معاون امور استان‌های سازمان پدافند غیرعامل :

امروز درگیر تهدیدات نوین هستیم

معاون امور استان‌های سازمان پدافند غیرعامل گفت: در همه حوزه‌های سایبری، زیستی، شیمیایی و پرتویی در شرایط خوبی قرار داریم.

محمدعلی قمی امروز ۱۷ خرداد ماه در مراسم افتتاح اولین قرارگاه مقابله با مهاجمین زیستی و مرکز تحقیقات مهاجمین زیستی جنوبشرق کشور در کرمان گفت : تاکید امام خمینی (ره) بر این بود از دشمن غافل نباشیم؛ اینکه دشمن به اهدافش برسد، غفلت نسبت به وظیفه و مردم را نشان می‌دهد.

وی افزود: باید تلاش و از آسیب دشمن جلوگیری کنیم و یا آسیب کمتر باشد. کار دشمن کینه ورزی و ضربه زدن است و ما که دشمن را می‌شناسیم، باید اقداماتی انجام بدهیم تا تلاش دشمن به نتیجه نرسد و یکی از ویژگی‌های شهید حاج قاسم سلیمانی این بود دشمن را خوب می‌شناخت، محیط و شرایط و اهداف را می‌شناخت و به موقع و به هنگام ورود پیدا کرده و نمی‌گذاشت دشمن به اهدافش برسد.

قمی بیان کرد: مجموعه اقدامات غیرمسلحانه‌ای که موجب کاهش آسیب پذیری و بازدارندگی دفاعی، پایداری ملی و استمرار خدمات ورزی بشود، مصون سازی زیرساخت را به دنبال دارد و مجموعه این اقدامات پدافند غیرعامل است.

معاون سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: امروز درگیر تهدیدات نوین هستیم و حتی یک آفت محصولات کشاورزی می‌تواند یک تهدید و پروژه باشد؛ مثل کرونا که کسی دقیق متوجه نشد یک پروژه بود یا پروسه. کرونا در حوزه‌های سیاسی، فرهنگی و اجتماعی تبعات جبران ناپذیری داشت.

وی افزود: اگر درست و به موقع اقدام نکنیم و همه با هم کار نکنیم، پیامد‌های جبران ناپذیری دارد و امنیت غذایی و زیست محیطی را با خطر مواجه می‌کند و به همین دلیل پدافندغیرعامل این موضوع را با حساسیت کامل در دستور کار قرار داده است.

قمی با اشاره به اینکه با توجه به تهدیدات نوین، در پدافند غیرعامل، ساختار جدیدی تشکیل شده، تصریح کرد: در همه حوزه‌های سایبری، زیستی، شیمیایی و پرتوی و همچنین در رصد، پایش تهدید، تشخیص و هشدار ما در شرایط خوبی قرار دارد و اقداماتی در دستور کار است تا بتوانیم در جنگ ترکیبی تمام عیار علیه کشور، مقابله کنیم.

معاون سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: پدافند غیرعامل موضوع با اهمیت وهمیشگی است و در این راستا قرارگاه‌های مختلف شکل گرفته و استمرار خدمت سانی به مردم در پدافند در دستور کار است.

وی گفت: جوانی جمعیت نیز جزئی از پدافند غیرعامل است و باید به موضوعات زیادی در پدافند بپردازیم که با حساسیت و جدیت یگیری می‌شود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار