یکی از پیشرفته‌ترین دستگاه ام.آر.آی کشور وارد چهارمحال و بختیاری شد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی چهارمحال و بختیاری از ورود پنجمین دستگاه ام آر آی (MRI) پیشرفته به این استان خبر داد.

دکتر خالدی فر گفت: به دنبال پیگیری های مستمر، یک دستگاه  ام آر آی (MRI) پیشرفته ۱.۵ تسلا از طریق وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور به استان چهارمحال و بختیاری اختصاص داده شد.

وی افزود: این دستگاه با ارزش بالغ بر ۶۰۰ میلیارد ریال، محصول شرکت زیمنس آلمان با کیفیت تصویربرداری بسیار بالا در بیمارستان هاجر (س) شهرکرد به بهره برداری خواهد رسید.

خالدی فر با بیان اینکه این دستگاه از تجهیزات سرمایه‌ای محسوب می‌شود اضافه کرد: با آماده‌سازی فضای فیزیکی جهت نصب و اضافه شدن این دستگاه به چرخه درمانی استان با تعرفه دولتی، دومین  دستگاه  ام آر آی (MRI) مرکز آموزشی درمانی هاجر (س) آماده ارائه خدمات تشخیصی درمانی به مردم می‌شود.


بیشتر بخوانید


دکتر خالدی فر افزود: از ابتدای دولت سیزدهم ۵ دستگاه MRI پیشرفته وارد استان چهارمحال و بختیاری شد که در بیمارستان‌های ولیعصر(عج) بروجن و آیت الله کاشانی(ره) شهرکرد مورد بهره برداری و در بیمارستان‌های شهداء لردگان، سیدالشهداء فارسان و هاجر(س) شهرکرد درحال نصب و راه اندازی است.

وی در پایان افزود: افزایش میزان رضایتمندی مردم با توسعه زیرساخت‌های سلامت و بهبود کیفیت ارائه خدمات، همچنین ارتقاء شاخص‌های بهداشتی و درمانی و دستیابی به اهداف عالیه نظام سلامت همواره مورد تاکید است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۵:۵۰ ۱۸ خرداد ۱۴۰۲
کشور با این همه منابع و خود چهارمحال و بختیاری با این همه منابع آب و خاک و معدن باید از ژاپن دستگاه اهدایی وارد کند
Iran (Islamic Republic of)
زاگرسیان
۱۳:۵۲ ۱۸ خرداد ۱۴۰۲
به امید ساخت بیمارستانهای بیشتر در سطح استان و مجهز شدنشان به تجهیزات و امکانات روز آزمایشگاهی و تشخیصی
آخرین اخبار