داور لنگی که با پسرش تو جشن قهرمانی لنگ شرکت کرد.... از اول مامور عصبانی کردن ساپینتو بود... بخاطر همین بی عدالتی هاست که لنگ آرزوی قهرمانی آسیا رو به گور برده ببخشید میبره البته بعضیا بردند
Iran (Islamic Republic of)
پرسنال
۱۶:۵۵ ۱۷ خرداد ۱۴۰۲
ساپینتو کاره ای نبود، نمایشی اومده بود تا بعضیا توی یه فصل به اهدافشون برسن. همونطور که ویلموتس اومده بود (:
Iran (Islamic Republic of)
ایرانیومU-238.03
۱۶:۲۹ ۱۷ خرداد ۱۴۰۲
هزار تا رافائل گروسی فدای یک تار موی ساپینتو.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۰۶ ۱۷ خرداد ۱۴۰۲
ایمون زاید
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۵:۵۹ ۱۷ خرداد ۱۴۰۲
پرتقال تامسون
Iran (Islamic Republic of)
حمید
۱۵:۲۸ ۱۷ خرداد ۱۴۰۲
مردک روانی چرا مثل لاما تف کرد. بی کلاس بی فرهنگ. اونهایی که موافق هستن با بی کلاسی این حیوان مثبت بدهند. اونهایی که حرف مفت میزنند به نوشته ام و منفی میدهند حرص بخورن
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۳۹ ۱۷ خرداد ۱۴۰۲
بدون هیچگونه تعصبی باید بگویم من تا به حال مربی خارجی به این بی تربیتی و بی اخلاقی نه در تیم های فوتبال که در سایر تیم های ورزش هم ندیده بودم ، طرفداران تیم استقلال به خاطر تعصبی که دارند نباید حقیقت را سعی کنند طور دیگر نشان دهند . فحش دادن این شخص به تیم داوری در انتهای یکی از بازی ها که حتی رسانه های پرتقالی نیز از روی لب خوانی آنرا تایید کردند ، یادتان است ؟ طرفداری کور کورانه اصلا خوب نیست . راستی تا یادم نرفته بگم که بهتره این فرد جلوی آینه به قد و بالای سرو خودش نگاه کنه بعد در مورد دیگران اظهار نظر بکنه .
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۵:۵۳ ۱۷ خرداد ۱۴۰۲
آقای بدون تعصب دلیل اخراجش چی بود توهین تماشاگران بهش چی بود داور چرا تو جشن پرس پولیس شرکت کرد
Iran (Islamic Republic of)
alireza
۱۴:۱۱ ۱۷ خرداد ۱۴۰۲
آخه تحفه، تو از اون لحظه اول روپاهات بند نبودی،حاشيه ازلحظه ورود همرات بود، آخه کی دیده یه مربی به روی داور تف کنه بی فرهنگ! اون از فحاشی تو بازی های گذشته این از بازی فینال که تیمت رو به حاشیه بردی و بازی رو به گند کشیدی!!!
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۴۹ ۱۷ خرداد ۱۴۰۲
یک خارجی چطور جرات میکنه آب دهان تو صورت ایرانی پرتاب کنه جز مشکل روانی چیزی میتونه باشه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۲۷ ۱۷ خرداد ۱۴۰۲
فعلا که ما روانی هستیم اونا عقلشون سالم روانی ماییم‌ با این هزینه ها
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۰۴ ۱۷ خرداد ۱۴۰۲
آب دهان!!!
خیلی زشته!!!
انسان این کار را نمی‌کند.
البته غربی ها، ادای فرهنگ رو دارن!!!!!
ما ادعای فرهنگ...
به تاریخ مراجعه کنید.
از روی معده حرف نزنید.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۴۷ ۱۷ خرداد ۱۴۰۲
شانس آورد قدشکوتاه بود وگر نه راحت گازش میگرفتی ابروی استقلال ایران رو بردی مرتیکه وحشی
Iran (Islamic Republic of)
ramin
۱۳:۴۳ ۱۷ خرداد ۱۴۰۲
به عنوان یه پرسپولیسی میگم : ساپینتو باید بماند. هه هه هه هه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۰۴ ۱۷ خرداد ۱۴۰۲
شما لنگی ها آرزوی ستاره آسیایی رو با خودتون به گور خواهید برد
همانطور که نسل های گذشته به گور بردن☺️
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۳۸ ۱۷ خرداد ۱۴۰۲
آقای ساپینتو این همه هیجان و عصبانیت از شما بعیده.
به آقای رضایی دروازه بان و آقای رمضان پور بازی ندادی و آن ها را ضایع کردی. خیلی ممنون. متاسفانه بازیکنان استقلال خیلی مرتکب خطای پشت هیجده شدند و آقایان داور هم اوضاع تیم را نابسامان کردند.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۰۹ ۱۷ خرداد ۱۴۰۲
من به عنوان یک پرسپولیسی این دوتا قهرمانی اصلا دلچسب نبود خوشم نیامد مخصوصا داوری که تو قهرمانی شرکت کرد
Iran (Islamic Republic of)
رسول بهزاد
۱۵:۰۷ ۱۷ خرداد ۱۴۰۲
قشنگ معلومه پرسپولیسی هستی!!!
