خواست استاندار ؛

ایجاد شبکه تلویزیونی برون مرزی به زبان ترکی استانبولی در استان آذربایجان غربی

استاندار آذربایجان غربی گفت: خواستار ایجاد شبکه تلویزیونی برون مرزی به زبان ترکی استانبولی در استان هستیم.

استاندار آذربایجان غربی در آیین تکریم و معارفه مدیرکل صدا و سیمای آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه شبانه روز صد‌ها کانال رادیویی و تلویزیونی با اهداف تجزیه طلبانه از خارج کشور فعالیت دارند و به دنبال این هستند که مردم را مقابل نظام اسلامی قرار دهند، گفت: امروز وظیفه رسانه‌ها در مقابله با این تلاش دشمن بسیار مهم است.

محمد صادق معتمدیان یادآور شد: با توجه به مرز‌های موجود، ما از رسانه‌ها و صدا و سیما درخواست داریم که شبکه اختصاصی تلویزیونی ترکی استانبولی را با محوریت استان راه اندازی کنند تا در این حوزه نیز اثرگذار باشیم.

وی با اشاره به تقدیم ۱۲ هزار شهید آذربایجان غربی و ۱۴ هزار شهید دیگر استان‌های کشور در این استان برای دفاع از کیان نظام مقدس جمهوری اسلامی گفت: با توجه به این ظرفیت نیازمند تولیدات فاخر در حوزه فیلم و سریال هستیم و از تولیدکنندگان فیلم‌های موقعیت مهدی و غریب هم در این خصوص تشکر می‌کنیم.

استاندار آذربایجان غربی با بیان اینکه نگاه دولت به استان، یک نقش ملی است، اضافه کرد: ما نیازمند تقویت رسانه در ابعاد بین المللی هستیم البته باید در میدان بوده و با تولید اخبار مثبت در منطقه اثرگذاری لازم را داشته باشیم.

معتمدیان در بخش دیگری از سخنان خود به برخی از مصوبات سفر رئیس جمهور محترم به استان اشاره کرد و افزود: در سفر رییس جمهور محترم در سال گذشته به استان ۵۰ هزار میلیارد تومان اعتبار به استان اختصاص یافت که تخصیص خوبی هم در این مدت داشته‌ایم.

وی با بیان اینکه با پیگیری‌های های انجام شده سال گذشته، هشت هزار میلیارد تومان اعتبار در استان جذب و هزینه شد که رقمی قابل توجه بود، اظهار کرد: همگرایی خوبی در استان داریم که موجب توسعه بوده و اثرگذاری زیادی در این خصوص داشته است.

استاندار آذربایجان غربی با بیان اینکه سال گذشته حماسه بی نظیر اربعین حسینی را در استان شاهد بودیم و از مرز تمرچین برای حضور در عتبات عالیات استفاده شد، ادامه داد: امسال هم ظرفیت میزبانی ۵۰۰ هزار نفر از زائران اباعبدالله الحسین (ع) از استان‌های شمال غرب و شمال کشور و همچنین کشور‌های ترکیه، آذربایجان و منطقه قفقاز را پیش بینی می‌کنیم.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.