جمهوری آذربایجان: روابط باکو_تل آویو برای کسی تهدید نیست

سفیر باکو در واشنگتن ادعا کرد روابط جمهوری آذربایجان با رژیم صهیونیستی بر پایه تهدید هیچ کشوری نیست.

خزر ابراهیم، سفیر جمهوری آذربایجان در واشنگتن می‌گوید: «غیر ممکن» است که این کشور در حاشیه روابط ترکیه و رژیم صهیونیستی بماند.

سفیر باکو در واشنگتن در مصاحبه با رسانه‌ی صهیونیستی «JNS» ادعا کرد: اتحاد (جمهوری) آذربایجان با اسرائیل و آمریکا در راستای منافع و دیدگاه ملی آن است و برای تهدید کسی طراحی نشده است. روابط دوجانبه و سه جانبه بین سه کشور عمیق، گسترده و راهبردی است و بازدید‌های هفتگی از همه جهت در سطوح بالا انجام می‌شود.

باکو و  تل‌آویو به عنوان شرکای کلیدی در زمینه امنیت سایبری و نفت شروع به همکاری کرده اند و این کشور به تازگی سفارت خود را در تل آویو افتتاح کرده است. آیزاک هرتزوگ، رئیس جمهور رژیم صهیونیستی و الی کوهن، وزیر امور خارجه، هر دو اخیراً به این کشور سفر کردند.

خزر ابراهیم در ادامه مدعی شد: هر کاری که با شرکای خود انجام می‌دهیم، برای خودمان انجام می‌دهیم. ما این کار را بر اساس منافع ملی خود انجام می‌دهیم. ما این کار را بر اساس ارزش‌ها و چشم انداز مشترک خود انجام می‌دهیم. ما این کار را علیه هیچ کس دیگری انجام نمی‌دهیم.

سفیر باکو در آمریکا در پایان اعلام کرد «ما نمی‌توانیم از معادله دور بمانیم. ما شرکای استراتژیک هستیم و هرگز از کمک به ترکیه و اسرائیل برای نزدیک شدن هرچه بیشتر و همکاری با یکدیگر دوری نخواهیم کرد. آذربایجان همیشه سعی خواهد کرد در هر زمان که ممکن است اتفاق ناخوشایندی بین دوستان، شرکا و متحدان ما رخ دهد کمک کند.»

به تازگی نیز «فاریز رضایف» معاون وزیر خارجه جمهوری آذربایجان ادعا کرده بود باکو در مناقشات دیگر کشورها مداخله نمی‌کند، بنابراین به رژیم صهیونیستی اجازه حمله از خاکش به ایران را نخواهد داد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۷:۲۹ ۱۷ خرداد ۱۴۰۲
بدون اجازه ولی حق انجام غلط های بزرگ نداری
Iran (Islamic Republic of)
نااشنا
۱۵:۰۸ ۱۷ خرداد ۱۴۰۲
جمهوری آذربایجان باید کاملا از این قضیه مواظبت کند و الا ایران بهیچ وجه کوتاه نخواهد آمد و در چنین مسایل واکنشی سخت دردناک نشان خواهد داد.
آخرین اخبار