کیسه کش .....برو ده سال دیگه که قهرمان شدی بیا.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۵:۳۰ ۱۷ خرداد ۱۴۰۲
کیسه کشا دارن کم کم توبه میکنن و پرسپولیس میشن
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۸:۳۹ ۱۷ خرداد ۱۴۰۲
تو که راست میگی
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۵۵ ۱۷ خرداد ۱۴۰۲
فقط مربی ایرانی دلش به این تیم های داخلی میسوزه من پرسپولیسی هستم ولی واقعا ناراحت شدم استقلال انقدر منفعل شده برای طرفداران این تیم متاسفم
Iran (Islamic Republic of)
ایرانی
۱۸:۰۳ ۱۷ خرداد ۱۴۰۲
اصلا می دانی داور بازی قهرمانی در جشن حضور داره و .... و به عنوان نمادین مدال می دهن موضوع نمی دانی قضاوت نکن. حالا یکی می خواد عکس یادگاری و.. بگیره دلالت بر پرسپولیسی یا استقلال نداره.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۲۳ ۱۷ خرداد ۱۴۰۲
خدایش،از نظر فنی حریفش نمیشدن
فقط باعصبانیت کردنش، تیم را به حاشیه می‌بردند
میخواستن دیگه ایران نمونه
باید یکارش میکردن تا عصبانی ودرگیر بشه
ونهایتا هم الاخراج.......
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۴۱ ۱۷ خرداد ۱۴۰۲
بیا پایین سرمون درد گرفت ششتقلالی...
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۱۹ ۱۷ خرداد ۱۴۰۲
لطفا به ما کوتاه قامتان توهین نکنید ما هم خدایی داریم خدایا قد مارو افزایش بده آمین
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۲۷ ۱۷ خرداد ۱۴۰۲
گفته قصدم توهین نیس چون اسمشو نمیدونسته اینجوری گفته. متنو کامل بخون
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۰:۳۸ ۱۷ خرداد ۱۴۰۲
نه به فوتبال سیاسی ایران ...همین داور بعدش رفته تو جشن قهرمانی شرکت کرده جالب اینجاست هیچکس هم پیگیر نیست
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۰۰ ۱۷ خرداد ۱۴۰۲
کدوم قهرمانی؟!
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۸:۳۸ ۱۷ خرداد ۱۴۰۲
داور توی همه دنیا در جشن پایانی قهرمانی شرکت میکنه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۱۹ ۱۷ خرداد ۱۴۰۲
مثلاً کجای دنیا تو جشن قهرمانی شرکت میکنن لیگ برتر طالبان؟
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۰:۳۲ ۱۷ خرداد ۱۴۰۲
آن‌ها هر کاری کردند تا من از استقلال بروم
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۰:۲۰ ۱۷ خرداد ۱۴۰۲
گزارشتان ناقص است !
آنجا که ساپینتو پس از حمله به کمک داور ، آب دهان به رویش انداخت را ذکر نکردید و....
مجموع این رفتارها منجر به محرومیت او شد ، اگر به جای ساپینتو یک مربی ایرانی این تخلفات را انجام داده بود ، با محرومیتهای به مراتب بیشتری روبرو می شد و....!!!!
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۲۱ ۱۷ خرداد ۱۴۰۲
ساپینتو با نامردی اخراج شد
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۵:۱۶ ۱۷ خرداد ۱۴۰۲
حرف منطقی را منطقی پاسخ بده !
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۰:۰۰ ۱۷ خرداد ۱۴۰۲
تو ی آدم عصبی وروانی هستی
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۱:۴۹ ۱۷ خرداد ۱۴۰۲
مادرت روانی هست لنگی
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۳۸ ۱۷ خرداد ۱۴۰۲
نمونه بارز یه کیسه کش بی شعور و بی تربیت
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۰۶ ۱۷ خرداد ۱۴۰۲
عصبی لنگی ها هستن که آرزوی قهرمانی آسیا رو به گور خواهند برد
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۵:۱۳ ۱۷ خرداد ۱۴۰۲
ساپینتو روانی نیست ولی به نظر میرسد قبل از هر مسابقه روانگردان استفاده می کند !!!!بیچاره باشگاه استقلال که این مربی رو بهش تحمیل کرده اند !!
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۵:۲۸ ۱۷ خرداد ۱۴۰۲
کیسه کش تو اصلا بدنیا اومده بودی که چهارجانبه امجدیه زمانی که بقیه تیما درگیر جنگ بودن و ببینی؟
آخرین اخبار