دادستان انتظامی قضات:

راهبرد جذب ویژه قضات، اقدامی جدید برای جبران کمبود کادر قضایی استان ها است

حجت الاسلام و المسلمین قدیانی گفت: از سوی ریاست قوه قضاییه تدبیر شده که به صورت جذب‌های ویژه استانی از میان حوزویان، تعدادی نیرو‌های قضایی در استان‌ها جذب شود.

حجت الاسلام و المسلمین جعفر قدیانی در حاشیه آیین تجلیل از قضات برتر استان کرمان گفت: اخیرا از سوی ریاست قوه قضاییه تدبیر شده که به صورت جذب‌های ویژه استانی از میان حوزویان، تعدادی نیرو‌های قضایی در استان‌ها جذب شده و پس از برگزاری آزمون و طی روند قانونی، نیاز‌های قوه قضاییه در بخش کادر قضایی برطرف شود.

او  افزود: در راستای راهبرد جذب ویژه قضات در استان ها، هیئتی از تهران به استان‌ها سفر می‌کنند و پس از ثبت نام، آزمون و گزینش، کلاس‌های آموزشی مربوطه از سوی قضات پیشکسوت برگزار می شود و افراد برگزیده جذب دستگاه قضایی می‌شوند و این روش به عنوان یک مُسَکن، دست روسای دادگستری‌ها را برای تامین نیروی قضایی باز کرده است.

دادستان انتظامی قضات با اشاره به این مطلب که در تمامی استان‌ها، حدود ۵۰ درصد تشکیلات مصوب قضایی، قاضی فعال وجود دارد، بیان کرد: از نظر کادر قضایی در کشور به شدت احساس کمبود داریم که با راهبرد جذب ویژه قضات بخشی از مشکلات این حوزه برطرف می شود.

او تصریح کرد: جذب ویژه قضات در هر استان متناسب با نیاز و جمعیت و بنا به نظر ریاست کل دادگستری استان‌ها انجام می‌شود.

حجت الاسلام و المسلمین قدیانی در بخش دیگری از سخنان خود از استان کرمان به عنوان استان سردار شهید حاج قاسم سلیمانی یاد کرد و افزود: معنویت این شهید هر فرد وارد شده به استان کرمان را تحت تاثیر قرار می‌دهد. 

او وجود مجاهد سرافراز شهید حاج قاسم سلیمانی را حاصل انفاس قدسیه امام راحل دانست و گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله العالی) فرمودند جوری تبلیغ نکنید که انگار قاسم سلیمانی یک نفر بوده است و تمام شده؛ زیرا کشور ما به برکت انفاس قدسیه امام راحل و رهبر معظم انقلاب اسلامی(مدظله العالی)  پر از قاسم سلیمانی ها است.

پیرو بازدید تیم اعزامی دادسرای انتظامی قضات از استان کرمان، در این آیین از ۲۹ نفر از قضات استان کرمان قدردانی شد و لوحی از سوی ریاست قوه قضاییه به برگزیدگان اهدا شد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار