مکتب علمی امام هشتم مرجعی برای پاسخگویی به شبهات جوانان

نماینده مردم زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی گفت: باید از مکتب علمی امام هشتم (ع) برای پاسخگویی به شبهات، مخصوصا در نسل جوان استفاده کنیم.

عفت شریعتی کوهبنانی با اشاره به دوازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی گفت: فرمایشات علمی امام رضا (ع) در زمان آن حضرت سبب برملا شدن حق شد و به تعداد بسیاری از شبهات ایجاد شده در آن زمان پاسخ داد؛ لذا ما باید از مکتب علمی امام هشتم (ع) برای پاسخگویی به شبهات، مخصوصا به نسل جوان استفاده کنیم.

او افزود: جنگ نرمی که امروز از سوی دشمن پیاده‌سازی شده، بر محور القای شبهات مختلف پایه‌گذاری‌گردیده تا دین را تضعیف کنند.

شریعتی کوهبنانی بیان داشت: جایگاه کتاب در معرفت افزایی ثابت شده و کتابخوانی سنت حسنه‌ای است که تاثیر بسزایی در ارتقای اگاهی و دانایی اقشار مختلف دارد.

نائب رئیس مجمع نمایندگان استان کرمان گفت: در راستای تحقق اهداف معرفتی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، برگزاری جشنواره کتابخوانی، یک گام بزرگ و مثبت به منظور روشن شدن افکار عمومی، رشد فرهنگ اجتماعی و نهادینه کردن فرهنگ کتابخوانی در بین خانواده‌هاست.

او تاکید کرد: برخورداری از یک شهروند فرهیخته و فرهنگی مستلزم ارائه اطلاعات و آگاهی درست به افراد جامعه و تلاش برای رشد علمی آن هاست.

نماینده مردم زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی افزود: همه ساله شاهد استقبال پرشور شرکت کنندگانی از شهر‌های مختلف کشور در جشنواره رضوی هستیم و در این حضور پررنگ و برترین فرصت معرفی امام رضا (ع) و اهل بیت عصمت و طهارت (علیهم السلام) که در ابعاد و بخش‌های مختلف برگزار می‌شود، ترویج سبک زندگی رضوی در دستور کار قرار گرفته و در این رابطه نقش موثری داشته است؛ که این خود دستاوردی بزرگ و عظیم است.

شریعتی کوهبنانی با اشاره به اینکه این جشنواره که بحمدالله با برپایی در جای جای این کشور جای خود را پیدا کرده و اثر معنوی  خود را خواهد گذاشت، بیانگر سیره و زندگی ائمه معصومین در ابعاد مختلف است، بیان کرد: این که این زندگی می‌تواند برای همه مردم دنیا الگو باشد و این کشور با برپایی این جشنواره پیش قدم بوده، این بیانگر حقیقت زندگی علمی و معنوی حضرت رضا (ع) است.

او تصریح کرد: جشنواره رضوی هم اکنون تبدیل به نماد توجه و اشاعه فرهنگ ولایی و رضوی در کشور شده است که این اتفاق مبارکی است و باید از آن مراقبت کرد و در راستای گسترش آن از هیچ تلاشی فروگذاری نکرد.

نائب رئیس مجمع نمایندگان استان کرمان گفت: فعالان فرهنگ رضوی باید همچون آئینه‌ای تمام نما باشند تا این فرهنگ ارزشمند را به شکلی صحیح نشان دهند و ابزار آن در قالب قلم، عمل و رفتار پسندیده تمامی آحاد جامعه است.

او بیان داشت: رسانه‌ها باید در رابطه با موضوع فعالیت خود را افزون کنند، فرصت ویژه‌ای که ممکن است تکرار شدنی نباشد و در این باره تمامی دستگاه‌ها اعم از فرمانداری‌ها و ... در تلاش هستند تا فرهنگ رضوی را به خوبی معرفی کنند.

نماینده مردم زرند و کوهبنان افزود: حضورجوانان در این جشنواره‌ها نوید حضور نسلی دیگر در مسیر ادامه پیگیری و پاسداری از ارزش‌هایی است که این کشور در راه پاسداشت و حفاظت از آن‌ها سالیان سال تلاش و مجاهدت کرده است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار